CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz lut 08, 2009 12:18

ja sie kolegi spytam o jedno.

masz ochote co minute sie puyac jak droga przed tobą?? bo z 30 cm to niewiem czy nawet 2 Km uda ci sie nadac:/ poza tym miej tez na uwadz innych uzytkowników CB.

metrowa antenka niejest taka straszna:) ja mam 165cm nad dachem i jakos niechacze nadmierne czesto:) a co dopiero taka metrowką:)

poza tym wieksza czesc sukcesu to dobra antena a nie radio:) lepiej dołuz troszke do antenki i kup tansze radio:)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

Post autor: maq » ndz lut 08, 2009 12:21

w takim razie wezme tego wilsona, chyba ze uda sie znalezc sirio as100:) co do radia to nastawilem sie do tego tti, a z tanszych to chyba tylko onwa, chyba ze na cos innego mnie nastawicie, moze cos nowego weszlo na rynek bardziej oplacalnego??

ps. obecnie mam alana 109 i ergonomia mnie wkurza troche:)

ps2. wlasnie znalazlem aukcje z polaczeniem tti 880 + sirio as 100 i to chyba optimum w cenie do 350
Ostatnio zmieniony ndz lut 08, 2009 12:24 przez maq, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Mój YACHTING - viewtopic.php?t=323340

Awatar użytkownika
radczyslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:49
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: radczyslaw » ndz lut 08, 2009 20:31

z antenka dirland sirio micro 30s bez problemu masz zasieg na 3-4 km. jesli ktos mowi ze potrzeba dlugiego bata to chyba nigdy nie jezdzil z taka antenka i tylko dlatego tak opowiada. ja osobiscie mam ta antenke i podany zasieg jest realny. a po dobrym zestrojeniu smiga jak zyleta. wiec jesli chcesz cos krotkiego, to polecam ten sprzet


Power is nothing without control

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz lut 08, 2009 21:17

radczyslaw pisze:z antenka dirland sirio micro 30s bez problemu masz zasieg na 3-4 km. jesli ktos mowi ze potrzeba dlugiego bata to chyba nigdy nie jezdzil z taka antenka i tylko dlatego tak opowiada. ja osobiscie mam ta antenke i podany zasieg jest realny. a po dobrym zestrojeniu smiga jak zyleta. wiec jesli chcesz cos krotkiego, to polecam ten sprzet
nie twierdze ze jest to zał antena:) tylko moze nie dla kazdego:)

na szybko licząc:)
jedziemy autostradą 120KPH wiec w przeciągu minuty mijami 2Km Wiec na logike co 1,5 -2 min trzeba sie putac co jest z podzodu:)

pomine juz tutaj fakt ze niekoniecznie ktos te 4 kilometry od ciebie uslyszy oco ci chodzi:P moze usłuszec zgryt i szum:/

taka antenka moze byc ok na miasto zeby jej nie skroili a zeby iec jakiekolwiek pojecie co sie dzieje:)

pdoponuje Ci kolego przejedz sie z dobra antena i wtedy porozmawiamy:)

pozdrawiam:*


Zeby niebyło nic do Ciebie niemam sznuje twoje zdanie ale ja mam inne:)



Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

Post autor: maq » ndz lut 08, 2009 22:09

dziekuje bardzo za odpowiedzi, troche dzisial poczytalem i zmienilem typ do zakupu:)
obecnie rozmyslam nad:
- RADIO CB ALAN 48 PLUS MULTI + ANTENA HUSTLER IC100 - 335 zl
- RADIO CB ALAN 48 PLUS MULTI + ANTENA CB 75CM V-1 - 359 zl (antena firmy sunker)
- RADIO CB ALAN 109 +ANTENA SIRIO AS-100 MAG - 265 zl

najlepsza antene ma najtanszy zestaw, ale nie jestem przekonany do alana 109, pozostale to podobno dobry alan 48 jednak juz anteny slabsze, co wybrac????


Obrazek
Mój YACHTING - viewtopic.php?t=323340

Awatar użytkownika
radczyslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:49
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: radczyslaw » ndz lut 08, 2009 22:41

dogu18 - zgoda. nie mowie ze jest to antena dla kazdego. ale w swoim przedziale cenowym ( <50 PLN) trudno moim zdaniem o lepsza.
Szanuje twoje zdanie.
Pozdrowionka


Power is nothing without control

Gregor.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 13:03
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Gregor. » śr lut 11, 2009 11:18

Mam teraz Johnnego II i chciałbym zmienić na coś mniejszego, ale równie dobrego, może nawet lepszego. Myślałem nad Taylorem III, co o tym sądzicie?? Antenka zostaje ta sama.


[b]President Taylor III + President Missouri[/b]

[url]http://www.grgr.wordpress.com[/url]
[url]http://www.vsv.prv.pl[/url]
[url]http://www.octaviaclub.pl[/url]
[url]http://www.pokerstrategy.com/u3JOTE[/url] - wejdź i graj! ; )

Awatar użytkownika
subt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sie 12, 2008 16:48
Lokalizacja: P-w / W-wa

Post autor: subt » czw lut 12, 2009 21:18

Witam wszytkich CB guru. Aby jeździć "bezpiecznie", chcę sobie kupić CB a oto moje wymagania:
- będę go używał 2 razy w miesiącu, 1000km trasa, a potem w pudełko a antena do bagażnika
- czyli antena musi być krótka a dobra
- nie mam miejsca w konsoli bo cała jest wypełniona i nie chce też niczego dziurawić w plastikach
- mój sprzęt powinien mieć podstawowe i najbardziej przydatne funkcje, prosty, mały, niezawody i tani, komplet do 300PLN
Wybrałem sobie model TTI TCB 550 + antena President Georgia lub Florida
Co myślicie o tym zestawie i co ewentualnie innego możecie polecić?
Dzięki i pozdro :okej:



Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

Post autor: maq » czw lut 12, 2009 22:16

kup sobie ALAN 109 + SIRIO DIRLAND MICRO 30 i stowka zostanie Ci w kieszeni a z zestawu bedziesz zadowolony

jestem poczatkujacy w cb, przez 2 tygodnie jezdzilem z alanem 109 i antena CB SIRIO MINI MAG brata i zestawik byl ok

zachcialo mi sie kupic cos dla siebie, pisalem tutaj nawet ale nikt ostatecznie nie doradzil wiec przy ograniczonych funduszach kupilem ALAN 48 i antene hustler ic100 - sporo osob pisalo, ze rozpoczynalo przygode z cb z ta antena jednoczesnie piszac, ze nie jest zbyt dobra - a ja moge powiedziec, ze antenka jest rewelacyjna przy jej cenie!!! polecam kazdemu kto ma ograniczone fundusze


Obrazek
Mój YACHTING - viewtopic.php?t=323340

fantomass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 13, 2009 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fantomass » pt lut 13, 2009 14:31

witam jeśli ktoś chce kupić lub zmienić radio, polecam grupę cb-maniaków www.cb-mania.pl chłopaki są z wawy i okolic i bardzo chętnie doradzą co kupić i jak zamontować



step26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 19, 2009 15:47
Lokalizacja: zamojskie

Post autor: step26 » śr lut 25, 2009 22:29

witam

zamierzam kupic nowe radyiko cb do osobowki, glownie na trasy w miescie nie bede raczej uzywal;
i nie wiem ktore wybrac:
- uniden pro 520 xl (wiem nie ma homologacji)
- czy moze yosan pro-120
- do tego chce zalozyc antene sirio as-100

co sadzicie o takim zestawie, no i ktore radio wybrac
bo wydaje mi sie to najbardziej rozsadny zakup ok 300zl za komplet, nie jest to duzo a calkiem dobry sprzet - chyba??



dworkam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 24, 2009 15:05
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: dworkam » czw lut 26, 2009 12:14

Cześć wszystkim.
Planuje zakup radyjka:
1. President Teylor II lub
2. TTI TCB 880
Macie jakieś doświadczenia z tymi radiami, możecie mi coś doradzić które wybrać? President jest 2x droższy, ale może też lepszy, czy różnica wynika tylko z marki? bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Post autor: krzychu195 » czw lut 26, 2009 14:27

step26, rozsądny wybór - bierz UNIDENA



Maciek1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 16:11
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Maciek1986 » pn mar 02, 2009 20:05

koledzy mam radyjko johny 2 asc i antenke sirlo mini snake , a teraz potrzebuja druga antenke do drugiego samochodu , magnesowke cena max 180 zlotych z przsylka ,dlugosc bez znaczenia , bedzie uzytkowana z tym samym radyjkiem. Co polecicie ? ml145 i co jeszcze ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości