Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

tito00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:59

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: tito00 » pt maja 25, 2012 22:56

monopolowy pisze:Ral1n, wyłomoczesz omegę 2.5 aż miło. Swojego czasu stawałem z taką. Seryjny AFN w Toledo 1L (z tym że omega seryjne 2.5) szedł z lekką przewagą, chipowany Toledo łomotał ją dość sympatycznie :D

Przewaga Omegi powyżej 180? Jaka przewaga, jak do 180 Golf będzie daleko przed nią. Taka omega to ciężka locha, a silnik 2.5 naprawdę szału w niej nie robi (i raczej nie trzyma mocy, znajomy miał omegę 3.0 mv6, wg katalogu 211KM. Na hamowni zmierzył 189KM i już nigdy nie pisał w necie jaka to rakieta z omegi :D )
A moj doby kolega ma omege 3.0mv6 i na hamowni pokazała 226km i 280nm a ma tylko stożek i katalizatory wyrzucone wiec nie wiem jak z tym nie trzymaniem mocy ... ta omega o której piszesz to pewnie na skrzyni automatycznej była tdi 110km w seri dostaje ostre baty od 2.5v6 w manualu



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » pt maja 25, 2012 23:36

wozekGTD, TSI zje bez problemu ta Cali,a ta strona ma bardzo wiele nie dociagniec. Z reszta na tej stronie TSI lepiej idzie niz taka cali. Polecam przejechac sie takim 1.4 122 TSI by moc ocenic to i to. Nie wiem dlaczego sadzisz, ze sa to REALNE Informacje skoro napisane jest, ze biora srednia z testow motoryzacyjnych? Do tego znajdz mi cali w 2012, ktora bedzie w takiej kondycji jak nowa. Dziwne troche podejscie do ludzi, ktorzy czyms nie jezdzili, a sie wypowiadaja... Polecam praktyke,a nie suche tabelki :bigok:
PS. DO wszystkich:
Auta nie jezdza moca na papierku ani wykresami z jakiejs strony. Kazdy samochody, kazdy kierowca, kazde umiejetnosci, kazde warunki atmosferyczne zostawiaja wiele do zyczenia. Nie kazde auto sluzy tez do scigania sie czy do bicia rekordów.



Golf 6 TSI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 06, 2011 12:23

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Golf 6 TSI » pt maja 25, 2012 23:48

jutro złapie kumpla i sprawdzę , on niesamowicie jara się jak to jego auto świetnie nie jeździ.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: S7TDI » sob maja 26, 2012 02:49

marcin 78 pisze: Podoba mi się bardzo :bigok: kurde czego nie da się zrobić :kac:
Gość z Lanosa jakiś debil - rozpędza się do wysokich prędkości, a potem wyrzuca na luz :panna: Gość w GTI przynajmniej jedzie sobie w komfortowych warunkach :bajer: Co nie znaczy, że nie lubię cichociemnych samochodów, ale akurat ten Lanos z przyklejoną pseudometalową nakładką na wlew paliwa i bez niczego w środku nie przypadł mi do gustu (ciekawe czy pasażerowi zostawił fotel czy na podłodze musiał siedzieć :grin: ).


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: monopolowy » sob maja 26, 2012 06:27

tito00 pisze: ta omega o której piszesz to pewnie na skrzyni automatycznej była tdi 110km w seri dostaje ostre baty od 2.5v6 w manualu
Ta 2.5 V6 to był manual. Nie wiem czy wiesz, ale producent podaje dla takiej omegi równe 10s do setki. Moje Toledo w serii robiło 10,7-10,8s do setki. Biorąc pod uwagę że 10-o letnia może mieć najwyżej seryjną moc (a najczęściej ma mniej), a moje 1.9 wypluło w serii 118KM to nie wiem w jaki sposób mógłbym dostać OSTRE BATY. Nie było tak że miałem gigantyczną przewagę od początku do końca, ale byłem w stanie wygrać z takim autem


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » sob maja 26, 2012 08:17

Golf 6 TSI, jeśli Twoje tsi jeździ jak moje w co nie wątpię, a cali to seria 115 to nie masz sie o co sie martwic. Sprawdzone :p nawet nie ma sie co bać!



tito00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:59

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: tito00 » sob maja 26, 2012 08:31

monopolowy pisze:
tito00 pisze: ta omega o której piszesz to pewnie na skrzyni automatycznej była tdi 110km w seri dostaje ostre baty od 2.5v6 w manualu
Ta 2.5 V6 to był manual. Nie wiem czy wiesz, ale producent podaje dla takiej omegi równe 10s do setki. Moje Toledo w serii robiło 10,7-10,8s do setki. Biorąc pod uwagę że 10-o letnia może mieć najwyżej seryjną moc (a najczęściej ma mniej), a moje 1.9 wypluło w serii 118KM to nie wiem w jaki sposób mógłbym dostać OSTRE BATY. Nie było tak że miałem gigantyczną przewagę od początku do końca, ale byłem w stanie wygrać z takim autem
Na 400 metrów to moze szły podobnie bo waga robi swoje ale zobacz sobie na prędkośc maksymalną jaka jest różnica omega to samochod na trasy tam się najlepiej sie sprawdza... ale zależy kto co lubi pozdrawiam



Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Ral1n » sob maja 26, 2012 09:44

Mnie to właśnie zdziwiło, że seria 170PS po udrożnieniu wydechu pokazała o dziwo 188PS - mierzone było w ProTurbo. Nie mam teraz jak się sprawdzić - bo kumpel non stop na Rosji lata, co przyjedzie to znowu go nie ma. :bajer: Wracając - 18PS więcej z samego wydechu to naprawdę kozacko w wolnossaku, co nie? Żadnych wałków nie ma, nie pamiętam czy jest nawet stożek. :los2:

Dzięki za zainteresowanie. :bigok:



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » sob maja 26, 2012 09:57

Omega da rade :bigok:



wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: wozekGTD » sob maja 26, 2012 10:33

overrange dobra TSI 122KM miazdzy wszystko i zadny inny samochod w tym przedziale mocy nie ma startu a juz napewno nie calibra bo przeciez stara. A te dane z zeperfs prosze sobie raz jeszcze przegladnac- osiagi to nie tylko przyspieszenie 0-100 tak sie sklada. Prawda jest taka ze moj czy Twoj samochod to slabe miejskie popierdolki jezdzace na tym samym poziomie i idealni przeciwnicy dla podstawowych wersji pseudosportowych modeli z lat 90 :jezor: . Tak ze czekam na wynik z calibra.

Leon ASV 146/305 vs Mercedes SLK 2.0 136KM? Stawka jest 0,5l wysokoprocentowego trunku. Wlasciciel opowiadal mi jak to wciaga chevroleta epica diesel podobno zrobionego na ponad 250KM i tak mnie rozbawil ta historia, ze az musze to sprawdzic :jezor:


Focus RS mk3 Nitrous Blue

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » sob maja 26, 2012 11:58

wozekGTD, a czy ja mowie ze to jakas rakieta>? Mowie tylko, ze takie sztrucle nie maja szans. Kroilem wiekszosc lepszych mocniejszych aut ale co tam nie jezdziles, a madrzysz sie jakimis tabelkami. Jak mi wytlumaczysz to, ze na G'techu do 100 mam 8,5s? Zapraszam na forum VSV dzial zakonczenie sezonu Orneta 2011 stawalem na kresce na 1/4 i skroilem takie auta (z tych ciekawszych):
Passat B5 1.9TDI 202km -> po 400 metrów mnie zjadał
Polo Gti 125km -> po 400m znikałem mu w oczach
Corrado 136km i do 400m jak i powyzej dostawal powazne baty, nie wierzysz zarejestruj sie na forum i sobie ogarnij temacik, ktory Ci podeslalem albo zapraszam do jazdy probnej w kazdym salonie VW 1.4 TSI !! Chyba, ze wolisz jezdzic tabelkami.
Dodam Ci dla ciekawosci, ze stawalem tez z A3 2.0 140 w manualu i jaki wynik jak i od 0 jak i od 120 z lotnego w dupe a3, NOWA a3!
Passat 2.0TDI DSG BATYY dostaje, Cali taka znika w lusterku BEZ PROBLEMU. Auto nie jezdzi tabelkami pamietaj o tym.
PS. Jak nie chcesz sie rejestrowac na forum to wejdz w WARMIA MAZURY spoty Elblag i spytaj jak jezdzi moje 1.4 TSI



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: monopolowy » sob maja 26, 2012 12:49

wozekGTD pisze:Leon ASV 146/305 vs Mercedes SLK 2.0 136KM?

Zmień stawkę na 0,7 :) Wg mnie powinieneś go objechać bez większych problemów, a teksty typu: "wciaga chevroleta epica diesel podobno zrobionego na ponad 250KM" to są dobre jako bajki na dobranoc :D

Dla porównania - ten Merc w serii ma 9,3s do setki, Chevrolet w serii 150KM ma 9,7s. Przy 250KM to pewnie 6-7s do setki wychodzi


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: wozekGTD » sob maja 26, 2012 13:05

overrange pamietam na forum mit super szybkiego TDI i pare lat temu jak to nikt nie mogl uwierzyc ze benzyna o tej samej mocy objedzie tdika( do dzisiaj sie to nawet jeszcze udziela co niektorym:P) a dzisiaj widze, ze stales sie prekursorem nowej legendy - legendy TSI. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze sa to silniki nowej generacji dlatego mysle ze musze miec przynajmniej te 20KM wiecej zeby moc nawiazac z nimi jakakolwiek walke ale nie popdajmy w skrajnosci. a co do mocniejszych przeciwnikow gratulacje. Mysle, ze w poniedzialek wybiore sie do salonu Seata i przejade Leonem TSi 125KM, za jakis rok bede zmienial samochod, jezeli na 400 metrow zbiera sie lepiej niz 202KM passat tdi to juz wiem jaki silnik/samochod wybiore :cool:


Focus RS mk3 Nitrous Blue

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: monopolowy » sob maja 26, 2012 13:40

wozekGTD, dla Leona 1.4 TSI 125KM podają 9,8s do setki. Dla przykładu - dla serii ASZ w MK4 podawane było 9,6s. Żaden postęp, żadne krasnoludki czy cuda-niewidy, moc jest moc, masa jest masa. W pojedynku dwóch doładowanych silników o podobnej mocy w autach o podobnej masie będzie remis (nie licząc umiejętności kierowcy).

Chętnie bym się z takim ustawił moim MK4, 1.4 TSI może być nawet po sofcie :P


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości