Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Post autor: S7TDI » sob paź 29, 2011 04:08

Może to nie jest typowy kill, ale zdecydowałem się opisać, bo dość ciekawe wydarzenie.

Jadę Audi. Godz. ok. 19, kręta droga, około 90km/h, jak były elementy prostej widzę, że w oddali coś za mną jedzie na przeciwmgielnych (nie było mgły), w końcu dogania mnie i siada na zderzak. Jest to Golf III, przeciwmgielne nieoryginalne - dołożone tak jaka była moda w latach 80., 90. ;) Myślę docisnę trochę, bo się gościowi spieszy, 2 ostre zakręty, po wyjściu spokojnie jadę, bo widzę auta z naprzeciwka jadą, więc nie będzie wyprzedzał, a tu gość ciśnie ostro, wrył się przed maską chamsko to mu długimi migłem, redukcja i jadę za nim ;) Dogoniłem go na STOPie, patrzę normalnie zwykły Golf CL. Jeszcze na czarnych tablicach. Zderzaki nie w kolorze nadwozia, lampy z pomarańczowymi kierunkami. Nalepka "uwaga motocykle są wszędzie". Typowy CL. Zwykła, seryjna jedna rura. Więc też myślę, jaki to on może mieć silnik, że dość szybko mnie wyprzedził. Do CLa to chyba 1.8 ABS 90KM nie montowali? Czyli najmocniejszy by był AAM 75KM. Potem ruszamy, gość konkretnie odchodzi mi, a ja kręciłem wysoko to skromne 1.4 ;) Potem zwolnił, doszedłem go, a ten dup na hamulec prawie do zera :crazy: Wtedy już wiedziałem, że jakiś debil jedzie, chory umysłowo :los2: Wiadomo, jak się ganiamy to nie robi się takich rzeczy... Dobrze, że było sucho, bo wyhamowałem (ABS działa ;)), no i potem zaraz buta dał i naprawdę konkretnie się oddalił mimo, że ja też depnąłem. Potem hamował, bo jakieś Seicento jechało, znowu dogoniłem, on wyprzedza, ja za nim i znów ta sama akcja z gwałtownym hamowaniem prawie do zera :crazy: Z tym, że już byłem przygotowany, że to zrobi. Potem pojechał prosto, a ja w lewo i zostałem z mętlikiem w głowie... No musiał mieć jakiś inny silnik wsadzony, chyba, że cały czas tym AAMem jechał przy odcięciu, ale niemożliwe żeby tak odchodził - Audi jest aluminiowe, nawet tony nie waży, no i silnik zdrowy, bo 50000 przejechane tylko. No i hamulce też miał jakieś lepsze włożone, bo MK3 w serii na pewno nie hamuje lepiej od A2 (wiem, bo Golfa też mam). Na pewno żaden Diesel to nie był, bo jakby to był jakiś modzony AAZ to dymka by zostawił, a ten nic.

Ogólnie radzę uważać na Śląsku na niego, bo gość ewidentnie nie lubi jak ktoś mu siedzi na zderzaku. Tablice KAN 450D.


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Post autor: overrange » sob paź 29, 2011 15:55

Tez nie lubie jak ktos mi siedzi na zderzaku bo raczej bezpieczne to to nie jest :chytry: Pewnie 1.8 90km :pub:



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Post autor: overrange » ndz paź 30, 2011 11:40

marcin 78, jak szybsze skoro przegral i kolega z mk3 mu odchodzil i jest rozkminka co za motor mial w nim wsadzony :jezor:



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Post autor: xxxGlaDxxx » ndz paź 30, 2011 14:52

To w CL-ach nie montowali ABS-ów ? Musiał mieć te 90 koni bo AAM-em nie ma takiej opcji żeby ci odchodził ;) Mam nadzieje, że taki pajac prędzej czy później się rozwali i będzie na piechotę doginał.



Awatar użytkownika
S7TDI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: czw maja 21, 2009 02:52
Lokalizacja: SWD
Kontakt:

Re: Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Post autor: S7TDI » ndz paź 30, 2011 23:19

overrange pisze:Tez nie lubie jak ktos mi siedzi na zderzaku bo raczej bezpieczne to to nie jest :chytry: Pewnie 1.8 90km :pub:
Tylko jak on mi wcześniej na zderzaku siedział to było OK i bezpiecznie ;) No było bezpiecznie, bo ja nie wpadłem na tak debilny pomysł żeby mu hamować przed ryjem...

Może taki super żółw to ten A2 nie jest, katalogowo jedzie podobnie do Golfa MK3 TDI 1Z. I właśnie takim Golfem w tym samym miejscu miałem podobne "starcie" z Passatem B6 2.0 TDI i on Golfowi nie odchodził w takim tempie jak Audikowi ten dziwny Golf...

ABS też to nie mógł być, bo katalogowo ma 0,1s gorsze przyspieszenie od Audi. Wiadomo, że katalogi nie jeżdżą, ale aż takiej różnicy nie może być...


MK3 GT TDI >>> A2 1.4 16V >>> A3 8L S-Line TDI

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Post autor: overrange » pn paź 31, 2011 10:31

S7TDI, w sumie tak bo przeciez audi lekka buda no i nowy silnik... Ciekawe, ciekawe co tam mial nadlubane :jezor:



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Audi A2 1.4 16V 75KM vs VW Golf MK3 ???

Post autor: herbiasty » pn paź 31, 2011 13:11

no nie jeden sie zdziwil w GTI 8V jak go miom starym MKIII z ABSem pogonilem :D
Moze zajechal jakies 1,4 i wsadzil albo ABSa albo AEE bo to tez silniki o ciekawym przebiegiem moentu i mocy jak na 1,6..
albo GTI po strzale w d*** to przeszczepili z jakiegos CLa :) :jezor:


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości