Passat B4 1Z+ vs różnorodności drogowe

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

DeepHeet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 05, 2010 15:03

Passat B4 1Z+ vs różnorodności drogowe

Post autor: DeepHeet » wt paź 18, 2011 15:00

W sumie auto do ścigania średnie, ale jakoś zawsze znajdą się zapaleńcy żeby mi i sobie coś udowodnić ;)
Chciałem przedstawić moją skromną listę zmagań:

Passat Varinat seria czyli 1.9TDI 1Z 90KM

Ja vs. Honda Accord 5 2,0 pewnie 115KM: spalony start nie wiedziałem że dziadzia pójdzie ogniem jednak udało się odjechać o długość do 120 i odpuściliśmy
Ja vs. Honda CRX (jakaś modzona-jak trafie to zapytam): żenujący wyścig bo 3 mi nie weszła i CRX odjechał, a miałem prowadzenie o pół długości.
Ja vs. VW Polo 6n 1.4 75KM: start równo i potem odjazd o 2 długości
Ja vs. Toyota Yaris: na mokrym 2 bieg i utrata przyczepności a yaris gdzieś się zgubił w tyle :D
Ja vs. GOLF III: nie wiem jaki może 1.8 (na pewno benzyna) Passat komplet 5 osób jakiś bagaż, dopiero od 130 coś odjeżdżałem, a tak łeb w łeb z przewagą B4 (zacięta panna w golfie była :D )
Ja vs. Mondeo II motor nieznany: 1,2,3 bieg pół długości dla mnie potem mi mondeo odjechało dość gwałtownie?
Ja vs. Passat B4 TDI 90KM (1Z)
Było kilka prób na pustej drodze. Ze startu zatrzymanego bez szans dla kolegi, z rolki tak samo 3 bieg 40km/h i objeżdżałem go jak chciałem. Wstępnie stwierdziliśmy że może walnięty jest N75
Ja vs. BMW e36
Wracałem z trasy byłem prawie pod domem zjeżdżam z ronda 2 pasy na wprost i od razu wylatuje zza pleców na lewy pas BMW e36 z zaciętym kierownikiem. Myślę a co mi tam, przejedziemy się :P Miałem małą stratę bo betka pół długości przede mną, ale o dziwo zaczynałem ją dochodzić! 4 bieg i już bmw niewiele miało do gadania zostało z tyłu. Zapytałem przez CB co za motor tam siedzi ale doleciało tylko "M4....." czyli albo 1.6 102KM albo 1.8 115KM?


Mody: Turbo GT1749va, wycięty kat, usunięty egr, komp 16bit z AFN

Ja vs. Seat Toledo I TDI Toczyłem się razem z 3 niemałymi osobami na pokładzie na prawym pasem na trójeczce praktycznie bez gazu i dojrzałem w lusterku szybko zbliżające się toledo z napisem TDI na grilu. Wyczekałem moment kiedy już będzie prawie na równi ze mną i gaz ;) Trójeczka do samego końca bo starszy pan miał poważną minę i nie miał zamiaru odpuścić, niestety nie udało mu się 4 bieg i pełen odjazd
Ja vs. Renault Megane Coupe 1.6 16V I gen. Renia wyrwała na stracie o pół długości i tak już zostało do końca 3 biegu łeb w łeb ;)
Ja vs. MB W 124 300D Passat był w trakcie remontu podłogi więc miałem w nim tylko fotel i kiere - wydmuszka. 2 bieg i jeszcze oponki zrywały przyczepność a merc daleko daleko
Ja vs. VW Turan 1.9 TDI 130KM?? od początku do końca (4bieg) łeb w łeb

Dochodzą: 216 Bosch, kolektor dolotowy AWX

Ja vs Peugot 406 HDI w sumie tylko do połowy 3 biegu ale długość dla mnie
Ja vs Alfa Romeo 147 JTD 16V to akurat było gaganie w trasie wracałem późno w nocy do domu i trafiłem na takiego zajączka, kierowcy po kilku kilometrach chyba nie spodobało się że siebie mu na ogonie i postanowił mnie zgubić jednak alfa nie była wstanie mi ani trochę odjechać nawet przy 180km/h :P
Ja vs Ford Coguar 2.5 V6 pierwszy bieg spokojnie i but, kolega mieli kołami, 2 bieg dojechał mnie do połowy, 3 bieg i widzę w lusterku że powolutku wysuwam się do przodu ee? Zwężka kolega nie daje rady chowa się za mną, hamowanko redukcja 2 bieg i ogień, znów udało mi się nieznacznie odjechać bo ford coraz dalej w lusterku? Kolega nie mógł chyba w to uwierzyć jak i ja bo przejechał za mną pół miasta w nadziei na rewanż ;)

W Passacie pozostało wymienić sprzęgło (nie daje już rady) zrobić Fimic i lecieć na program, a wyniki potraktujcie jako czysty fan bo na torze się nie ścigałem :okej: Moc mojego auta też nie jest mi znana ;)



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Passat B4 1Z+ vs różnorodności drogowe

Post autor: xxxGlaDxxx » wt paź 18, 2011 21:38

DeepHeet pisze:Ja vs. Honda Accord 5 2,0 pewnie 115KM: spalony start nie wiedziałem że dziadzia pójdzie ogniem jednak udało się odjechać o długość do 120 i odpuściliśmy
Ja vs. Honda CRX (jakaś modzona-jak trafie to zapytam): żenujący wyścig bo 3 mi nie weszła i CRX odjechał, a miałem prowadzenie o pół długości.
Nie żebym był jakimś fanboyem hondy, ale z takimi w serii 1Z do tego w budzie B4 nie miałbyś nawet najmniejszego podjazdu, no chyba że ich kierownicy to jakieś sieroty, albo nie mieli pojęcia że się ścigasz. Tak samo mk3 1.8 abs wąchałbyś spaliny. Sam mam 1Z i w jeżdżąc w serii (gdzie mi wypluło 96 koni i 210nm) to z tych wszystkich aut wymienionych wyżej to miałbym szanse jedynie z BMW 1.6, Yarisem i Polo 1.4 ;) Nie podważam, że tak nie było jak piszesz, ale trzeba być realistą. 90 konnym TDI to raczej nie ma się co ścigać.



Awatar użytkownika
reprobate7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 23:43
Lokalizacja: Słupsk

Re: Passat B4 1Z+ vs różnorodności drogowe

Post autor: reprobate7 » wt paź 18, 2011 22:14

DeepHeet pisze: Ja vs. Honda CRX (jakaś modzona-jak trafie to zapytam): żenujący wyścig bo 3 mi nie weszła i CRX odjechał, a miałem prowadzenie o pół długości.
Ja vs. VW Polo 6n 1.4 75KM: start równo i potem odjazd o 2 długości
Nie pasuje mi to. Honda CRX, najczęściej spotykana 1.6 130konna, może z 1.5 by to jakoś szło, albo gościu modami zepsuł dynamikę CRXa. Polo 1.4 75KM, Honda by zrobiła trochę więcej niż 2 długości...
Mam Polo G40, a nie muszę mówić, co to robi z takim Polo 75KM, a CRX 130KM ponoć idzie podobnie. W piątek uda się może mi sprawdzić.
Gratuluję wygranych, bo wiem ile radości sprawia zabawa na ulicy ( w miarę rozsądku ), a za passatami średnio przepadam, a raczej niektórymi właścicielami, bo często panowie w TDI próbują mi pokazać na co stać ich auta. Staje się to trochę irytujące, gdy chcę normalnie, bez deptania wyprzedzić...


PY+G60 w budowie :)

DeepHeet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 05, 2010 15:03

Re: Passat B4 1Z+ vs różnorodności drogowe

Post autor: DeepHeet » śr paź 19, 2011 00:30

xxxGlaDxxx pisze: Nie żebym był jakimś fanboyem hondy, ale z takimi w serii 1Z do tego w budzie B4 nie miałbyś nawet najmniejszego podjazdu, no chyba że ich kierownicy to jakieś sieroty, albo nie mieli pojęcia że się ścigasz.
Co do accorda to nie chciałem się ścigać bo w środku jakiś emeryt był, ale jak ruszył z piskiem i ostro dawał pomyślałem czemu nie, trochę się napociłem ale był z tyłu i wcale nie odpuszczał ;)
reprobate7 pisze: Nie pasuje mi to. Honda CRX, najczęściej spotykana 1.6 130konna, może z 1.5 by to jakoś szło, albo gościu modami zepsuł dynamikę CRXa.
"Modzony" bo miał jakiś body kit, pod maska nie wiem pewnie stożek itp strzelam :helm: , kolega wyglądał trochę na fana JDM. Staliśmy na stopie 2 pasy na wprost zrobiła się luka i ogień. Miałem otwarte okno i jego maskę obok i nie brzmiał jakby jechał na pół gwizdka z resztą był obok tylko do końca 2 biegu zanim poprawiłem 3 to już nie było co zbierać :jezor:

Możliwe że w przypadku tych hond przy kolejnej próbie zostałbym zmieciony, ale wtedy... czysty fan :okej:
xxxGlaDxxx pisze:Tak samo mk3 1.8 abs wąchałbyś spaliny
Może to było 1.6 w sumie blondynka za kółkiem ale coś jechała, albo to ja stałem ;)
reprobate7 pisze:a za passatami średnio przepadam, a raczej niektórymi właścicielami, bo często panowie w TDI próbują mi pokazać na co stać ich auta. Staje się to trochę irytujące, gdy chcę normalnie, bez deptania wyprzedzić...
Wiem o czym piszesz, ja auto dostałem w "spadku" równie dobrze mógło to być Tico na gaz, ale i tak radocha w końcu pierwsze auto ;)
xxxGlaDxxx pisze:trzeba być realistą. 90 konnym TDI to raczej nie ma się co ścigać.
Dlatego są kolejne modyfikacje, jednakże na pewno nie na wyścigi :-)



Awatar użytkownika
reprobate7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 23:43
Lokalizacja: Słupsk

Passat B4 1Z+ vs różnorodności drogowe

Post autor: reprobate7 » pn paź 24, 2011 09:10

Miałem tak z jakąś Omegą 2,0 w gazie kombi. Gdzie facet podszedł do mnie na stacji i się pytał co mam pod maską, bo niby całkiem równo szliśmy. Nie mógł uwierzyć, że się nie ścigałem...


PY+G60 w budowie :)

DeepHeet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 05, 2010 15:03

Passat B4 1Z+ vs różnorodności drogowe

Post autor: DeepHeet » pn paź 24, 2011 15:09

Doba chłopaki napisałem tylko jak było, nie mogę jechać 2 autami na raz :helm: Ogarnę motorownie, ustawię się z kimś na typowego streeta i opisze wyniki żeby nie było :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości