Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: wesol » wt lis 06, 2012 21:18

enzyna w wiekszym zakresie ?? chyba cos pomyliles kolego. Ile masz w dieslu nieuzytecznego zakresy obrotowego skoro ma on przy 1900 moment maksymalny. Skoro moze ciagnac od 1500 1600 obr juz dosc konkretnie do powiedzmy 4200 4400 to ja nie wiem gdzie ty w benzynie widzisz szerszy zakres co od 900 do 6000 ciagnie?? Niepowazny jesteś? Poza tym slyszales ze w dieslu dobrze jest startowac z dwójki?? A poza tym to ile dieslem lecisz na 2 czy 3 biegu na maxa. Przeciez tamnie jest ta sama skrzynia co w benzyniaku tylko znacznie dłuższa.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: stolniczkow » wt lis 06, 2012 21:25

Zrobisz takim 1.9 100kmh na drugim biegu? Raczej nie i o to mi chodziło - to po pierwsze.
A po drugie zakresy o jakich tutaj opowiadasz są fajne do codziennego turlania ale przy gonieniu się bo zaraz ci się super użyteczne obroty skończą. Chyba nie jeździłeś mocną turbo benzyną skoro gadasz takie bzdury :bajer:


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Paviarotti » wt lis 06, 2012 22:49

stolniczkow, dobrze gada, diesel fajny do jazdy codziennej (bo elastyczny), ale do ganiania dostanie bęcki od benzyny o tej samej mocy i dużo mniejszym momencie. Skrzynia zabija moment niestety. Ewentualnie z rolki można coś powalczyć :cool:


Obrazek

Czaaaarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 22:31

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: Czaaaarny » wt lis 06, 2012 22:50

stolniczkow pisze:Zrobisz takim 1.9 100kmh na drugim biegu? Raczej nie i o to mi chodziło - to po pierwsze.
A po drugie zakresy o jakich tutaj opowiadasz są fajne do codziennego turlania ale przy gonieniu się bo zaraz ci się super użyteczne obroty skończą. Chyba nie jeździłeś mocną turbo benzyną skoro gadasz takie bzdury :bajer:
mam audi a4b7 2.0tfsi 2007/2008 seria 200 po chipie 270KM tiptronic -----Zalicza sie do mocnej turbobenzyny?

Co z tego ze 100 na 2 nie zrobie jak na dwojce mam 90km/h(skrzynia guu) i pewnie to ze moment wiekszy szybciej wkreca sie obroty tak i szybciej osiagne przy takich samych mocach ta ze predkosc co przelozy sie na to ze auto bedzie przed czyz nie ???

edit skrzynia ggu..
Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2012 23:51 przez Czaaaarny, łącznie zmieniany 1 raz.



zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: zgredd » wt lis 06, 2012 23:44

Napisałem jak było wszystkie biegu wrzucane na zgrzycie kierowca to mój dobry znajomy więc nie ma mowy o nieogarnianiu auta. Golf gti manual po sofcie wyszło 250km i już nawet się nie sprawdzałem bo nie było sensu. Fakt że skrzynie mam mega długą 6 i na pewno się dogrzej lata niż na 5 GGU miałem wcześniej testowane. Obecnie na 2 biegu mam odcięcie przy prędkość 90km/h. Jeszcze z 3-4km/h wyżej dało by się przesunąć odcięcie. Tutaj kolega ma lekką przewagę krótka skrzynia plus turbo BRD które powinno trzymać moc do 4,7tys. Najlepiej nagraj film będzie wiadomo.



Czaaaarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 22:31

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: Czaaaarny » wt lis 06, 2012 23:56

zgredd pisze:Napisałem jak było wszystkie biegu wrzucane na zgrzycie kierowca to mój dobry znajomy więc nie ma mowy o nieogarnianiu auta. Golf gti manual po sofcie wyszło 250km i już nawet się nie sprawdzałem bo nie było sensu. Fakt że skrzynie mam mega długą 6 i na pewno się dogrzej lata niż na 5 GGU miałem wcześniej testowane. Obecnie na 2 biegu mam odcięcie przy prędkość 90km/h. Jeszcze z 3-4km/h wyżej dało by się przesunąć odcięcie. Tutaj kolega ma lekką przewagę krótka skrzynia plus turbo BRD które powinno trzymać moc do 4,7tys. Najlepiej nagraj film będzie wiadomo.

juz nie wspominajac o wadze aut... Widze temat sie rozkreca TDI VS GTI :okej: O TYCH SAMYCH MOCACH tylko TDI mape ma tak zrobiona ze nie dosc ze elastycznosc bije GTI jak i dól i góra

i TDI moze miec maks moment od 2200rmp i tak az do 4500rmp zalezy jakie ma turbo i np duze wtryski 260 (wydajnosc na wieksze moce ale tu styknelo 200km ale w wiekszym zakresie moc i nutki)



genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: genLODOWAmk2 » śr lis 07, 2012 00:15

TDI moze miec maks moment od 2200rmp i tak az do 4500rmp
:shock: :shock: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


był golf 2 1.3.....

zgredd
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 523
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 01:27
Lokalizacja: Oborniki Śląśkie

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: zgredd » śr lis 07, 2012 01:26

Sory ale chyba tylko na gtb da się utrzymać w miarę sensowy moment z dołu i z góry. Praktycznie zawsze jeździłem na pompo wtryskach AL więc układem paliwowym nigdy się nie przejmowałem za to sprawdziłem kilka sprężarek vnt15,asz,arl,gt22v. Co z tego ze jest dużo momentu na turbinie z ARL jak w wyścigach kręci się auto do 4,4tys i zostaje go o wiele mniej. Dlatego do jazdy najlepiej nadaje się na mniejsze mody turbo asz a na większe gtb. Jak pogoda i czas pozwoli sprawdzimy 1.9PD gt22v vs golf 6 GTI manual.



Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: stolniczkow » śr lis 07, 2012 08:26

Czaaaarny pisze:a4b7 2.0tfsi 2007/2008 seria 200 po chipie 270KM tiptronic -
Tiptronic w Quattro, jak by to byl S-tronic albo chociaz w osce to bys zobaczyl co znaczy mocna benzyna. Podales przyklad auta, ktore jest z 300kg ciezsze i jeszcze ma 4 napedy... Tez Ci trzeba tlumaczyc ile zabiera przy ganianiu? Rece opadaja po prostu.
Zlap sie z Ibiza Cupra 1.8T 180km i zobaczysz ze sponiewiera Cie jak psa a potem bedziesz sie dziwil kolejne pare dni i pisal ze to niemozliwe...


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

Czaaaarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 22:31

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Czaaaarny » śr lis 07, 2012 10:27

Tak sie sklada ze lapalem sie z 1.8T 180km A3 i jakos mnie nie sponiewierala ....ba wachala dym...ale to w miescie ...pewnie predkoscia na trasie by mnie wziol

trzeba zadac sobie pytanie bo wydaje mi sie ze co z tego ze kogos miniesz predkoscia przy 160 km i w gore jak w miescie jak nie masz 4-5 sek do 100 to za bardzo nie rozpedzisz..
mi chodziło ale nie sprecyzowałem o wyscig 0-140 maks bo Kazdy wie ze bezyna zawsze bedzie miala wieksza predkosc maksymalna nawet przy nieco mniejszej mocy..

wczoraj na logach wywalilo ze mi pompa niedomagala w wyprzedzeniu kata zadane jest 18 a ja mialem 11...podbilismy cisnienie i jest juz ok (czuc roznice) dzis dawka z 7mg bedzie 4,5 -5 mg i dostanie kopa KM i nuton dojdzie .... z hamuje i zobacze przed tym 200/400

Bede krecil teraz filmik dla potwierdzenia tylko troche suchego (bo ciagle pada a 1,2,3) niema trakcji



Czaaaarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 22:31

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: Czaaaarny » śr lis 07, 2012 10:32

zgredd pisze:Sory ale chyba tylko na gtb da się utrzymać w miarę sensowy moment z dołu i z góry. Praktycznie zawsze jeździłem na pompo wtryskach AL więc układem paliwowym nigdy się nie przejmowałem za to sprawdziłem kilka sprężarek vnt15,asz,arl,gt22v. Co z tego ze jest dużo momentu na turbinie z ARL jak w wyścigach kręci się auto do 4,4tys i zostaje go o wiele mniej. Dlatego do jazdy najlepiej nadaje się na mniejsze mody turbo asz a na większe gtb. Jak pogoda i czas pozwoli sprawdzimy 1.9PD gt22v vs golf 6 GTI manual.
i o tym mowie ze MOZE Miec np Set up gtb22 i 260 do tego Walek SDI Porting i nie dosc ze dol to i gora tak wiec od 2200 do 4000 moze ciagnac na polapie 420nm i minimalniespadac



Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: stolniczkow » śr lis 07, 2012 11:24

Miedzy Leonem a Ibiza jest duza roznica masy i to wlasnie chcialem podkreslic... nie bierzesz na to w ogole poprawki i porwonujesz mk4 z 300kg ciezszym a4 w automacie i quattro. Nie chce mi sie juz tutaj przepychac bo widze, ze z fanatykami PD nie wygram :kac: peace.


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: herbiasty » śr lis 07, 2012 11:31

Czaaaarny pisze:Tak sie sklada ze lapalem sie z 1.8T 180km A3 i jakos mnie nie sponiewierala ....ba wachala dym...ale to w miescie ...pewnie predkoscia na trasie by mnie wziol

trzeba zadac sobie pytanie bo wydaje mi sie ze co z tego ze kogos miniesz predkoscia przy 160 km i w gore jak w miescie jak nie masz 4-5 sek do 100 to za bardzo nie rozpedzisz..
mi chodziło ale nie sprecyzowałem o wyscig 0-140 maks bo Kazdy wie ze bezyna zawsze bedzie miala wieksza predkosc maksymalna nawet przy nieco mniejszej mocy..

wczoraj na logach wywalilo ze mi pompa niedomagala w wyprzedzeniu kata zadane jest 18 a ja mialem 11...podbilismy cisnienie i jest juz ok (czuc roznice) dzis dawka z 7mg bedzie 4,5 -5 mg i dostanie kopa KM i nuton dojdzie .... z hamuje i zobacze przed tym 200/400

Bede krecil teraz filmik dla potwierdzenia tylko troche suchego (bo ciagle pada a 1,2,3) niema trakcji
Czarny, to nie jest temat do opowiadania o swoim aucie, pisz w swoim temacie.
Chetnie poczytam, tez mam kolege, a nawet trzech co w TDI nie maja trakcji na 1,2,3 biegu..
I dokładnie wiem jak kazdy jezdzi :)


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Czaaaarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 22:31

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Czaaaarny » śr lis 07, 2012 11:41

Nie chodzi o fanatyków bo zawsze Benzyniaki beda sie spierac Z Dieslami

przyklad 330xi 231 (170)/5900 6,6s 0-100 benzyna Ciężar własny (kg) 1615 e46 Prędkość maksymalna (km/h) 247
330xd 231 (170)/4000 6,6 s 0-100 diesel Ciężar własny (kg) 1675 e90 Prędkość maksymalna (km/h) 250
auto dane .pl

jak sie do tego odniesiesz ?? ta sama moc ba nawet lzejszy moc ta sama nuton zas duzo mniejszy od diesla ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości