CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn kwie 21, 2008 19:44

collin pisze:ja też chcę sobie kupić 520-kę ale kolega uparł się na 510 albo alana 199 dlatego pytam który lepszy :grin:
_________________
niestety bardzo często wielu tak uważa że wyda 200zł i będzie mieć git radyjko niestety jest w błędzie, 520xl dobre radio ale...został wprowadzony zakaz sprzedaże w polsce w sklepach ze względu na sianie po kanałach czyli mówisz na 19 słychać cię nawet +/- 10 kanałach...pytanie czemu kupują? bo jest dobre, siedzą tylko na 19 i na nim pytają o dróżke rozmawiają o głupotach, przeklinają itp. są takie talenty że boją się zmienić kanał bo myślą że zepsują radyjko ale cóż zniesienie pozwoleń wprowadziło do eteru takie taleny aha 510 to samo tyle że nie ma rf gaina który się przydaje w mieście, alan 199? powiem krótko ja bym nie kupił.
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 19:46 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
collin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn lis 05, 2007 20:36
Lokalizacja: Pomorze-Połęczyno
Kontakt:

Post autor: collin » pn kwie 21, 2008 21:14

Linc, a twoim zdaniem mając do dyspozycji 250zł to co byś kupił??? nie licząc anteny, na samo radio 250ziko
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 21:15 przez collin, łącznie zmieniany 1 raz.


mój były białasek i new czarnuch: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=138531
[img]http://images41.fotosik.pl/58/2fa56c3fef9760d6.jpg[/img]

mój symbol motoryzacji: mk1 czarna+zdesie chrom+felga pirelli+gleba -40/-40

Smieszek73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 22:03
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Smieszek73 » pn kwie 21, 2008 22:44

Linc ja ci powiem kup tak jak tu chłopacy proponuja albo Unidena 510 albo 520 za ta kase alboz zobacz te radyjko Gamma podobno taki sam wypas jak te unideny ale ja tegoo radia nie testowałem jeszcze jak będe miał to wypróbuje to wam odpisze .Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn kwie 21, 2008 22:46

niestety nic dobrego ci nie polece, dla mnie najniższa półka to jest używany president valery cena coś 350 na allegro i z niego każdy jest zadowolony, do 250 to nic nie ma normalnego mówie z doświadczenia, kupisz sobie u 510xl to w mieście dostaniesz szału od śmietnika na 19, osobiście polecam używane cb radia są o niebo lepsze od tych nowych chińskich zabawek, możesz kupić jeszcze taniej używanego 520xl poszukaj na forach typu www.cb-radio.pl od czasu do czasu coś tam się pojawia jakaś okazja jak masz kupować cobre to już lepiej kup 520xl i będzie spokój.
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 22:48 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Smieszek73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 22:03
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Smieszek73 » pn kwie 21, 2008 23:01

Ja wam powiem ja mam w samochodzie stare radyjko onve Turbo antene przedtem miałem Lem 2001 co miała 2 metry dobrze zestrojona i nie narzekałem powiem tak jak kazdy wie ze czym dłusza antena tym lepszy zasięg i odbiór wiem ze radia prezydenta i anteny lepiej działaja i maja lepszy zasied ale nie ukrywajmy cena jeszcze raz cena a teraz mam Antenae na magnes Alana i tez dobrze działa znakomicie nie narzekam



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt kwie 22, 2008 08:43

wiem ze radia prezydenta i anteny lepiej działaja i maja lepszy zasied
nie przesadzajmy nie wszystko od nich jest lepsze :grin:
Smieszek73 pisze:Ja wam powiem ja mam w samochodzie stare radyjko onve Turbo antene przedtem miałem Lem 2001 co miała 2 metry dobrze zestrojona i nie narzekałem
i to się chwali :grin:

co do unidena prosze :
Pytanie:

Legalność zakupu i używania CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL.



Odpowiedź:

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz. 2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.

czy policja przy kontroli pyta się o cb radio? od niedawna zaczeli sporadycznie sprawdzać, a opinia o unidenach że sieją to już nawet dziecko wie :jezor:
Ostatnio zmieniony wt kwie 22, 2008 15:37 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
arkusb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 17, 2005 14:57
Lokalizacja: Wrocław/Zamość
Kontakt:

Post autor: arkusb » wt kwie 22, 2008 18:56

Potrzebuję czegoś na wyjazdy poza miasto i na wakacje ewentualnie do komunikacji z autem jadącym razem ze mną:) w mieście wogólę nie będę używał. Ogólnie to nie będę często korzystał więc sprzęt nie musi być dobry - coś taniego chcę poprostu.
jaka konfiguracja będzie najlepsza?

CB:
- TTI 770 -245zł (to mi się podoba - chociaż jak czytałem to nie mieści się do schowka pod popielniczkę w mk3)
- ALAN 199 -230 zł (kiedyś chyba pożyczałem takie od znajomego było ok - nie pamiętam z jaką anteną)
- ALAN 101 -225zł (najtańsze z ww.)

Antena:
- Hustler IC-100 80zł (tani zestaw by był.. ale podobno nie ma za dobrych opini)
- WILSON LITTLE WILL - 129zł (nie wiem czy na moje potrzeby warto dać 50 zł więcej?)

to propozycje z allegro z Wrocka jeżeli antena i radio od jednego sprzedającego to ze strojeniem. 6 kombinacji. nie wykluczam używanego ale najlepiej z Wrocka. antena raczej nie dłuższa niż 1,2m. poproszę o sugestie



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt kwie 22, 2008 19:42

a więc tak antena to wilson litle will a jeżeli hustler to od sprawdzonego sprzedawcy
alan 101 odpada nikt go nie poleca szajs poprostu
alan 199 superczuły ma odbiornik gorzej ma z nadawaniem czasem nie dolatuje do tych co słyszysz w odbiorniku, radyjko ogólnie lepsze od 101
ja bym brał z tych co dałeś to tti 770 antena jak napisałem wyżej,
aha możesz sobie posłuchać przed kupnem :



Awatar użytkownika
arkusb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 17, 2005 14:57
Lokalizacja: Wrocław/Zamość
Kontakt:

Post autor: arkusb » wt kwie 22, 2008 19:53

antena hustlera jest nowa więc jakie znaczenia ma sprzedający ? chodzi o strojenie ?



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt kwie 22, 2008 21:03

chodzi o podróby których jest pełno na allegro i po jakimś czasie siadają ze względu na dostającą się do cewki wilgoć, chodziło mi o to np. spytać się tych co kupili u tej osoby u której planujesz kupić jak im się antena sprawuje itp. prosta sprawa.



piotreksm
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: pt paź 05, 2007 22:40
Lokalizacja: leśna
Kontakt:

Post autor: piotreksm » wt kwie 22, 2008 21:34

skoro uniden 510 i 520 są radyjkami niezgodnymi to dlaczego leżą na półkach w sklepach i są nadal sprzedawane jako legalne
sam kupiłem miesiąc temu unidema 520 i gdy się spytałem gościa w sklepie czy ono jest zgodne ze wszystkimi normami odpowiedział że tak
a więc w razie jakiejś kontroli gdyby radyjko chcieli zabrać to co mam zrobić ????
przecież nie w moim interesie leży sprawdzanie czy sprzęt jest zgodny z wszelkimi normami, skoro leży na półce w sklepie to moim zdaniem jest to sprzęt zgodny !!!!!!!!!!
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Zapraszam do oceny golf C na GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=148605
auto buduje sie z pasją !!!

niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » śr kwie 23, 2008 07:53

arkusb, ja ostanio nabylem sobie moje pierwsze CB i tez mialem podobny dylemat co wybrac ale decyzja zapadla i paczka jaka do mnie dotarla zawierala
ALAN 102 + WILSON LITTLE WILL ja jestem zadowolony radyjko sciaga z dosc duuzych odleglosci nawet sie nie spodziewalem, no moze zeczywisce Alan jest czuly ale mi to akurat nie przeszkadza, jak kupisz WILSON LITTLE WILL to daj znac powiem ci jak ja szybko zestroic (sprawdzone na kilku antenach)
powodzenia



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr kwie 23, 2008 09:32

piotreksm pisze:skoro uniden 510 i 520 są radyjkami niezgodnymi to dlaczego leżą na półkach w sklepach i są nadal sprzedawane jako legalne
albo sprzedawca nie wie co sprzedaje albo robi w wała wszystkich
piotreksm pisze:a więc w razie jakiejś kontroli gdyby radyjko chcieli zabrać to co mam zrobić ????
narazie nikomu nie zabrali, ale może kiedyś zaczną kontrolować szczegółowo ze względu na ten boom i wtedy nic nie poradzisz papa radyjko ;-) dla znajomego tylko że z innym cb zabrali je i kazali na drugi dzień przynieść homologacje wydrukował z netu i po sprawie ;-) tyle że tam była aktualna a w przypadku unidena masz z 2005r jak się nie myle bo do tego roku miał homologacje potem stracił powody wyżej napisałem.
piotreksm pisze:przecież nie w moim interesie leży sprawdzanie czy sprzęt jest zgodny z wszelkimi normami, skoro leży na półce w sklepie to moim zdaniem jest to sprzęt zgodny !!!!!!!!!!
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
to w takim razie sprzedawca poniesie konsekwencje tego co zrobił proste
niuteq pisze:jak kupisz WILSON LITTLE WILL to daj znac powiem ci jak ja szybko zestroic (sprawdzone na kilku antenach)
powodzenia
przez neta chcesz mu ze stroić antene ? heh dobre ;-) antene stroi się do samochodu miernikiem i przez neta nic mu nie pomożesz chyba że powiesz żeby po środku dachu stawiał bo tak prawidłowo się robi.
niuteq pisze:ALAN 102 + WILSON LITTLE WILL ja jestem zadowolony radyjko sciaga z dosc duuzych odleglosci nawet sie nie spodziewalem, no moze zeczywisce Alan jest czuly ale mi to akurat nie przeszkadza,
i z tego można się cieszyć, różni są ludzie i dla każdego podoba się coś innego, ale przy kupywaniu cb trzeba nie tylko myśleć o odbiorze ale o nadawaniu bo często tanie radyjka nie stoją w częstotliwościach taka jest prawda, codziennie gdy siedze na bazie i pomagam kierowcom musze do nich się dostrajać to jest męczące bo bełkoczą poprostu i wkurza to, ale skoro kolega tylko będzie używał cb na trasie i do tego między dwoma samochodami to za dobrego sprzętu nie musi mieć, aha nie rozmawiamy na #19 ;-)



niuteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: pt paź 13, 2006 08:34
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: niuteq » śr kwie 23, 2008 09:47

Linc pisze:przez neta chcesz mu ze stroić antene ? heh dobre antene stroi się do samochodu miernikiem i przez neta nic mu nie pomożesz chyba że powiesz żeby po środku dachu stawiał bo tak prawidłowo się robi.
nie to mialem na mysli, wiem ze strojenie anteny odbywa sie za pomoca SWR



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości