MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: Peres » sob cze 09, 2012 20:19

listen222 pisze:wiem, że nie jest to ani najszybszy ani najbardziej komfortowy samochód co nie zmienia faktu, że 120KM pogoni
Tak się zastanawiam... Czy większość ludzi na forum modyfikuje te wszystkie TDI po to, żeby się ścigać? Osobiście wydaje mi się to besssensu, ale pytam z ciekawości...

Co do samego starcia drogowego VW vs BMW - wydaje mi się, że kierowca Bawarki odpuścił przy prędkości rzędu 100km/h... Ten Golf IV mógł jechać z BMW podobnie na początku, ale wraz ze wzrastającą prędkością, zacząłby odpadać... Tak myślę ;)


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: wozekGTD » sob cze 09, 2012 20:57

Nie modyfikuja aut zeby sie scigac tylko zeby z zawalidrogi robic przecietniaka. Szkoda ze uzytkownicy seryjnych benzyniakow w przedziale mocy 100-150 sa tak szybcy ze nie musza modyfikowac co by im z drogi auto nie odlecialo :panna:


Focus RS mk3 Nitrous Blue

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: zgredd » ndz cze 10, 2012 05:04

Dobre tdi zrobione na gtb lub gt2260v i dobrym sofcie w lekkiej budzie sieje dobry przeciąg:) przy rozsądnym spalaniu,



bvw08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob sie 19, 2006 17:10
Lokalizacja: śląsk, RŚL

Re: MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: bvw08 » wt cze 12, 2012 19:06

Temat rzeka i można nabijać tysiące postów tylko po co?? skoro tak było na drodze to było i tyle a gdybać co właściciel bmki robił czy mu noga zjechała z gazu czy złapał kapcia albo brakło beny to jest bezsensu i tylko wróżka to wie . Druga sprawa że wiele osób nigdy chyba nie jechała i nie widziała mocnych porobionych tdi ich ewolucja zatrzymała się w latach 80-85 gdzie ropę, opał tankowali (ich rodzice ) do traktorów, starów a mercedes w124 3.0 diesel 109km był szczytem marzeń i osiągów , oni tylko jedno paliwo uznają Pb i nic tego nie zmieni. Więcej luzu panowie i spadać na miasto złapać jakiegoś ciekawego przeciwnika


[url]http://www.youtube.com/watch?v=ij7GrSMpcAY[/url]

Awatar użytkownika
ŻuReK
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 749
Rejestracja: sob sty 13, 2007 13:03
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: ŻuReK » śr cze 13, 2012 11:16

bvw08, lepiej ując tego nie mogłeś :pub:


www.PETROV.pl - NOWE CZĘŚCI SAMOCHODOWE !!
karoseria, oświetlenie, mechanika, termika, tuning

www.DYWANIKIdlaAUTA.pl - najlepsza oferta dywaników !!
welurowe, gumowe, korytkowe, wkłady bagażnika

Obrazek
2012: VAG Nysa | VAG Inwazja | DynóVWka | DUB IT | Tuning Zraz | The Best Of | V TZT
2013: IRS | Worthersee | DynóVWka | Race1sm | DUB IT | TSB | VAG Inwazja | VI TZT
2014: Worthersee | DynóVWka | Race1sm | DUB IT | TSB | VAG Inwazja

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: monopolowy » śr cze 13, 2012 16:42

PRS pisze:Czy większość ludzi na forum modyfikuje te wszystkie TDI po to, żeby się ścigać?

Taki offtop. A co jest bardziej odpowiednie do ścigania? 1.9 TDI zrobione na 200-250KM czy może 1.8 16V 125KM? A może 2.0 16V 150KM? A może "kultowy" VR6, który w środowisku ma opinię zajebistej rakiety, a przecież to ma ledwie ok. 170KM. Dzisiejsze diesle to już nie jest powód do wstydu i naprawdę nie wiem czemu nie miałyby służyć do ścigania.


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: Kowal_ » śr cze 13, 2012 17:15

monopolowy pisze:Dzisiejsze diesle to już nie jest powód do wstydu
Nigdy nie były, problem w tym, że z diesla po czipie na tym forum się zrobił ścigant nie do wyebania, a kolega wyżej to nawet próbował kiedyś pocisnąć farmazon, że benzyna żeby wyebać diesla po czipie potrzebuje 30KM więcej, panowie, z tego się robi zwyczajna parodia.


330KM/450Nm

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: monopolowy » śr cze 13, 2012 17:19

Kowal_, gdybyśmy postawili koło siebie 3 auta o silnikach o mocy np. 200KM - turbodiesla, turbobenzynę i "wiertarę", to turbodiesel i turbobenzyna dawałyby porównywalną i znacznie większą frajdę niż wiertara, mimo tej samej mocy i tego, że w sprincie będą szły podobnie. To jest cała "magia" turbo, podczas codziennej jazdy wydaje się znacznie mocniejszy niż jest w rzeczywistości z uwagi na mocniejszy dół. Ja prowadząc Clio Sport (2.0 172KM benzyna) nie czułem totalnie przyspieszenia, auto wyło jak głupie i tyle, moje (wtedy) Toledo 142KM w AFN wydawało się znacznie mocniejsze i jeździło przyjemniej


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: overrange » śr cze 13, 2012 17:26

Tylko te 1.9TDI to juz nie takie dzisiejsze. Ich korzeni można szukać 20 lat wstecz, a działu KILLE wychodzi, ze do tej pory nikt nie stworzyl lepszego silnika jak 1.9TDI. Inzynierowie z calego swiata powinni korzystac z dzialu tego forum by moc sie dowiedziec jak tworzyc silniki i wzorowac sie na 1.9. Kowal_, dobrze prawisz :pub:



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: Kowal_ » śr cze 13, 2012 17:40

monopolowy pisze:Kowal_, gdybyśmy postawili koło siebie 3 auta o silnikach o mocy np. 200KM - turbodiesla, turbobenzynę i "wiertarę", to turbodiesel i turbobenzyna dawałyby porównywalną i znacznie większą frajdę niż wiertara
Proszę Cię, to jest tylko i wyłącznie kwestia osobistych preferencji. Auto z turbo nie wciska bardziej, takie wrażenie powoduje znacznie gwałtowniejszy wzrost momentu obrotowego.

Sam mam tdi, po czipie fajniej jeździ i jak turbo wstanie to "fajnie wciska", ale zakres 5-6 tys. użytecznych obrotów w benzynie jest tak samo fajny, a nie zmiana biegów co 2 tysiące obrotów jak w traktorze.

Summa sumarum 3 auta po 200KM będą miały identyczne osiągi, a to jak każde moc tą rozwija to kwestia osobistych preferencji, więc zwyczajnie bez pieprzenia, że 8sek do setki w tdi jest lepsze niż 8sek. w 1.8T bo w dieslu przez 500 obrotów lepiej wciska, wskazówka prędkościomierza przesuwa się tak samo

Tyle.


330KM/450Nm

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: monopolowy » śr cze 13, 2012 18:28

Kowal_, realnie rzecz biorąc - auto z turbo będzie szybsze, bo jakoś do punktu mocy maksymalnej trzeba silnik dokręcić. Auto z turbo wciska bardziej właśnie z uwagi na wyższy moment obrotowy umieszczony niżej w obrotach. Jak to udowodnić? Weźmy nierealny przykład z 2 krańców. Niech będzie niedoładowane auto benzynowe, 200KM przy 6 tys i 240Nm maksymalnego momentu (czyli moment i moc max w tym samym punkcie). Powiedzmy że jest to mega hardcorowa wiertara, która przy 4 tys obr ma 200Nm. Drugi silnik to turbobenzyna, też 200KM przy 6 tys ale 240Nm dostępne od 3 do 6 tys obr. Które auto będzie szybsze? Które auto przyjemniej i lepiej przyspiesza? Przecież i jeden i drugi silnik to 200KM. Depnięcie w podłogę przy 4 tys w obydwu autach daje do dyspozycji 200Nm w aucie bez turbo i 240Nm w aucie z turbo. Które lepiej przyspieszy?

Co do wąskiego zakresu obrotów w turbodieslu - jeśli porównasz to z turbobenzyną to powiedzmy że turbobenzyna ma szerszy zakres. A ze zwykłym benzyniakiem? Mój TDI bardzo dobrze przyspiesza w zakresie od 2 do 4,5 tys obr, przeciętna benzyna to zakres 3,5-7 tys (tak optymistycznie, bo często jest to poniżej 7 tys). U mnie zakres obrotów to 2,5 tys, w benzynie - 3,5. Benzyna lepsza, nie? To teraz policz jaki jest przyrost prędkości auta, ja startuję przy 40km/h i 2000 obr/min, benzyniak przy 40km/h i 3500 obr/min. Silnik może pracować w zakresie od 1obr/min do 3 obr/min, liczy się jaki ma przyrost a nie bezwzględna wartość obrotów


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: Kowal_ » śr cze 13, 2012 18:56

I znowu, dział kille, liczy się 0-100, 0-200, 40-200, kawałek prostej i sandał w podłodze, realny czas. To w jakich obrotach jakie silnik generuje wartości nikogo nie obchodzi, lepsze jest to co szybciej osiągnie prędkość, a nie to co komu się wydaje, że lepiej jedzie.*

PS. Nie podawaj "przykładów" i nie baw się w laboratorium. z bardzo prostego powodu, to co podajesz nadaje się jak postawisz 2 motory na palecie. Pomijasz takie rzeczy jak opory powietrza, wagę pojazdu, opory toczenia, kilka innych parametrów, a kończąc na niezwykle ważnym elemencie jakim jest skrzynia biegów.


* Nie próbuj wciskać nikomu, że cokolwiek przyjemniej jeździ ze względu na charakterystykę motoru. Jeden jest ojszczany bo go przyrost momentu w dieslu wciska, drugi się spuszcza przy dźwiękach VTECa i 7-8k obrotach, trzeci dostaje palpitacji od bulgotu V8, a czwarty odpływa przy brzmieniu rotorów.


330KM/450Nm

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: monopolowy » śr cze 13, 2012 19:09

Kowal_ pisze:To w jakich obrotach jakie silnik generuje wartości nikogo nie obchodzi
To co powoduje że samochód przyspiesza? Krasnoludki? Silnik napędza auto i to jakie parametry generuje wpływa bezpośrednio jak się auto zachowuje na drodze

Kowal_ pisze:PS. Nie podawaj "przykładów" i nie baw się w laboratorium. z bardzo prostego powodu, to co podajesz nadaje się jak postawisz 2 motory na palecie. Pomijasz takie rzeczy jak opory powietrza, wagę pojazdu, opory toczenia, kilka innych parametrów, a kończąc na niezwykle ważnym elemencie jakim jest skrzynia biegów.
Umiesz czytać? Wyraźnie napisałem że porównanie dotyczy 2 różnych silników w tym samym aucie. A to wszystko po to żebyś nawet ty zrozumiał o co chodzi.
Kowal_ pisze:* Nie próbuj wciskać nikomu, że cokolwiek przyjemniej jeździ ze względu na charakterystykę motoru. Jeden jest ojszczany bo go przyrost momentu w dieslu wciska, drugi się spuszcza przy dźwiękach VTECa i 7-8k obrotach, trzeci dostaje palpitacji od bulgotu V8, a czwarty odpływa przy brzmieniu rotorów.
Nie próbuj wciskać nikomu że charakterystyka silnika nie ma wpływu na to jak auto jeździ, bo robisz się śmieszny. To co kto lubi to jest jedna sprawa i jest to sprawa subiektywna, a to które auto (a raczej silnik) jak przyspiesza i jak się zachowuje na drodze to można obiektywnie ocenić.


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1736
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

MK4 Kombi ASZ+ vs BMW E65 735i

Post autor: Kowal_ » śr cze 13, 2012 19:21

monopolowy pisze:Silnik napędza auto i to jakie parametry generuje wpływa bezpośrednio jak się auto zachowuje na drodze
I lepszy jest ten, który wygra wyścig. Tyle. Niezależnie od tego czy kręci się do 4k czy do 8.
Nie próbuj wciskać nikomu że charakterystyka silnika nie ma wpływu na to jak auto jeździ, bo robisz się śmieszny.
Oczywiście, że ma, jednak charakterystyka to nie jest rzecz, która mówi o tym, który silnik jest lepszy w wyścigu, to jest zupełnie inna sprawa, calkowicie subiektywna, dla kogoś lepiej się jeździ dieslem, dla innego benzyną. Jeśli w wyścigu jest równo to jest równo, nic poza tym.


330KM/450Nm

Zablokowany

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości