Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Golf 6 TSI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 06, 2011 12:23

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Golf 6 TSI » ndz maja 27, 2012 14:59

na calibre muszę poczekać bo ziomka nie było , ale za to wczoraj pogoniłem się z e46 320d myślę że 136km bo buda przed liftem. BMW nie miało żadnego podejścia przy 180km/h ledwo go widziałem w lusterku



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: monopolowy » ndz maja 27, 2012 15:15

overrange pisze:mimo tego, ze wazy 1300kg+ i ma raptem te 122km radzi sobie jak na taki gabaryt bardzo dobrze
I objeżdża auta ważące 1285kg (tyle waży passat kombi 1z znajomego, nie sądzę żeby afn ważył 1700kg jak sugerujesz) i mające ponad 50% mocy więcej. Niedługo 1.4 będą w F1 montować, widocznie kunie w 1.4 są mocniejsze od takich dieslowych. Wiadomo, diesel ma większe straty (nie wiem czemu i nie wiem gdzie, ale skoro tak mówisz to musi być prawda).
Bez pozdrowień


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » ndz maja 27, 2012 15:29

monopolowy, a Ty znów swoje mądrości wypisujesz tzn durnowości gdzie jakobym był coś o 1.4, a F1? No tak bo ścigają się dieslami tzn TDI. Co do masy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat" onclick="window.open(this.href);return false; tabelka po prawej przy B5:

Masa własna 1343-1500 kg

to nie wiem chyba B3 od kontrabandziarzy wazyles, ze taka waga Ci wyszlo. Do tegol icz, ze sa ta wagi aut na pusto czyli smialo 20-30kg mozna doliczyc.

Tu masz o stratach mocy na kolach gdzie wypowiadaja sie ludzie, ktorzy sie tym zajmuja i maja z tego pieniadze:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139457" onclick="window.open(this.href);return false;

Moze z nimi tez podzielisz sie swoja wiedza i wspolnie stworzycie team nie pokonanych 130km diesli :rozpacz: :banghead:



wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: wozekGTD » ndz maja 27, 2012 15:43

Ten artykul obrazuje straty momentu na kolach a nie mocy. Uzytkownik homsky bardzo ladnie to wyjasnil, poprostu benzyna 115KM wolnossaca jezdzi identycznie z turobidieslem o podobnej mocy. overrange bardzo fajny artykul podsunales ale polecam przeanalizowac post pierwszy w nim, mysle, ze duzo Ci rozjasni. A tak pozatym fajnie jakby ktos wykonal takie porownanie ale zamiast 2.0 8v i AFN wzial np 1.4tsi 122KM i 1.9tdi 130. Szczecze zdziwilbym sie gdyby wykresy ich momentu tez nie pokrywaly by sie :P


Focus RS mk3 Nitrous Blue

Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: wronek1 » ndz maja 27, 2012 16:01

overrange pisze:
Moze z nimi tez podzielisz sie swoja wiedza i wspolnie stworzycie team nie pokonanych 130km diesli :rozpacz: :banghead:
Hmm kolego a Ty tego sportowego golfa 1.4 tsi masz seryjnego ?? bo jeśli tak to powiem Ci że ja mam 130 konne toledo ktore wazy 1200kg i kiedyś takie tsi tylko że w golfie plus próbowało sie ze mną na trasie ganiać ... I wiesz co , masz racje jeździ to nieźle bo nie dałem rady go wyprzedzić na prostych :kac: ale nie odchodził mi wcale, a jak zaczęły sie pierwsze mocniejsze zakręty to nie było juz o czym mówić - pan w golfie juz nie byl taki cwany jak na prostej na ktorej przyspieszal kiedy chciałem go wyprzedzic :los2: . Bo jak chcesz sie ścigac to zrób zawias w Tym Golfie i hamulce , chyba że jesteś królem prostych :ass: Tylko nie pisz zaraz ze te 1.4 tsi mają super zawieszenie bo jeździłem jetta z tym silnikiem i to raczej miejski dupowóz niz auto na ścigawki ,"scigawki" bo do ścigania to Obu nam daleko :okej:


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » ndz maja 27, 2012 16:23

wronek1, a to dziwne bo ja takie toledo ktore mialo nei cale 130km jak i golfa 3 gt tdi 110 po chipie na 134km kroilem, a co do hamulcow czy zawieszenia to napewno sa lepsze niz w Twoim toledo :pub:



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » ndz maja 27, 2012 16:34

listen222, polnoc kraju okolice elbląga. :pub: toc pisalem, ze zapraszam do dzialu Warmia mazury -> spoty pogaduszki elblag i ze tam mozecie sobie podpytac ludzi ktorzy byli przy moich startach z innymi samochodami ale jakos Wam sie nie spieszy do tego :popcorn:



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: wronek1 » ndz maja 27, 2012 17:10

overrange pisze:wronek1, a to dziwne bo ja takie toledo ktore mialo nei cale 130km jak i golfa 3 gt tdi 110 po chipie na 134km kroilem, a co do hamulcow czy zawieszenia to napewno sa lepsze niz w Twoim toledo :pub:
:rotfl: czyli niewiedzac nawet na jakim zawieszeniu jeżdze twierdzisz że twoje jest lepsze ? :hmm:


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » ndz maja 27, 2012 17:16

wronek1, nie przypominam sobie by w 98 roku wychodzily jakies super power mega hiper zawieszenia w seatach toledo wiec nie musze wiedziec na jakim jezdzisz by stwierdzic, ze jest gorsze. Bo jeszcze nie slyszalem by takie stare toledo przebijalo komfortem nowego golfa 6 czy chociazby systemami kontroli trakcji :jaja:



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: wronek1 » ndz maja 27, 2012 17:26

no napewno w 98roku nic takiego nie wymyślono , ale za to teraz mozna kupić dobre sprezyny progresywne firmy np vogtland i do tego gazowe billsteiny i wyobraź sobie że twoje systemy w tej chwili bardzo mnie śmieszą i jestem w szoku że nie dociera do Ciebie to wcale, że starsze auta z silnikami o podobnej mocy z dobrym kierowcą i trosze bardziej dopieszczone niż Twoja salonowa seria zrobią Twojemu TSI na trasie wiatrak z :ass:
:popcorn:

czekam aż dotrze do Ciebie że masz seryjnego golfa do wożenia dupska a nie sportowe auto :jezor:


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » ndz maja 27, 2012 17:27

2004 Skoda Fabia RS 1.9 tdi 130km

Autozeitung test track 1:56.50 474/611 Mercedes C 220 CDI Ford Focus CC 2.0

http://www.fastestlaps.com/cars/skoda_f ... _2004.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2008 VW Golf 1.4 TSI 122PS Mk VI

Autozeitung test track 1:52.70 355/611 Audi A6 3.2 FSI BMW X3 Xdrive30d

http://www.fastestlaps.com/cars/vw_golf ... mk_vi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Leona i golfa 4 z takim silnikiem jak Waszym tam nie znalazlem
ps. to sa rzetelne czasy z torów i czemu taka fabia skoro jest lzejsza ma wiecej mocy ma gorszy czas od takiego golfa 6 tsi? To golf mk4 czy leon przy wyzszej masie mieli by jeszcze gorszy czas hahaha... I TO SA RZETELNE TESTY a nie jakies bujdy wyssane z paluszka.



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » ndz maja 27, 2012 17:28

wronek1, ja o tym wiem, ze to nie jest sportowe auto ani z niego nei robie sportowego ale takie tdi'ki 130 nie maja z nim szans ani w sprincie ani na trasie jak nie wierzysz polecam jazde probna za darmo w kazdym salonie VW. Dla mnie gleby czy jakies sportowe sprezyny nie robia z auta rodzinnego sportowego bo nigdy takim nie bedzie, a jakie zawszenie dla mnie jest najlepsze? TE ktore dobrze tlumi nie rownosci dziury, a dzieki trakcjom moge byc ciut bezpeiczniejszy na zakretach mokrych sliskich itp itd.



Awatar użytkownika
wronek1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 788
Rejestracja: wt lut 24, 2009 20:25
Lokalizacja: Żary

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: wronek1 » ndz maja 27, 2012 17:36

no własnie w tamtym roku moj ojciec szukał nowego auta i jeździłem jettą 1.4 tsi , skodą yeti 1.4 tsi i wiem jak ten silnik jeździ i nie wpieraj mi durnot że na trasie robisz cuda tym autem bo wiem co potrafi ten silnik . Proponuje Ci pojechać do salonu forda i przejechać sie focusem 1.6 ecoboostem i zobaczysz co to jest dobre zawieszenie i żwawy silnik :) :popcorn: jeszcze masz dla mnie jakies propozycje ? :) moze mam przyjechać sie z Tobą scigać ? :rotfl:


Mazda 5 2.0 pb 155km 187nm

wozekGTD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob lip 08, 2006 19:58
Lokalizacja: Szczecin

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: wozekGTD » ndz maja 27, 2012 17:45

" onclick="window.open(this.href);return false; - tsi i tdi o tej samej mocy. Filmik pozostawie bez komentarza.

Szczerze to seat moze dostawac milion dlugosci od golfa VI tsi ale ciesze sie, ze w miescie pali mi ponizej 7 litrow, trasa 5 i polowy czasu uzytkowania auta nie spedze po serwisach jak uzytkownicy 1.4tsi 122KM, konstrukcyjnie jednej z najmniej trwalych jednostek w historii VW. Podziwiam 1.9tdi ktore maja niewiadomo ile kilomterow przejechane a shamowane maja wieksze bonusy niz tsi wyjezdzajace z fabryki. Kazdy wybiera samochod taki jak mu odpowiada. Moge jakos przecierpiec ta "przepasc" w zawieszeniu czy osiagach a pieniadze ktore zaoszczedze na paliwie wydam na moje prawdziwe pasje :jezor:


Focus RS mk3 Nitrous Blue

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości