CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob sie 22, 2009 07:31

Sieio Performer 5000, President WA27, SIRTEL Santiago 1200.:) i bedziesz zadowolony
jak najbardziej ;-) ale i tak nie kupi bo za długie :grin: Hz, 1,5m antena to jest standard chyba że chcesz mniejszą to z 1m to dobre są sirio as-100, wilson.



Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » sob sie 22, 2009 10:21

Linc pisze:jak najbardziej ;-) ale i tak nie kupi bo za długie :grin:
Nie chce mieć takiej długiej :)))) Teraz mam 1m nie jest zła... Ale kijowo odbiera bo to hustler ic-100:)...

Dobra mam około 160-170 zł na antene proszę mi doradzić i kropka radio ALAN 109 !!


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: sebcio » sob sie 22, 2009 11:46

Hz, wilson na pewno jest lepszy od hustlera :bigok:


lama mechaniczna ;D

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob sie 22, 2009 12:31

Hz pisze:Dobra mam około 160-170 zł
http://www.allegro.pl/item710888062_ory ... cm_fv.html



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » sob sie 22, 2009 14:47

Hz pisze:Nie chce mieć takiej długiej ))) Teraz mam 1m nie jest zła... Ale kijowo odbiera bo to hustler ic-100:)...

Dobra mam około 160-170 zł na antene proszę mi doradzić i kropka radio ALAN 109 !!
Nie słuchaj durnej osoby, ktora nie potrafi czytać ze zrozumieniem w ojczystym jezyku i na siłe narzuca ](*,) Tobie 1.5m antene skoro sam Ty mówisz, że nie chcesz =D> takiej długiej. I dobrze myslisz, że nie chcesz, skoro mieszkasz w duzej aglomeracji, gdzie jest wiele mobili na 1 km, nadajnikow tv,gsm, sieci energetycznych, co tez wpływa na zakłocenia.
Poza wymienionymi antenami (Sirio as-100, Wilson, Super florida, Florida) dobrymi antenami są bliźniacze anteny z podwojną cewką: Lemm At 1063 (na magnesie) lub Lemm At 106 (montaż na uchwyt np SF-40 lub otwór), a co wybierzesz to już będzie Twoja decyzja ;) .


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob sie 22, 2009 16:09

Kristensen pisze:Nie słuchaj durnej osoby
bardzo kulturalnie się odzywasz...dziękuje za obrażanie mnie. Ale nie mam zamiaru z Tobą się kłócić kolego to że nie jesteś kulturalny nie znaczy że muszę zniżać się do twojego poziomu...
Kristensen pisze:nie potrafi czytać ze zrozumieniem
o jakich antenach wyżej dyskutowaliśmy??? o 1,5m nie było nawet mowy także zastanów się proszę do czego ty dążysz.
Kristensen pisze:gdzie jest wiele mobili na 1 km, nadajnikow tv,gsm, sieci energetycznych, co tez wpływa na zakłocenia
nie każdy ma włączone radyjko, nie każdy ma dobrą antenę żeby się przebić przez te osoby które zakłócają stawiając nośną, przez zakłócenia i przez tych co pytają co pięć minut jak mnie słychać, jeżeli myślisz że jak wjedziesz do obcego miasta i z takiego badziewia krótkiego dostaniesz pomoc to się mylisz, chyba że jeździsz tylko w godzinach największego natężenia ruchu i stoisz w korku to wtedy czegoś się dowiesz...a co do zakłóceń to jakbyś chociaż pomyślał antena nie ma nic do tego, ale cóż jakbyś się znał na tym to byś wiedział, możesz mieć i 10m antenę a zakłócenia będą takie same jak przy 30cm antenie... ilość jaka zbiera jest naturalnie że większa ale nie znaczy że jak będziesz się poruszać będziesz same piski słychać, u mnie 2m bat i zakłóceń mam sto razy mniej niż te twoje floridy, georgie, missuri itd. dobrze ustawisz sq i rf w radyjku i prawidłowo wykonasz instalacje i tego nie masz kolego...To nie jest hop siup albo jak kto woli plug-play...
Ostatnio zmieniony sob sie 22, 2009 16:26 przez Mako, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » sob sie 22, 2009 21:16

Linc pisze:Kristensen napisał/a:
Nie słuchaj durnej osoby
bardzo kulturalnie się odzywasz...dziękuje za obrażanie mnie. Ale nie mam zamiaru z Tobą się kłócić kolego to że nie jesteś kulturalny nie znaczy że muszę zniżać się do twojego poziomu...
Nie napisałem konkretnie, że to pan Iksiński czy Igrekowski, ale skoro odebrałeś to do siebie, cóż zrobić, że tak sam o sobie myślisz.

Co do presidenta florida.
Po pierwsze nie tylko ja jestem zadowolony z tej anteny i nie tylko dla mnie taki zasięg jest wystarczajacy, o czym świadczą także wypowiedzi na tym forum innych kolegów. Wiec nie jestem odosobniony w opinii, że president florida to dobra antena.
Po drugie doszedlem do tego metoda prób i błędów, uzywajac róznych anten, wiec gdybym nie byl zadowolony to szukałbym dalej, bo firma president mi nie płaci za reklame, żebym zachwalał floride.
Po trzecie jakość kosztuje, więc president florida swoja cenę ma, choć nalezy do tanszych wyrobow firmy president. Jednak nie są to aż tak duże pieniądze, żeby narzekac na cene. Rozumiem, że komuś akurat w tym miesiacu brakuje kasy, wiec mozna sobie odpuścić pizze/kino/pub itd i zaoszczędzoną w ten sposob kase dołozyć do sprzętu cb.
Po czwarte byłem z florida i w Wawie i na Slasku, gdzie te tereny średnio znam, i otrzymalem pomoc pytajac o droge. Wiadomo navi to jedno, ale ''kropka nad i'' to zawsze jednak czynnik ludzki.

Po piąte tym co napisałeś
Linc pisze:możesz mieć i 10m antenę a zakłócenia będą takie same jak przy 30cm antenie... ilość jaka zbiera jest naturalnie że większa ale nie znaczy że jak będziesz się poruszać będziesz same piski słychać
przyznaleś mi rację, że im większa antena tym więcej zbiera zakłóceń.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » sob sie 22, 2009 21:55

Kristensen pisze:Nie napisałem konkretnie, że to pan Iksiński czy Igrekowski, ale skoro odebrałeś to do siebie, cóż zrobić, że tak sam o sobie myślisz.
Chyba za dobrze się czujesz na tym forum "kolego" :?:
Kristensen pisze:Po pierwsze nie tylko ja jestem zadowolony z tej anteny i nie tylko dla mnie taki zasięg jest wystarczajacy, o czym świadczą także wypowiedzi na tym forum innych kolegów. Wiec nie jestem odosobniony w opinii, że president florida to dobra antena.
Jestem ciekaw jak często korzystasz z anteny że tak ją zachwalasz. Jestem ciekaw jakby był w Warszawie i szukał jakiejs ulicy na zadupiu. Gwarantujer że po pewnym czasie byś stracił zasięg na niej i do końca byś mogł sie nie dowiedzieć. A to że dłuższa antena to nie znaczy że aż tak bardzo będzie zbierała zakłócenia. Jeżeli dobrze spasujesz zestaw i dobrze go zgrasz to nie ma mowy o jakis piskach, zakłóceniach itp. No chyba że masz antene 1,7m i radio z biedronki.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob sie 22, 2009 21:59

tomek0o7 pisze:Jeżeli dobrze spasujesz zestaw i dobrze go zgrasz to nie ma mowy o jakis piskach, zakłóceniach itp. No chyba że masz antene 1,7m i radio z biedronki.
i to wszystko wyjaśnia, dobrze powiedziane :)



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » sob sie 22, 2009 23:11

tomek0o7 pisze:Kristensen napisał/a:
Po pierwsze nie tylko ja jestem zadowolony z tej anteny i nie tylko dla mnie taki zasięg jest wystarczajacy, o czym świadczą także wypowiedzi na tym forum innych kolegów. Wiec nie jestem odosobniony w opinii, że president florida to dobra antena.


Jestem ciekaw jak często korzystasz z anteny że tak ją zachwalasz. Jestem ciekaw jakby był w Warszawie i szukał jakiejs ulicy na zadupiu. Gwarantujer że po pewnym czasie byś stracił zasięg na niej i do końca byś mogł sie nie dowiedzieć. A to że dłuższa antena to nie znaczy że aż tak bardzo będzie zbierała zakłócenia. Jeżeli dobrze spasujesz zestaw i dobrze go zgrasz to nie ma mowy o jakis piskach, zakłóceniach itp. No chyba że masz antene 1,7m i radio z biedronki.
Codzienie przez klika miesiecy, dojazd do Poznania DK 11, przelot przez Poznan i dojazd do pracy z II strony miasta, 2x65km, około 2x90 minut jazdy z właczonym cb + też trasy. Potrzebowałem bieżacych informacji gdzie stoja suszarki, gdzie fotoradary, a gdzie krążą nieoznakowane. Gdyby florida sie nie sprawdzala, wymieniłbym ją, a ponieważ florida jest OK, to ją zachwalam. W drugim aucie, sedanie mam unidena 520 pro xl +president hawaii na uchwycie SF-40. I znow ''znaffcy'' :green_fuck: będą mówić, że to zła antena. A mnie to ani nie ziębi, ani nie parzy, ja jestem zadowolony, bo ww anteny spełniają swoje zadania jako ''dupochrony'' przed drogówką, a do takich celów wiekszosc osob wykorzystuje mobilne cb, w tym też pasjonaci cb. Bo pasjonaci cb maja stacje bazowe i siedzą na ''bazie'' a nie pod chata w osobówce.
tomek0o7 pisze: to że dłuższa antena to nie znaczy że aż tak bardzo będzie zbierała zakłócenia.
Skoro napisałeś az tak bardzo, tzn, że jednak będzie zbierała zakłocenia. Czyli potwierdzasz, że będzie dluższa antena zbierała zakłócenia.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » ndz sie 23, 2009 10:18

Kupuje Super Florida lub Florida i zobaczę jak odbiera bo nie chce mieć bata na dachu... Bo też nie chce 15km. odbierać tylko 7-8 mi wystarczy


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » ndz sie 23, 2009 12:50

Jako antymisiak antena sprawdza sie bardzo dobrze. Ale nie ma co od niej oczekiwać nie wiadomo jakich efektów. :)



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » ndz sie 23, 2009 13:33

Hz pisze:tylko 7-8 mi wystarczy
5km to max w normalnych warunkach i mogę się założyć że będziesz kilka razy pytać się jak dróżka ble ble ble i przy spotkaniu z ptakiem, gałęzią itd. czeka cię wizyta u blacharza, ale to twój wybór. Czekamy na realne wnioski i spostrzeżenia z zakupu :) Pozdrówki
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2009 13:36 przez Mako, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » ndz sie 23, 2009 13:38

Tylko człowiek zaczyna załować że kupił taka antene z małym zasięgiem jak jedzie nocą po mało uczęszczanej trasie. Gdzie co dziesiąty kierowca ma radio. W takich warunkach człowiek dopiero to zrozumie :) Zależy dokładnie do czego ma Ci służyć te radio. Bo jeżeli jezdzisz tylko jakas głowną trasą za często nocą nie jeździsz to i może Ci ta atntena wystarczy. Moim zdaniem ta antena to nie jest aż taka super hiper rewelacja.
Linc pisze:przy spotkaniu z ptakiem, gałęzią itd. czeka cię wizyta u blacharza, ale to twój wybór. Czekamy na realne wnioski i spostrzeżenia z zakupu :) Pozdrówki
Wystarczy nawet balon z samochodu z wesela i antena pada... :?
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2009 13:40 przez tomek0o7, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości