CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » wt cze 29, 2010 17:18

Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
Pisałeś, że używałeś unidena i floridy 2 lata i zrobiłeś na tym zestawie 50 tys km.

Czy to przypadkiem nie podnosi wiarygodności mojej opinii o nim?
Nie, ponieważ jesli coś nie spełnia oczekiwań to się to zmienia jak najszybciej. I nie przeszkadza zmianie sprzętu brak pieniędzy, bo nie rozmawiamy o kilkunastu tysiącach złotych, ale o setkach/kilkunastu setkach.

Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
Gdyby to był szumofon, zmieniłbyś ten zestaw dużo, dużo szybciej.

U mnie 50 kkm, to niecały rok, pozostały czas jeździł w samochodzie małżonki.
Tym bardziej argument przeciwko Tobie. 50 tys km w niecały rok, czyli stosunkowo dużo czasu spędzasz dziennie w aucie. Mysłaleś, że jak w tym tygodniu szumi, to za tydzień, za dwa przestanie? Po co więc narażasz na dyskomfort swój organizm i słuchasz szumów, a potem na taki sam dyskomfort narażasz swoją II połowę.

Chmarski pisze:w garażu na półeczce mam i chińskiego Unidena 520XL i Floridę. I nie mają u mnie nawet statusu radia zastępczego. Antena nie gwarantuje pewnej komunikacji na dystansie większym niż 2-3 km a radio jest jednym, cholernym szumołapem. W warunkach warszawskich nie daje się tego słuchać
Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
Pisałeś również, że własnie w Wawie dawał radę.

Bo taki zestaw to się nadaje tylko i wyłącznie do zakorkowanego miasta, gdzie sytuacja dynamicznie się mało zmienia
Chmarski pisze:Na trasę taki zestaw się nie nadaje i ogranicza go głównie antena.

Nie chodzi o to, że masz inne zdanie niż ja, ale o to, że jesteś niewiarygodny. Tylko na tej jednej stronie, zmieniasz zdanie parokrotnie:
1)uniden i florida nie nadają się do miasta,
2) uniden i florida nie nadają się na trase,
2) uniden i florida nadają się do miasta,
4)uniden nadaje się na trasę, ale nie z floridą.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt cze 29, 2010 18:22

Kristensen, a niech Ci będzie.
Uniden to najlepsze radio pod Słońcem. Radości dopełnia najlepsza na świecie antena President Florida...

Niestety, już nie dla mnie, bo moje radio nie ma nigdy zaciągniętego squelcza ani rfgaina. Tylku w Unidenie tego używałem. Bo w nim było mi to potrzebne by się dało z nim jakoś polubić.
Tak, inne radia dają mi większy komfort odsłuchu gdy sa rozkręcone na maksa. Ja już nie lubię się ograniczać. Chcę słyszeć więcej, czyściej i z wiekszej odległości. Nie chcę pytać co 3 km jak trasa i nie słyszeć innych jak mi odpowiadają...
... i nie chcę siać na kilka kanałów na boki, by inni tez mogli sobie pogadać na innych kanałach bez mojego nieświadomego udziału.
Kristensen pisze:nie przeszkadza zmianie sprzętu brak pieniędzy, bo nie rozmawiamy o kilkunastu tysiącach złotych, ale o setkach/kilkunastu setkach.
To dlaczego nikomu nie powiesz, żeby zamiast 300 PLN na radio przeznaczył te kilka/kilkanaście setek więcej?
No i pytanie skąd wiesz, czy dla mnie nie jest także problemem wyskrobanie tych kilku/kilkunastu dodatkowych setek z portfela?
Kristensen pisze:na taki sam dyskomfort narażasz swoją II połowę
W sumie to chyba nie wiesz czy ja tak bardzo lubię swoją druga połowę i czy nie był to jakiś tam mój mały akt przemocy wobec niej.
A tak na serio, Piekniejsza połowa sama zadecydowała, że mi to radio zabiera. Dzięki niej się dowiedziałem jak może działać radio gdy kupiłem drugie. Niestety, sprawdziła jak działa to najlepiej dopasowane i też mi je zabrała.

Kristensen, skończmy z tym bo nie ma sensu dalej ciągnąć.
Ty masz Unidena z Floridą i niczego więcej nie miałeś, bo taki zestaw Cię całkowicie zadowala.
Ty wmawiaj wszystkim, że kupując coś czego zgodnie z prawem nie powinno na rynku być, będą mega zachwyceni. W sumie, to dopóki nie będziesz miał z niczym innym porównania, to trudno byś mógł coś innego wiarygodnie polecać.

Ja też mam Unidena z Floridą, który to zestaw leży i sie kurzy bo nie zadowala ani mnie, ani mojej piekniejszej połowy.
Pozwól więc, że ja będę dalej twierdził, że to radio to po prostu szumofon. Że jego brak homologacji i dopuszczenia do brotu na polskim rynku nie pozwala mi go w żaden sposób komukolwiek polecić.
Dla jasności, takie zdanie mam o chińskiej wersji tego sprzętu. Filipińczyk jest w miarę OK, ale i tak go raczej miał nie będę.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » wt cze 29, 2010 21:47

Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
nie przeszkadza zmianie sprzętu brak pieniędzy, bo nie rozmawiamy o kilkunastu tysiącach złotych, ale o setkach/kilkunastu setkach.

To dlaczego nikomu nie powiesz, żeby zamiast 300 PLN na radio przeznaczył te kilka/kilkanaście setek więcej?
No i pytanie skąd wiesz, czy dla mnie nie jest także problemem wyskrobanie tych kilku/kilkunastu dodatkowych setek z portfela?
Jeśli ktoś pyta o zestaw za 300 zł to nie polece komuś zestawu za 1300. Analogicznie ktoś szuka tańszego laptopa to nie kupi droższego itd, przykłady można mnożyć.
Prowadzisz własną firmę, masz auto w leasingu.Gdyby się Tobie źle powodziło, to leasingowałbyś tańszą skodę fabię 1.2, a nie droższego golfa 2.0 TDI, ktorego nie zamierzasz wykupić. Twoje drugie auto to szybkie subaru.
Chmarski pisze:Pozwól więc, że ja będę dalej twierdził, że to radio to po prostu szumofon
Nie zabraniam Tobie tak twierdzić i powtórze, że nie o to chodzi, że różnimy się opiniami. A chodzi o to , że nadal jesteś niewiarygodny - ponownie zmieniłeś zdanie, nie chce mi się liczyć, który to już raz na tej stronie, a dyskusja z kimś takim jest męcząca.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt cze 29, 2010 22:58

Kristensen pisze:Prowadzisz własną firmę
A skąd o tym wiesz? Reprezentujesz Urząd Skarbowy czy jakąś inną instytucję? Gdzieś się tym nieopatrznie pochwaliłem? Mogę prosić o cytat?
Kristensen pisze:nadal jesteś niewiarygodny - ponownie zmieniłeś zdanie, nie chce mi się liczyć, który to już raz na tej stronie
Mogę zmienić i 15 razy jeszcze, co niczego nie zmieni. Nawet jak nic nie zmienię, to znowu coś wytniesz po swojemu z kontekstu byle Ci podpasowało do Twojej teorii.
Kristensen pisze:dyskusja z kimś takim jest męcząca.
Uwierz, w drugą stronę też. Dlatego poprosiłem w poprzednim poście by to skończyć. Może znowu nie doczytałeś, albo zrozumiałeś opacznie.

Niech Ci ten Twój Uniden szumi do końca życia i o jeden dzień dłużej. To jest fantastyczne radio.
Patrz jakie ładne do wycięcia dostałeś.

Dobra, z mojej strony koniec. Nie będę z Tobą wałkował tematu Unidena.


Natomiast oczekuję, że dostanę odpowiedź na temat mojej własnej firmy. Skąd to wiesz?
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 23:05 przez Chmarski, łącznie zmieniany 1 raz.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » śr cze 30, 2010 00:15

Kristensen pisze:Nie, ponieważ jesli coś nie spełnia oczekiwań to się to zmienia jak najszybciej
Jeśli się od czegoś zaczyna, to każdy na dzień dobry jest żółtodziobem.
Kristensen pisze:I nie przeszkadza zmianie sprzętu brak pieniędzy, bo nie rozmawiamy o kilkunastu tysiącach złotych, ale o setkach/kilkunastu setkach.
Uwierz, że przy mojej wypłacie te kilka setek, to naprawdę sporo. Nie mierz wszystkich swoją miarką.

Miałem podobnie jak kolega Chmarski. Używałem przez rok badziewnego Alana i żyłem w tej nieświadomości, że coś moze byc lepsze. I zrobiłem tak 30kkm z antenką metrową na magnesie, w dodatku posklejaną z dwóch. Ale popytałem, przeleciałem kilka for i posprawdzałem parę radyjek i za głowę się chwytam teraz, jak mogłem używac taki szumołap :crazy: Po prostu żyłem w nieświadomości, a że naszła mnie chęc i fundusze na zmianę radia to się sporo poczytało i posprawdzało.
Kristensen pisze:Po trzecie Ci co polecają stare radia po przejściach, mające tysiące godzin pracy za sobą, naganiają sobie klientów, analogicznie jak agent PZU twierdzi, że PZU lepsze od takiej czy innej firmy ubezp.
Ja akurat specjalnie kupiłem stare radyjko i powiem Ci, że mało byś z tym unidenkiem zdziałał, jakbyś na mieście przesiewał :helm: I wątpie w to, by jakiekolwiek 'nowe' radio było w stanie mnie przegonic. Ale nie pytaj ile za wszystko dałem, bo nawet nie uwierzysz :bajer:



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » śr cze 30, 2010 14:55

Chmarski pisze:
Kristensen pisze:Prowadzisz własną firmę
A skąd o tym wiesz? Reprezentujesz Urząd Skarbowy czy jakąś inną instytucję? Gdzieś się tym nieopatrznie pochwaliłem? Mogę prosić o cytat?
Kristensen pisze:nadal jesteś niewiarygodny - ponownie zmieniłeś zdanie, nie chce mi się liczyć, który to już raz na tej stronie
Mogę zmienić i 15 razy jeszcze, co niczego nie zmieni. Nawet jak nic nie zmienię, to znowu coś wytniesz po swojemu z kontekstu byle Ci podpasowało do Twojej teorii.
Kristensen pisze:dyskusja z kimś takim jest męcząca.
Uwierz, w drugą stronę też. Dlatego poprosiłem w poprzednim poście by to skończyć. Może znowu nie doczytałeś, albo zrozumiałeś opacznie.

Niech Ci ten Twój Uniden szumi do końca życia i o jeden dzień dłużej. To jest fantastyczne radio.
Patrz jakie ładne do wycięcia dostałeś.

Dobra, z mojej strony koniec. Nie będę z Tobą wałkował tematu Unidena.


Natomiast oczekuję, że dostanę odpowiedź na temat mojej własnej firmy. Skąd to wiesz?
:rotfl: daj sobie spokój. Zamiast tracić czas na odpisywanie, przypomnij sobie co pisałeś. Nie będe tego szukał, bo mi się po prostu nie chce.

VDO - Blink pisze:Kristensen napisał/a:
I nie przeszkadza zmianie sprzętu brak pieniędzy, bo nie rozmawiamy o kilkunastu tysiącach złotych, ale o setkach/kilkunastu setkach.


Uwierz, że przy mojej wypłacie te kilka setek, to naprawdę sporo. Nie mierz wszystkich swoją miarką.
Pare setek owszem jest to pieniądz, ale nie aż tak duży, żeby to odkładać 2 lata na zmiane radia itd.

Powtórze raz jeszcze, nie neguje, że ktoś ma inne zdanie, bo ma do tego prawo. Ale śmieszy mnie to, że zmienia je 5 krotnie na 1 stronie. Jednocześnie chciałbym , żeby dotarlo do innych, że nie każdy potrzebuje kilkunastokilometrowego zasięgu.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » śr cze 30, 2010 15:58

Kristensen, jesteś męczący i podważasz autorytet wiarygodnej osoby, która jako jedna z nielicznych wprowadza do tego tematu użytecznej wiedzy. Uczepiłeś się jednej, słabo argumentowanej kwestii.
Każdy ma prawo do swojego zdania, nawet jak go zmienia 10 razy. Więc nie ma potrzeby powtarzania tego przez kilka stron tematu bo robi się bajzel.

Dla mnie Chmarski jest osobą od której biorę przykład jeśli chodzi o kwestie CB. Chcesz dalej sobie pogadać to poczytaj kilka dni niektóre fora dla citizen band maniaków i wróć porządnie to argumentując.

Nie każdy potrzebuje dużego zasięgu jak piszesz.....ale każdy chce mieć w miarę normalne warunki do używania radia, nie łapania samych szumów na #19.
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 15:59 przez milosz884, łącznie zmieniany 1 raz.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » śr cze 30, 2010 18:39

Kristensen, ale nadal nie rozumiesz tego, że ten Uniden sieje po kanałach i dlatego to radio nie jets godne polecenia. Może i ma ładny odbiór, ale nie chciałbyśsłyszeć takiego unidena u siebie, gdy go słychać też na innych kanałach
Kristensen pisze:ednocześnie chciałbym , żeby dotarlo do innych, że nie każdy potrzebuje kilkunastokilometrowego zasięgu.
Ale są ludzie dla których zasięg ma znaczenie, gdy chcą porozmawiać przez całą Warszawę. I tu rozmowa na #19 schodzi na drugi plan, bo dla takich osób CB to coś wiecej niż antymisiek.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » czw lip 01, 2010 00:37

Kristensen pisze:Zamiast tracić czas na odpisywanie, przypomnij sobie co pisałeś. Nie będe tego szukał, bo mi się po prostu nie chce.
A ja myślę, że po prostu nie potrafisz tego znaleźć.
I nie znajdziesz. Powód jest prosty. Nie mam własnej firmy. Coś Ci się ubzdurało niestety.

Nie zmienia to faktu, że nawet jakbym miał własną firmę, to nie życzę sobie byś mi właził z butami w moje finanse i na forum wyliczał pieniądze, które według Ciebie mieć powinienem i jakimi samochodami powinienem jeździć w zależności od tego ile tych pieniędzy mam.
To są moje prywatne sprawy i wara Ci od nich.

VDO - Blink pisze: Uniden sieje po kanałach i dlatego to radio nie jets godne polecenia. Może i ma ładny odbiór, ale nie chciałbyśsłyszeć takiego unidena u siebie, gdy go słychać też na innych kanałach
W porównaniu z Twoim Alanem... to Uniden ma wyjątkowo podły odbiór. I tu raczej się niewiele daje zrobić. Dużo lepsze efekty można uzyskać pracując nad nadawaniem. Niestety, nadal siejąc po innych kanałach. Zazwyczaj zaczyna siać się na więcej.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

marek_lubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 05, 2010 21:41

Post autor: marek_lubin » czw lip 01, 2010 03:29

że się tak trochę wetnę w rozmowę ;)
ale chciałbym prosić o pomoc.
konkretniej chodzi mi o cb + antenkę do łącznie 250zł (allegro, chyba że znacie jakiś dobry sklep internetowy ;)).
Słyszałem coś że sunker elite one + antena sunker'a 116 daje radę, aczkolwiek osobiście nie słyszałem go w użyciu.
oraz co sądzicie o TTI?
Pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » czw lip 01, 2010 12:41

Żarty żartami kolego .....

Caaaaaały 4-stronicowy temat.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » pt lip 02, 2010 13:34

milosz884 pisze:Kristensen, jesteś męczący i podważasz autorytet wiarygodnej osoby, która jako jedna z nielicznych wprowadza do tego tematu użytecznej wiedzy. Uczepiłeś się jednej, słabo argumentowanej kwestii.
Każdy ma prawo do swojego zdania, nawet jak go zmienia 10 razy. Więc nie ma potrzeby powtarzania tego przez kilka stron tematu bo robi się bajzel.

Dla mnie Chmarski jest osobą od której biorę przykład jeśli chodzi o kwestie CB. Chcesz dalej sobie pogadać to poczytaj kilka dni niektóre fora dla citizen band maniaków i wróć porządnie to argumentując.

Nie każdy potrzebuje dużego zasięgu jak piszesz.....ale każdy chce mieć w miarę normalne warunki do używania radia, nie łapania samych szumów na #19.
milosz884 dokształć się i napisz coś konkretnego,a nie dyrdymały o ''znaffcach'' i ''ałtorytetach''. Szumy zależą także od auta, a w benzynach zakłócenia są mniejsze niż niz w dieslach.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » pt lip 02, 2010 13:58

Kristensen, doskonale wiem od czego zależą szumy i nie trzeba takich "znafców" jak Ty aby to wyjaśniać.
Poza tym nie mam zamiaru wchodzić w polemikę z osobą, która jest niereformowalna ze swoimi mało przekonującymi argumentami.
Uwagi w stylu "dokształć się" możesz sobie rzucać do kolegów "poznaniaków" bo taka wasza natura chyba. Trochę mieszkałem w wlkp więc poznałem was wystarczająco.
Następnym razem zastanów się co piszesz bo nie tylko mnie obrażasz.

Przepraszam za offtop



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt lip 02, 2010 14:07

milosz884, jak widzisz ten kristupsen ma już ostrzeżenie za chamskie zachowanie, nie zwracaj uwagi na niego :)
co do radyjka nie wiem chyba jedynie tti 880 + sirio as-100 lub ml-145 jest ok na początek :) szukaj używki to zmieścisz się może w budżecie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości