CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn maja 05, 2008 20:48

Na używane nikt mi nie wystawi faktury , więc sam rozumiesz .
Więc jakbyś mógł polecić coś z tych nowych , jak się spisuje te TTI 770 lub 880 ?
Ja tego nie będę używał na co dzień w ciężarówce , tylko w weekendy żeby po drodze spytać się kilka razy o misiaki .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn maja 05, 2008 21:15

marceliii pisze:880
marceliii pisze:żeby po drodze spytać się kilka razy o misiaki .
może być 880 :)



Awatar użytkownika
arkusb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 17, 2005 14:57
Lokalizacja: Wrocław/Zamość
Kontakt:

Post autor: arkusb » pn maja 05, 2008 21:19

marceliii - kupiłem tti 770 + antena hustler 100 przed weekendem majowym. Razem ze strojeniem wyszło 325 zł. W 4 dni zrobiłem ponad 1200 km i muszę powiedzieć że taki zestaw wysokiego poziomu nie prezentuje.. zasięg o którym mówił sprzedający czyli około 10-15km to fikcja.. w czasie jazdy max 2-3km... nie jestem zadowolony... nie wiem czy to kwestia anteny czy radia.. a może po prostu i jedno i drugie.. być może wymienię antenę na coś lepszego i wtedy się zobaczy..

ps. pomimo ze zestaw nie najlepszy to o miskach informacje nie umknęły mi :P



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn maja 05, 2008 21:39

czytałem na innym forum że te radyjko poza zabudowanym spokojnie 15 km łapie na dobrej antenie , chyba jakieś ml145 , więc jestem zdziwiony twoją wypowiedzią bo o zasięg się nie martwiłem a raczej o szumy jakie mogą się na nim pojawiać .
:(
I teraz znowu jestem w kropce , bo już sam nie wiem czy się sprawdzi .


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn maja 05, 2008 22:22

arkusb, brat ma hustlera wczoraj test robiliśmy to ja jego z odległości 30km słyszałem ;-) ale jak to w życiu musi być haczyk bo ja mam 2m antene, ale fakt faktem hustler jest dobrą anteną problem polega na tym że jest sporo podróbek i można trafić na naprawde kiepską antene, na ml-145 15km powinno być, na hustlerze 10km, tti no jest jakie jest nie oczekujmy od niego rewelacji, stary cbsta mi zawsze powatarza nowe radyjka które obecnie są produkowane chodzi o tanie radyjka są do duu ;) stare radyjka 10-20 letnie są o niebo lepsze dlaczego? bo tam starali się, każda sztuka była dokładnie robiona, a teraz? rzucą na taśme i sru, to ma się sprzedawać nie działać, niestety cb nie jest tanią rzeczą i na dodatek bardzo skomplikowaną, możesz kupić takie tti i po włączeniu silnika mogą być zakłócenia, kupisz unidena to samo, dlatego ja polecam używane tak jak podałem link z presidentem valery który ma świetne filtry i jest miły w odsłuchu, ja sam mam używane radyjka kilka sztuk niektóre ponad 14lat i są w codziennym użyciu i zero problemów, dlaczego? tak jak napisałem wyżej "stara szkoła", jak pomagam komuś przy podjęciu decyzji co mam kupić to kieruje się jego dobrem, nawet jak mówi chcem za 200zł max z anteną to ja mu mówie prosto z mostu żeby w ogóle nic nie kupował i wpłacił kase na np. dom dziecka heh taka jest niestety prawda, tti nie jest tak złe ale patrze że masz fiata ducato a z tego co wiem fiaty lubią wdzierać się i się nie dziw jak w czasie jazdy z tti będziesz słychać turbine albo wycieraczki heh
jeżeli jest możliwość podjedz do sklepu i poproś o włożenie na chwile do samochodu z anteną w celu sprawdzenia jeżeli będzie ok to bierz,
Ostatnio zmieniony pn maja 05, 2008 22:25 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt maja 06, 2008 15:56

Zaraz zaraz , kto powiedział że to ma być do fiata ?
To ma być do VW , w Fiacie nie potrzebuje bo tam nie stety nawet valery się nie sprawdzał , taki to urok fiatów , tak jak mówisz straszne zakłócenia były i se odpuściłem a z czasem przekonałem się jeżdżąc w DHL-u CB mi nie potrzebne do niego .
:)
Więc potrzebuje do VW , czyli TTI 770 z ml145 będzie w miare dobrym rozwiązaniem !?
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
PAKoRKS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 00:53
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: PAKoRKS » wt maja 06, 2008 16:25

Linc pisze:PAKoRKS, antena to szajs, uniden jak już to 520xl, lub kup używanego valery to w ogóle będzie najlepiej.
To jaki zestaw byl by najlepszy , tak zebym zmiescil sie w 350 zl ? I zeby bat nie byl jak nadajnik radiowo telewizyjny :)



piter123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 26, 2008 19:03
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: piter123 » śr maja 07, 2008 12:27

ja też zakupiłem radyjko tti i mam do tego antenke 2 metry i jak kolega wcześniej ze zasięg ma 30km u mnie jest też 30km nawet i troszke wiecej.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr maja 07, 2008 16:43

PAKoRKS, nie ma zestawów ;-) określenie "zestaw" wymyślili sprzedawcy żeby zachęcić klientów tym że nie muszą oddzielnie dobierać sprzętu heh za 350 to ci moge same radyjko polecic używanego valery + antena ok 130zł ml-145 (1,4m) lub sirio as-100 (1m)



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr maja 07, 2008 18:53

Linc a jaką antenę dobrać do tego tti 770 , oczywiście wchodzi w grę od 1m do 1,5m .
Tylko nie polecaj mi od razu tej nadłużesz , chciałbym wiedzieć z obydwu opcji która z anten jest dość dobra .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr maja 07, 2008 20:34

marceliii, do tego radyjka to bym polecił jak nie długą, 1m wystarczy tak jak pisałem wyżej sirio as-100 w ostateczności wilson lub hustler,



Awatar użytkownika
PAKoRKS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 00:53
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: PAKoRKS » śr maja 07, 2008 20:53

A lepiej kupic na magnesie czy montowana ? Czy to jest jakas roznica w odbiorze ? I czy takiej montowanej latwo mi nie zdejma ? Bo niestety ale staje miedzy blokami czesto i jednak musze tez wziasc to pod uwage .



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr maja 07, 2008 21:04

PAKoRKS, antene bez względu na to czy na magnes czy w dziure to trzeba zdjemować chyba że nie kochasz swojego samochodziku bo łobuzy albo ukradną ci antenke albo zostaniesz pogniesiony ostro dach ;-)
najlepiej to oczywiście wiercić drogi kolego i wtedy tylko samą antene chowasz, różnica będzie zawsze na plus dla dziury, ale na początek zwykła magnesówka ci wystarczy, jeżeli będziesz oczykiwał czegoś więcej to zmienisz :)



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr maja 07, 2008 22:35

Rozumiem że ta sirio as-100 jest najlepsza z tych które podałeś ?
Czemu nie będzie lepsza dłuższa , pytam czysto z ciekawości .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości