Problem z podłączeniem pod kluczyk radia i CB

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Problem z podłączeniem pod kluczyk radia i CB

Post autor: meiker » pn mar 29, 2010 21:26

Karcz3 pisze:ja sobie kolego podlaczylem radio cb pod kable zasilajace radiodtwarzacz
jak chcesz zeby ci sie wlaczalo po przekreceniu kluczyka podlacz kabelek minusowy pod czarnu minus a przewod plusowy pod żółty kabelek plusowy , jesli podlaczysz pod czerwony plusowy bedzie cb caly czas właczone
jednak u mnie jest coś pokićkane, załączam zdjęcie jak to wygląda, ale obojętnie czy podłącze pod czerwony czy pod zółty u mnie cały czas gra! a nie o to mi chodzi!

http://img180.imageshack.us/img180/6286/zdjecieq.jpg

przez zime się przemeczyłem:) ale chciałbym teraz jak juz jest ciepełko pogrzebać sobie przy tym i zrobić tak aby po przekreceniu kluczyk właczało sie radio i CB, teraz obie rzeczy działają non stop :grrr:
Na zdjęciu widać, ze oba kabelki zółty i czerwony są podpięte w to samo miejsce w kostce! Czy da się to wszystk ougryźć? moze pod ktorys z widocznych kabelków mozna to podlaczyc i bedzie wszystko tak jak nalezy!
Czekam na rady od specjalistów! :bigok: :grin: :helm:


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pn mar 29, 2010 21:41

meiker pisze:Na zdjęciu widać, ze oba kabelki zółty i czerwony są podpięte w to samo miejsce w kostce! Czy da się to wszystk ougryźć? moze pod ktorys z widocznych kabelków mozna to podlaczyc i bedzie wszystko tak jak nalezy!
Czekam na rady od specjalistów! :bigok:
bo teraz masz właśnie podłączone na stałe, do stałego plusa, nie wiem jakie tam masz jeszcze kolory kabli w instalacji w aucie, najlepiej wziąć miernik i zmierzyć gdzie jest prąd po przekręceniu kluczyka, wtedy podłączasz pod ten co masz teraz żółty (stały +), a pod ten który znajdziesz podłączasz czerwony (prąd po przekręceniu kluczyka) i wtedy radio już będzie grało po przekręceniu kluczyka, potem tylko CB tak jak w pierwszym poście i gra



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » wt mar 30, 2010 09:09

Ja chcę CB i CD z kluczyka!
a z tych kabelków widocznych na zdjęciu może jakiś jest tym z pod kluczyka?


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt mar 30, 2010 09:13

meiker pisze:Ja chcę CB i CD z kluczyka!
wskaźnik doładowania mam podpięty pod kabelek od bezpieczników i włącza się po przekręceniu stacyjki miałem gdzieś fotke kabelka który jest od stacyjki bo radio na stałe podłączałem, ale nie pamiętam :/ dla mnie pomysł jest nie praktyczny, a bajer z tego żadny.



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » wt mar 30, 2010 09:22

to nie ma być bajer, tylko nie chcę za każdym razem włączać i wyłączać CB oraz RADIA, przekrece kluczykiem odpali sie, wylacze auto wszystko gasnie, o to mi chodzi wlasnie!

pozdrawiam i czekam jeszcze na jakies porady kolegów:)


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt mar 30, 2010 10:19

meiker pisze:pozdrawiam i czekam jeszcze na jakies porady kolegów:)
ale na co Ty jeszcze czekasz, skoro ja już Ci napisałem jak to zrobić, ze zdjęcia to nie dojrzę który to kabel jest po kluczyku, jak nie masz miernika to weź żarówkę 12v i podłącz sobie pod masę, przekręć kluczyk i w tych co są wolne przewody dotknij, jak zapali to już masz ten przewód co szukasz, co tu za filozofia, Informatyk jesteś a w kablach się nie bawisz?



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » wt mar 30, 2010 10:30

elekrtyka to dla mnie ciemna dziedzina! ale dzieki za info, bede sie bawił!

pozdrawiam :)


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt mar 30, 2010 10:36

meiker pisze:elekrtyka to dla mnie ciemna dziedzina! ale dzieki za info, bede sie bawił!
:),

skoro tak, to może pojedź do jakiegoś elektryka i Ci to zrobi, weźmie ze 20 zł , nie więcej,



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » czw kwie 01, 2010 09:12

no więc wzialem miernik i sprawdzalem kabelki, wszystkie jakie tylko były i niestety nie ma zadnego, który dzialal by po przekreceniu kluczyka tam gdzie bylo napiecie to dzialalo cały czas :grrr:
czyli ktos musial tam cos namieszac szybciej :grrr:
czy mozna jakos poprowadzic ten kabelek jeszcze raz? moze jakies pomysły?

przy okazji znalazlem cos takiego:
http://img514.imageshack.us/img514/6159/zdjcie029m.jpg
do czego to? jak podlaczylem ten urwany kabelek pod zasilanie to caly czas swieci :grrr:


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » czw kwie 01, 2010 13:30

i nie bedzie dzialalo tak jach chcesz!
nie masz pewnie pociagnietego kabelka!
masz zmostkowane przed radiem kabelki od + stalego i od + po przekreceniu kluczyka.
Rozepnij wszystkie mostki jakie tam masz na kablach zasilajacych. Dopiero wtedy bedziesz mogl podejsc z miernikiem. Jak jest mostek to bedzie wykazywal tez na + po przekreceniu wiec to Ci nie pomoze.

[ Dodano: Czw Kwi 01, 2010 1:33 pm ]
tak BTW wez kup sobie lutownice, termokurcza i usun te zlaczki ktore sa i tak do kabla conajmniej 4*2. Po co Ci tam przewod 3x(x)(jakis OMY, OWY) ??



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » czw kwie 01, 2010 13:40

no-name pisze:termokurcza i usun te zlaczki ktore sa i tak do kabla conajmniej 4*2. Po co Ci tam przewod 3x(x)(jakis OMY, OWY) ??
niestety nic nie zrozumialem :grrr: :goof: te kable juz tak wszystkie były jak go kupilem :grin: ktos se pogrzebał, te czaarne kable to są od CB i NAVi bo sobie podlaczylem pod zasilanie, teraz jest stale, a chce z kluczyka....

ponoc jest jakas kostka pod stacyjka w ktorej jakis PIN odpowiada temu zasilaniiu z kluczyka? czy to prawda? ma ktos instrukcje, zdjecia do tego?

pozdrawiam


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » czw kwie 01, 2010 13:44

meiker pisze:
no-name pisze:termokurcza i usun te zlaczki ktore sa i tak do kabla conajmniej 4*2. Po co Ci tam przewod 3x(x)(jakis OMY, OWY) ??
niestety nic nie zrozumialem :grrr: :goof: te kable juz tak wszystkie były jak go kupilem :grin: ktos se pogrzebał, te czaarne kable to są od CB i NAVi bo sobie podlaczylem pod zasilanie, teraz jest stale, a chce z kluczyka....

ponoc jest jakas kostka pod stacyjka w ktorej jakis PIN odpowiada temu zasilaniiu z kluczyka? czy to prawda? ma ktos instrukcje, zdjecia do tego?

pozdrawiam
kolego bez porzadku tego nie ogarniesz, a jak Ci sie uda to tylko fartem. A i tak nie bedziesz wiedzial o co cho...



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » czw kwie 01, 2010 20:53

No więc dzisiaj zabrałem się za to jeszcze raz :grin: dzięki czemu jestem kolejny krok do przodu,
kabel brązowo czerwony okazał się kabelkiem który idzie z kluczyka, wczoraj cały czas miał napięcie bo kluczyk miałem włożony i sprawdzałem czy po przekreceniu sie zmienia, a tu się okazuje ze jak się wklada to juz naiecie idzie :grin:
(przyzwyczajenie ze starego auta, gdzie dopiero po przekreceniu szło napiecie)

no ale nic, dzisiaj się udało, i podłączyłem sobie CB pod ten kabelek, połączyłem go z kabelkiem czerwonym, zółty został w tej małej kostce tak jak było szybciej...
i dalej.... niby wszystko ok, ale nie do końca, radio działa poprawnie bo wyjmuje kluczyk i wlaczam i pamieta co było ostatnio, a CB niestety resetuje sie i wraca na 9, chociaz wylaczalem go na 19.... raz tylko zapamietał na 50 prób,
da się jakoś to rozwiązać?

druga sprawa bo któredy mogę pociagnac kabelek od zapalczniki, jak się do niej dostać? czy ma też czarny kabelek, bo ten muszę tam podłączyć, ale któredy, jakos wyjac sie da? cos muszę rozkrecic zeby miec tam dostęp?

[ Dodano: 03 Kwi 2010 12:58 ]
No więc udało mi się rozebrać przedni panel i wyjąć wszystko aby dostać się do zapalniczki, wchodzą do niej 3 kabelki - brązowy, czerwony, niebieski, pod jakie kabelki powinienem się podpiąć tymi z nwigacji, czyli czerwonym i czarnym.

napiszę tylko, że w zapalniczce nie działa podświetlenie, ale sama zapalniczka się grzeje.

czekam na porady. :bigok:


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » śr kwie 07, 2010 14:07

podepnij pod + i - :D przy zapalniczce



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości