CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » sob cze 19, 2010 22:53

Radio będzie u nas działało ale będzie wymagało przestrojenia w "0". Chyba że będzie miało płynne dostrojenie ± 5 khz. Jak bodajże President Jackson.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » pn cze 21, 2010 18:11

Witam.
Czy używał ktoś albo gdzieś spotkał się z takim radiem jak Stabo 3001?
Wszelkie dostępne info na google przeczytałem, ale chyba towar jest w miarę świeży albo mało popularny w Polsce i brak opinii użytkowników.
Co o tym radiu sądzicie?
Cena tego radia w krk to 369 zł, więc taniej niż president z tymi samymi funkcjami (bo nie płacimy za napis president na przodzie :) ) a trochę drożej niż zakazany U520xl (230zł na giełdzie na Balickiej)
Czy warto dołożyć tą kasę żeby mieć filtr Hi-Cut , ASC i legalne radio.
Ps. Mam zamiar używać radia z zestrojoną anteną President Missouri (ustawioną na środku dachu).



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt cze 22, 2010 10:36

kornata_m pisze:Czy warto dołożyć tą kasę żeby mieć filtr Hi-Cut , ASC i legalne radio.
Nie wiem czy powinno się o to pytać...

Kolega, który serwisuje radia od ponad 30 lat stwierdził ostatnio, że jak brać coś Unideno 520XL podobnego, to tylko to. Według niego jest z tych radii najlepiej zrobione i ma najlepsze parametry. Ma też pdobno trochę własnych rozwiązań Stabo tam dorzuconych.
Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale ja facetowi wierzę. A czy to wszystko znajdzie swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym użytkowaniu?
Na 100% wziłabym to radio zamiast Presidenta. I na 90% zamiast Unidena.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » wt cze 22, 2010 15:05

Dzięki za odpowiedź.
Tym "legalne" chciałem uciąć wszelkie dyskusje na temat braku homologacji, wiem że nie ma i wiem jakie tego są konsekwencje :)
Jak będę miał extra kasę to skuszę się na Stabo a jak nie i radio będzie mi bardzo potrzebne to wezmę "zakazany owoc" :green_fuck:
P.s. wrażeniami z użytkowania podzielę się.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » wt cze 22, 2010 20:03

kornata_m pisze:wiem jakie tego są konsekwencje
Żadne :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » wt cze 22, 2010 20:49

Kolego - podstawa - czy policja ma prawo zarekwirować CB-radio ? Odpowiedź - NIE ! od tego jest Urząd Kontroli Elektronicznej.

A nawet jeżeli co - radio kupione w grudniu roku 2005 albo w styczniu 2006 i mogą Ci fiuknąć.

Zresztą wejdź tutaj i obadaj 2,3 i 4 stronę.
Ostatnio zmieniony wt cze 22, 2010 20:50 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt cze 22, 2010 21:06

BartekGib, jak możesz wklej tutaj 2,3,4str bo nie mogę otworzyć na swoim necie



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » wt cze 22, 2010 21:16

Obrazek

Obrazek

Obrazek


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » śr cze 23, 2010 15:54

k0nr4d pisze:
kornata_m pisze:wiem jakie tego są konsekwencje
Żadne :)
Wiem, ale są ludzie którzy zamiast odpowiadać na zadane pytanie o radio Unidena od razu wchodzą na temat homologacji, jak to ono sieje po kanałach i że może jakby jakieś stare z filipin to jeszcze a te z chin to już do dupy itd.
Jeździłem z U510xl i miałem kontrole policji, policjant nawet nie spojrzał na radio. Prawda jest taka, że oni są rozliczani z aktywności, za ten czas kiedy on wypełniłby jakieś kwity na to że Ci radio zabiera to ze dwa czy trzy mobilki skontroluje i lepiej na tym wyjdzie. Notesik zapełni, komendant będzie zadowolony :grin:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » śr cze 23, 2010 16:35

kornata_m, rozumiem Twoje podejście.
Tobie nie przeszkadza, że sieje. A że innym na innych kanałach przeszkadza... to w sumie ich problem.
Tak samo jest z rzucaniem wulgaryzmami na radiu. Tym co rzucają nie przeszkadza. Innym owszem, ale kto by sie tam liczył z ich problemami. Ważne, że "Ja" jestem zadowolony.

Jak mi ktoś przesiewa, to sobie ide do niego na kanał i grzecznie prosze by sobie poszedł na tyle daleko by mi nie przesiewać. Jak nie ma ochoty to juz zostaję na jego kanale i biedak sobie nie pogada. I jakoś mi to nie przeszkadza :helm:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » śr cze 23, 2010 17:12

No tak trochę, to egoistyczne podejście, ale z drugiej strony czy ktoś kiedyś kontrolował badania przeprowadzone przez urząd który wydał decyzje o cofnięciu homologacji? Czy on w ogóle je przeprowadzał czy oparł decyzje na danych od producenta.
Zapewne słyszałeś opinie o tym, że to firma president sama przyczyniła się do tego, bo jej sprzedaż siadła. Wiem, że to taka trochę teoria spiskowa ale przecież jak rozkręcisz radio presidenta czy też stabo o które pytałem, co się ukazuje twoim oczom? Napis "Uniden".
Jeśli masz jakieś informacje na temat wiarygodnych testów radyjek unidena co do siania, to daj linka chętnie poczytam.
Ps. Na radiu nie klnę, w ogóle mało się odzywam, jadąc z Krakowa do siebie 200km odezwę się raz, może dwa, wystarczy słuchać :bigok:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » śr cze 23, 2010 17:15

Unidenów chińskich są chyba 3 rodzaje i jeden z nich nie sieje. Mój U520 zalicza się do tej grupy, bo nie sieje nigdy i nigdzie :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » śr cze 23, 2010 17:57

k0nr4d pisze:Mój U520 zalicza się do tej grupy, bo nie sieje nigdy i nigdzie
A w jaki sposób to sprawdzałeś?
Jakieś pomiary czy organoleptycznie na ucho?
A o takim czymś wiedzieliście?
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1451465.html



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » śr cze 23, 2010 18:08

Po prostu siedziałem w drugim aucie i słuchałem, często pytałem podczas jazdy gdzieś w trasie, czy sieje, a i nikt nigdy się nie skarżył, że mnie słyszy na kanale obok... A temat podrabiania Presidentów obił mi się o uszy jakiś czas temu :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości