CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw lip 24, 2008 20:58

ManiekGLS pisze:Troszku nie rozumiem tego z magnesowka i ze dostaje nog
Dostaje nóg czyli podjechałem pod market, wszedłem dosłownie na 10-15 minut, a jak wyszedłem to anteny już nie było bo jakiś skur.. ją zwinął..
No i tym sposobem zanabyłem hustlera, raz, że przez wzgląd na $$$ a dwa, że jest tego dużo i aż tak nie kradną, choć pod marketami już ją ściągam i wrzucam do bagażnika.

ManiekGLS pisze:A stroic chodzi o pokretla w radiu co nie?
No nie do końca :-) Tego Presidenta dostrajałem, a raczej dostrajali mi poprzez podłączenia miernika SWR pomiędzy radio a antenę. Dostrajanei polega na odpowiednim dopasowaniu bata anteny tak, żeby wskazania na SWR były odpowiednie (jak najbliższe 1).
Tu masz filmik, w którym jest m.in. mowa o CB (gdzieś w okolicach 3 minuty): http://www.auto-swiat.pl/media,podglad/ ... io,Id-193/
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 21:06 przez Kamel, łącznie zmieniany 2 razy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
ManiekGLS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 813
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 11:14
Lokalizacja: Krynica M(KLINIKA)
Kontakt:

Post autor: ManiekGLS » czw lip 24, 2008 20:59

a to teraz juz wszyskto rozumiem zakupilem juz:)

Dziekuje panowie bardzo za pomoc elci po punkcie temat dla tych ktorzy chca kupic radyjko w tej cenie bardzo polecam!!


Obrazek
Klinika Krynica M-Modyfikacje,SWAP
Drive Slow But Low
Mk2 GTI viewtopic.php?p=2552931#2552931" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 GTI viewtopic.php?t=195507" onclick="window.open(this.href);return false;

Student
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 08, 2008 09:11
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Student » czw lip 24, 2008 21:00

Niestety nastała moda na cb i złodzieje korzystają z okazji niestety trzeba sprzęt chować , a co da hustlera trzeba go zestroić jak więszość anten.



Awatar użytkownika
ManiekGLS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 813
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 11:14
Lokalizacja: Krynica M(KLINIKA)
Kontakt:

Post autor: ManiekGLS » czw lip 24, 2008 21:06

A ile to kosztuje jak bym gdzies podjechał??a to pilnie trzeba od razu po kupnie stroic?


Obrazek
Klinika Krynica M-Modyfikacje,SWAP
Drive Slow But Low
Mk2 GTI viewtopic.php?p=2552931#2552931" onclick="window.open(this.href);return false;
Mk1 GTI viewtopic.php?t=195507" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw lip 24, 2008 21:07

Student pisze:a co da hustlera trzeba go zestroić jak więszość anten
No tak właśnie myślałem, tyle, że jak pisałem, mój zaraz po zakupie miał dobre wskazania na SWR-ze, więc ominęła mnie ta robota :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Student
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 08, 2008 09:11
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Student » czw lip 24, 2008 21:14

koszt strojenia to 10-20zł ale sprawdz czym to robią bo niestety swr'ki za 30 zł mają duży błąd najlepiej to zrobić analizatorem antenowym mfj259 lub AA200 porozglądaj się a znajdziesz kogoś.Co do hustlerów po złożeniu najczęściej stroją się w miare poprawnie ok 1,2 na 19 kanale i zazwyczaj mają rezonans na 26960 mhz i trzeba przy dostrojeniu obciąć bat o ok 1 cm. wtedy jest ok. Tak jest w 99% sztuk
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 21:19 przez Student, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pt lip 25, 2008 12:06

Kup sobie gammę Sirtela, mam i nie narzekam, a kasy mniej wydasz.
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 12:06 przez BENITO, łącznie zmieniany 1 raz.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pt lip 25, 2008 12:20

Mnie już skroili w ciągu 6 m-cy jedno radyjko, jadną ml-kę i bat do hustlera. Dlatego teraz ZAWSZE wyjmuję radio, a antenę mam na uchwyt.

Ostatnio włamali mi się do auta, wybili szybę i zaorali tylną półkę z głośnikami, antena leżała od strony drzwi kierowcy i nawet jej nie zauważyli, bo jest czarna i w nocy trudno ją dojrzeć.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
DRIV3R
.::poMOCY w TDI::.
.::poMOCY w TDI::.
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:17
Lokalizacja: jesteś?

Post autor: DRIV3R » pt lip 25, 2008 18:38

BENITO, spoko, tak też zrobię :pub:



Student
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 08, 2008 09:11
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Student » pt lip 25, 2008 23:32

Nie zazdroszczę i współczuję !!! u nas taka czarna dziura jest w Wschowie . Lepiej sprzętu na widoku nie zostawiać!!!



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » sob lip 26, 2008 07:19

DRIV3R, Tylko przy zakupie sprawdź stan główki DV, czy uszko, do którego przykręcasz antenę nie ma przekręconego gwintu w główce, poza tym radzę kupić sobie innego motylka do przykręcania anteny. Taki zwykły ocynkowany z castoramy czy innego sklepu trzyma lepiej niż te motylki dawane do anten. Wydatek parę groszy a masz gwarancję że antena ci nie opadnie przy większej prędkości i na zakrętach.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » sob lip 26, 2008 07:25

Jeśli masz coś wartościowego na widoku w aucie to złodziej się znajdzie zawsze, nie ważne gdzie mieszkamy. Więc najlepiej głośniki ukrywać jak to tylko możliwe. Dobrze się sprawdzają maskownice powleczone materiałem, pod takim "paździerzem" rzadko kto pomyśli, ż coś dobrego siedzi. Jeszcze lepiej niemaskowane głośniki obić od góry w całości jakimś materiałem, mam na myśli całą półkę. Wtedy nie widać, a gra pięknie.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
radczyslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:49
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: radczyslaw » sob sie 02, 2008 21:36

jakie macie zdanie o takim zestawie: radyjko alan 101 i antena sirio micro? jak to może śmigać slyszalem sprzeczne opinie i chcialbym jakoś wypośrodkować


Power is nothing without control

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » ndz sie 03, 2008 08:45

Zamiast alana kup sobie onwę mk3, to praktycznie to samo a onwa znacznie lepiej wykonana, a antena, jest jeszcze ważniejsza niż radio, jak już chcesz coś małego to kup presidenta floridę.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości