[MK4] NAWIGACJA VW MFD wersja G najlepszym wyborem ???

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

[MK4] NAWIGACJA VW MFD wersja G najlepszym wyborem ???

Post autor: xander_88 » pn sty 19, 2009 13:01

Witam!!!
Kiepsko się na tym znam, poczytałem trochę i chyba wszyscy polecają wersje G (jest najszybsza ???) . Mam mk4 2001r. (brak navi) chce na pewno ori. (chodzi o estetykę:) ) chciałbym zapytać jak to będzie grac ??? (teraz jest ori 8 głośników) czy potrzebny będzie wzmacniacz? jak jest z podlonczeniem kamery cofania do tego ??? czytalem ze da sie podlonczyc odtwarzacz DVD .. ale jak jest w przypadku np. teledyskow... da rade nagrac na plytke DVD wtedy teledyski w formacie avi np . i pociagnie to na wyświetlaczu navi ??? da rade wyprowadzic 2 LCD w zaglowki ??? jaka zmieniare najlepiej dokupic do tego ??? Jesli moglby napisac ktos co mi bedzie potrzebne do takiego zestawu (linki allegro moze :) ) bede wdzieczny :)
Wiem ze do kamery cofania jest potrzebny jakis adapter zeby obraz byl kolorowy a nie czarno bialy .. ale nie wiem jaki :) naprawde kiepsko sie znam na tym... i wiem ze niektore pytania moga byc troche smieszne, ale nie mialem , nie podlanczalem .. dlatego pytam :)
Ostatnio zmieniony pn sty 19, 2009 13:40 przez xander_88, łącznie zmieniany 1 raz.


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
adams
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 24, 2007 09:35
Lokalizacja: Tarnobongo

Post autor: adams » pn sty 19, 2009 19:29

radził bym navi wersji D

dvd podepniesz bez problemu, i będzie wszystko na wyswietlaczu od navi ładnie śmigało. Monitorki w zagłówkach tez da się pod navi podpiąć, kamerę cofania też :)

wszystko się da, trzeba tylko wiedzieć jak i mieć odpowiednia ilość $$

poszukaj info w tym dziele, ewentualnie na forum passata bo tez były te tematy tam poruszane


B5 3B 1.9TDI 115KM + chip & B4 2.8 VR6 174KM - oba na wypasie ;)

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » wt lut 17, 2009 21:58

OK !!! dzięki za odpowiedz... chciałbym jeszcze tylko usłyszeć opinie kogoś kto posiada taki sprzęt ... Jak to gra ??? i czy może naprawde ladnie grac jak dozucimy jakąś delikatna skrzynke i wzmacniacz :grin: cos naprawde malego ... tak bezobciachowo :) jakosc dzwieku ??? czy lepszy bedzie np, pioneer w tej samej cenie ??? zalezy mi na tej opini bo w tej chwili mam radio ... opcji multum, niestety sam dźwięk średnio zadowalający :/


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
miki00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 03:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: miki00 » pt lut 20, 2009 19:50

oczywiście wiesz ze nawi nie czyta płyt audio - musisz mieć zmieniarke
wszystko się da, trzeba tylko wiedzieć jak i mieć odpowiednia ilość $$
- dokładnie
Ostatnio zmieniony pt lut 20, 2009 19:55 przez miki00, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » sob lut 21, 2009 01:49

miki00 pisze:musisz mieć zmieniarke
nie musi mieć zmieniarki, są inne sposoby, np: odtwarzacz DVD lub twardziel.
Nagłośnienie zależy od sprzętu nagłaśniającego, takiego jak głośniki oraz wzmacniacza.
Jeżeli idzie o sprzęt "ori" to można podłączyć wzmaka Nokii, dedykowanego dla navi ale nie wiem, czy on będzie spełniał wymagania kolegi, dlatego wstrzymywałem się od wypowiedzi.
Dla nie, których, również nie wystarczają 60W głośniki blaupunkt-a, co np. dla mnie jest wystarczające wręcz ponad moje oczekiwania ;)
Wszystko jest zależne od kasy ;)
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » czw cze 24, 2010 23:31

Odgrzewam stary temat, ale mam MFD wersje D w MkIV i chciałbym podpiąć kamerę cofania, co, oczywiście oprócz kamerki, potrzebuję do takiej operacji??



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » pt cze 25, 2010 00:23

slavo_s2k pisze:Odgrzewam stary temat, ale mam MFD wersje D w MkIV i chciałbym podpiąć kamerę cofania, co, oczywiście oprócz kamerki, potrzebuję do takiej operacji??
Z tego co sie orientuje to zeby miec kolor obraz potrzebujesz adapter multimedialny, (niestety ponad 300zł) . jesli odpowiada ci czarno-biały to wystarczy ( nie wiem jak to sie wlasciwie nazywa) taki adapter ktory "daje nam" 2 chincze audi i video ... ale temat juz dawno przerabialem .. wiec najlepiej jak kolega makeć, potwierdzi lub wyprowadzi z bledu ;)
pozdro


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » pt cze 25, 2010 07:27

W sumie "czarno-białe" mi wystarczy, bo chodzi tylko o to by zobaczyć co za autem :) a wieczorem w podczerwieni i tak obraz jest czarno-biały.. to czekam na wieści
a ten adapter na 2 chiche to gdzie idzie nabyć, albo jak zrobić?? Bo szukałem na allegro, ale tam są tylko te drogie...



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Post autor: thomas1919 » sob cze 26, 2010 00:32

Jak Ci wystarczy obraz z kamery cz/b to tu post z forum passata - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=53564

Jeśli chcesz rozbudować MDF to masz szerokie pole... Tak jak kolega adams napisał, najlepiej wersja D i wszystko zależy od $$

Polecam zainwestować w zmieniarkę ori blaupunkta 6cd lub player MP3 robiący za zmieniarkę (to samo gniazdo podłączenia - niebieska kostka mini iso).
Następnie jeśli teledyski to jak wyżej pisali koledzy albo przez adapter multimedialny albo np. przez tuner TV 4D0 919 146 od Audi, który ma wejście A/V. Tu opis: http://www.harzautel.de/privat/tv_tuner.htm Dzięki tunerowi masz TV i wejście A/V.
Do odtwarzania teledysków polecam DVD Phantom lub Player HDD (oba montowane w schowku, obsługa na pilota). Korzystając z wyjścia Video w DVD podpinasz dodatkowe LCD w zagłówki.

Koszty w przybliżeniu opierając się na allegro i własnych zakupach:
MFD D ok 700zł
Adapter do MFD (sygnał gala, cany) 50zł
DVD Phantom 200-350zł
Adapter multimedialny 250zł-350zł
Tuner TV 250zł-350zł
Player HDD 130zł
Player MP3 jako zmieniarka ....zł
Zmieniarka 6cd Blaupunkt 200zł-350zł z magazynkiem
Kostki i przewody lub gotowe wiązki z naviserwis .... zł

Do tego np wzmacniacz Nokia DSP pod MFD 1J0 035 456 A za ok 250zł-350zł najlepiej z wtyczkami

Ja mam u siebie MFD D - wzmacniacz DSP Nokia - Tuner TV z A/V - Zmieniarka 6cd - kierownica multifunkcyjna. Jak się będziesz decydował na coś to pomogę przy montażu schematami itp
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 02:27 przez thomas1919, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » pn cze 28, 2010 07:44

Dzięki za konkretną odpowiedź:)

Rozumiem, że kupując tuner TV z audi załatwiam temat adapter-a i mogę już podpiąć i kamerę cofania i odtwarzacz dvd??

Gdzie ten tuner można w autku zamontować?? Jak z okablowaniem? Pewnie jakieś specjalne kable i lepiej zakupić z tunerem?



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Post autor: thomas1919 » pn cze 28, 2010 10:40

slavo_s2k pisze:
Rozumiem, że kupując tuner TV z audi załatwiam temat adapter-a i mogę już podpiąć i kamerę cofania i odtwarzacz dvd??

Gdzie ten tuner można w autku zamontować?? Jak z okablowaniem? Pewnie jakieś specjalne kable i lepiej zakupić z tunerem?
Tak. Jeśli chcesz podpiąć kamerę i DVD to trzeba będzie zastosować przekaźnik żeby nie doszło do uruchomienia dwóch źródeł tzn. kamery podczas oglądania DVD.
Tu opis: LINK Passat Forum

U mnie zmieścił się w lewym tylnym boczku razem ze zmieniarką i wzmacniaczem DPS pod MFD
Obrazek

Okablowanie można kupić gotowe w naviservice. Niestety koszt 110zł Obrazek lub zrobić samemu.
Potrzeba trzech wtyczek:
2x okragła mini din 10pin Obrazek i AC 2x3pin raster Obrazek
Okrągła 10pin razem z przewodem 70cm jest na allegro za 25zł szt (trzeba wpisać w allegro :10 Pin MFD ) Obrazek


Raster AC 2x3pin i sam wtyk din 10pin można kupić też na http://www.tme.eu/pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Naturalnie lepiej szukać tuner razem z wtyczkami od razu tymi pod anteny od TV. Tuner do 300zl z wtyczkami to znośna cena na allegro. Ja kupiłem swój za 200zl z wtyczkami ale to była okazja dlatego też zdecydowałem się na montaż TV ponieważ nie planowałem wcześniej rozbudowy MFD.
Jeśli nie uda się kupić tunera razem z wtyczkami to do budowy wiązki polecam kupić za 0,75gr raster 2x3pin na w/w stronie TME i dwie wtyczki z allegro za 25zł. Wyjdzie to z przesyłkami ok 70zł. Do tego trzeba kupić np skrętke UTP pod kabel 10din - 10din od tunera w bagażniku do MFD i przewody LgY 0.5mm pod wtyk 2x3pin (dodatkowo ok 10-15zł). Jest trochę taniej od gotowej wiązki ale ile radości ze efektu, że zrobiło się to samemu i działa.
Ostatnio zmieniony pt lip 08, 2011 00:09 przez thomas1919, łącznie zmieniany 10 razy.



Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » pn cze 28, 2010 11:17

Czyli zostało mi szukać tunera w dobrej cenie, też specjalnie na tunerze mi nie zależy, chciałbym ew dvd + kamerę cofania. W każdym razie informacje które udzieliłeś są dla mnie bardzo cenne, dzięki.



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Post autor: thomas1919 » pn cze 28, 2010 11:24

Jeśli tylko kamerka i DVD bez TV to polecam uzbroić się w cierpliwość i szukać z demontażu adaptera mulit w dobrej cenie. Trafiały się na allegro adaptery pod MFD za 200zł. Wtedy bez dodatkowych kabli masz przy samym MFD gotowe rozwiązanie na źródło A/V i zaoszczędzone pieniądze.


Załączam schemat mojej roboty (paint) do podłączenia tunera TV nr 4D0 919 146 z navi MFD
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 02:27 przez thomas1919, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: [MK4] NAWIGACJA VW MFD wersja G najlepszym wyborem ???

Post autor: G0 Karcio » pn wrz 07, 2015 13:21

Panowie zakupilem wzmacniacz RNS Nokia 1J0 035 456A, poszedlem z nim do autka zeby sprawdzic czy wejdzie pod zmieniarke w schowku bagaznika. Kurde mole... to w ogole nie chce wejsc, wystaje tak, ze nie mozna schowka zamknac. Do wzmacniacza przykrecona jest jakas podstawka. Chyba jestem malo rozgarniety bo nijak nie moge go wsadzic tam :los2: . Dodam, ze normalnie mam tam trójkat i gasnice zamocowane za pomoca jakiegos czygos.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości