Opinie na temat ONWA mk3 i Johnny/Harry President III ASC

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

cinek18-86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob sie 22, 2009 15:37
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Opinie na temat ONWA mk3 i Johnny/Harry President III ASC

Post autor: cinek18-86 » wt maja 18, 2010 03:02

Witam.Post kieruję do użytkowników cb radia ONWA mk3 i Johny President III ASC.
Jak wam się sprawują te 2 znacznie różniące się od siebie modele?
Planuję zakup cb radia do swojej golfiny,sęk w tym,że nie jeżdżę dużo i nie będę używał radia zbyt często ale nie chcę kupić też taniego badziewia i potem pluć sobie w brodę.Rozważam zakup tych dwóch modeli,nie wiem jeszcze z jakimi antenami je kompletować,bazuję tylko na opiniach wyczytanych z forum.Zależy mi na funkcji ASC czyli mówiąc w skrócie filtra żeby radio nie zbierało śmieci...a ONWA chyba go nie posiada,ale za to jest małe gabarytowo;interesuje mnie antena tylko na magnes,cena kompletu do +/- 1000zł.
Czekam a wasze sugestie i opinie
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 03:13 przez cinek18-86, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam do oceny http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=358401

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt maja 18, 2010 06:13

cinek18-86, http://www.cb-mania.pl/forum/index.php?showtopic=2897 http://gut.nazwa.pl/forum/index.php?showforum=16 http://www.cb-forum.pl/viewforum.php?f=106 http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?t=7693&start=0
cinek18-86, jeżeli tylko te dwa radia masz do wyboru to bym kupił harrego, onwa
cinek18-86 pisze:interesuje mnie antena tylko na magnes
sirio as-100 na początek ci wystarczy, ps. radio im mniejsze tym gorsze...tutaj nie jest jak z telefonami :)



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt maja 18, 2010 14:45

cinek18-86 pisze:Zależy mi na funkcji ASC czyli mówiąc w skrócie filtra żeby radio nie zbierało śmieci...
Jak dla mnie istnienie ASC jest bez sensu.
W trasie ilość zakłóceń jest względnie mała i wystarczy zwykły squelch. W mieście na #19 i tak będziesz miał praktycznie non stop otwarte i szczerze mówiąc bardziej mnie wkurzały te ułamki sekund na jakie radio zamykało squelcha niż jak to ASC wyłączyłem w cholerę i śmieci mi właziły cały czas. Mówię to na przykładzie ASC w Walkerze w Warszawie.
Ze squelchem jest tak, że radio i tak śmieci zbiera, tyle że ich nie przepuszcza. Za to jak już coś przepuszcza to od razu wszystko bez żadnego filtrowania. Takie podejście informatyczne czyli 0 i 1. Wartości pośrednich brak.
Dla mnie ASC/ASQ itp to taki chwyt marketingowy jak 8MPix matryca aparatu w komórce. Zdjęcia wyjdą gorzej niż niż z 2MPix. W tym przypadku większa rozdzielczość tylko rodzi problemy gdy chcemy ją efektywnie wykorzystać.
I tak samo jest z ASC/ASQ itp gdy trzeba je poprawiać w serwisie.

Zdaję sobie, że jest wielu ludzi, którzy przy wyborze telefonu zasugerują się tymi 8MPix jak i Ci, którzy przy wyborze cb-radia będą chcieli mieć ASC. Że być może będzie to wymagało wysyłki do serwisu w celu poprawy działania, to już inna inszość.

Osobiście wolałbym automatyczny RFGain (np. AGC).
cinek18-86 pisze:cena kompletu do +/- 1000zł.
W końcu ktoś rzucił kwotę gdzie można sie wykazać :bajer:
Tyle, że właściwie nie wiem z czym się tu wykazywać. Radio to sprawa bardzo indywidualna. Najlepiej jest podłączyć je w uruchomionym samochodzie i sprawdzić, którego Ci się słucha najprzyjemniej. Powłączaj klimę, wentylatory itp.

To, że taki Johnny czy Harry mają multum przycisków nie oznacza jeszcze, że ich praca będzie bardziej komfortowa niż prościuteńko wyglądającego Taylora. Dla mnie dźwięk wydobywający się z Taylora jest o wiele przyjaźniejszy i nie przeszkadza mi w moim brak rfgaina czy ASC. Podłączyłem na chwilę Johnnego i Harry'ego i oba błyskawicznie odłączyłem, bo niby przekazywały to samo co Taylor, ale był to dla mnie jazgot.

Co do samych Presidentów, to IMO za każdego z tanich się przepłaca. Nie zrekompensują mi tego funkcje takie jak Roger Beep czy Vox, czy nawet to wstrętne ASC. Roger Beep'a może bym i poużywał, ale radio musiałoby mieć wstęgi i tylko do dx'ów. Niestety, na kanale #19 coraz częściej to słychać.

Także w drogę do dobrze zaopatrzonego punktu i przymierzać co Ci pasuje.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » wt maja 18, 2010 15:18

ja mam co dzień porównanie onawy mk3 i presidenta herberta.
onawa za dużo zbiera śmieci. w mieście nie da rady tego słuchać.
herbert zbiera dużo więcej sygnałów ale są czystsze i bardziej wyraziste. słabsze sygnały odcinam RFgainem, SQ praktycznie mam nietknięte.
moja rada: nie musi być markowe ale musi być RFgain, to jest podstawa, następnie filtr anl, reszta to kwestia gustu, czy wymiarów. jak masz miejsce na radio możesz kupić herberta albo alana 28. alana możesz kupić nawet do 200zł jak dobrze poszukasz

[ Dodano: Wto 18 Maj, 2010 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=197014



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt maja 18, 2010 16:22

morfeusz86r pisze:słabsze sygnały odcinam RFgainem, SQ praktycznie mam nietknięte.
I tak powinno być.
Jak dla mnie, to widze tylko uzasadnienie dla użycia SQ w FM. W AM nie bardzo wiem po co jest.

RF Gain jest bardzo przydatny, ale nie wszystkie radia, które go nie mają należy dyskwalifikować. W niektórych jest skokowy pod postacią przycisków "Loc/DX", "Local" itp. W innych mimo pokrętła też jest skokowy - nie tnie nic albo prawie nic i nagle ucina praktycznie wszystko.
Z radii, które miałem najlepiej działał w Alanie 28, potem w Herbatniku. W EuroCB był na przycisku, ale tam nie było potrzeby go zastosowania bo filtry przepięknie załatwiały sprawę, z drugiej sprawy jak się go załączyło, to działał jak idealne w założeniach ASC.


Nie wiem czy cinek18-86, zdecydowałby się na zakup starego radia. Jeśli tak, to podany przez Ciebie link można zastosować, chociaż nie do końca się z nim zgadzam i jeśli chodzi o kwoty jest mocno nieaktualny.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

cinek18-86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob sie 22, 2009 15:37
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: cinek18-86 » wt maja 18, 2010 16:33

Chciałem kupić radio małe gabarytowo,ale w mk4 i tak nie ma na nie miejsca więc najprawdopodobniej zawiśnie koło kolan pasażera...Nie wymagam,żeby radio miało funkcję ASC tylko ogólnie chodziło mi o jakieś filtry żeby syfu nie łapało i nie trzeszczało za bardzo,bo jak oglądałem filmiki na you-tubie to samo harczenie było słychać...
Funkcje jakie opisujecie typu RF Gain,filtr anl itp. są mi obce bo w temacie CB jestem laikiem...


Zapraszam do oceny http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=358401

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » wt maja 18, 2010 16:40

koło nóg pasażera to będzie ciężko z tymi klockami co wymieniłem.
ja mam herberta przymocowanego w podsufitce. ale w mk4 jest wolna wnęka 1din gdzie herbert czy alan 28 pięknie pasuje. tylko trzeba dołożyć głośnik zewnętrzny noki za 20zł dla poprawy odsłuchu tak zamontowanego radia

Obrazek
trochę inne radyjko ale wymiar podobny. postarać sie z wpasowaniem go głębiej i będzie wyglądało jakby z fabryki tak wyjechało
Ostatnio zmieniony wt maja 18, 2010 16:48 przez morfeusz86r, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt maja 18, 2010 16:49

widzisz jak ładnie jest zrobione, dla chcącego nic trudnego :bajer:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt maja 18, 2010 17:44

morfeusz86r pisze:w mk4 jest wolna wnęka 1din
A gdzie jest zwykłe radio w mk4? Pytam, bo nie wiem jak tam jest a ze zdjęcia to się zstanawiam czy ta kieszeń to tak na pewno jest wolna...


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
morfeusz86r
Forum Master
Forum Master
Posty: 1234
Rejestracja: śr sty 02, 2008 16:58

Post autor: morfeusz86r » wt maja 18, 2010 20:19

Obrazek



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt maja 18, 2010 22:50

Dzięki, myślałem, że tamto zdjęcie było z mk4.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości