Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
WhyMe?
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:37
Lokalizacja: Neuburg an der Donau
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: WhyMe? » sob cze 11, 2011 17:54

Albo III 2.0 na DOHC 16 V :bigok:


Obrazek

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/b5-aeb- ... bo-231506/" onclick="window.open(this.href);return false; :dzida:

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » sob cze 11, 2011 18:02

Wcale sie nie dziwie czemu ludzie maja taka opinie o golfiarzach skoro jestescie na tyle ograniczeni by zyc wykresami z hamowni (nie ublizajac tu wszystkim)... Pewnie jak idziecie na balet to tak samo uwazacie na tych o szerszych barkach bo skoro maja wiecej w bicu to sa silniejsi i lepiej sie leja ale niestety tak tez w zyciu nie ma. Wielkosc bica nie swiadczy o sile, a konie na kartce z wykresu nie czynia samochodu silniejszego. Ilosc naklejek "tjuningowych" na samochodzie nie czyni Cie znawca tuningu, a znajomosc danych technicznych nie uczyni Was specami samochodow. Jest cos takiego jak doswiadczenie, a wiekszosci z Was go brakuje. Oceniacie samochody wszystkie porownujac go do swojego ktory i tak jest lepszy. Nie potraficie sie przyznac, ze ktos moze miec cos lepszego. Tylko zastanowiliscie sie jak to jest, ze np Golf R20 270km zbiera sie lepiej do 100 niz jego konkurencyjny produkt np. evo x ktory ma wiecej mocy i katalogowo lepszy czas? Pewnie nie, bo dla wiekszosci osob stad wyobraznia konczy sie na TDI130km. Podalem Wam konkrety - wysmialiscie mnie, podalem Wam ludzi, ktorzy jezdzili TSI, ktorzy byli przy starciach TSI VS TDI - udaliscie, ze tego nie widzicie i dalej sie spinaliscie, ze to nie mozliwe. Wrzucilem Wam pare filmikow z sieci - przemilczeliscie temat, wrzucilem Wam filmik mojego TSI nie na malych jak Wasze koleczka tylko normalnych na codzien 205/55/16. Na wszystko Wasza odpowiedz brzmi NIE, to nie mozliwe...
X: ale przeciez nie jezdziliscie nigdy TSI to skad mozecie wiedziec?
Y: bo tak i juz my wiemy lepiej
Ludzie ja chociaz dzialam podaje Wam fakty, podaje namiary do ludzi ktorzy wiedza jak bylo, nagrywam filmy, PODAJE WAM WSZYSTKO na tacy. A Wy co zrobiliscie by przekonac mnie do tego, ze macie racje? Wysmialiscie, pospinaliscie sie. Ja jestem chetny zeby sie z Wami poganiac. Chetny zeby nagrac jakis filmik, pokazac dane, dac namiary do ludzi ktorzy, tak samo jak Wy jezdza TDI'kami 130tkami i potrafia sie przyznac, ze przy TSI 122 sa w plecy, a Wy co? Nic tylko kpina. Jak juz takie zarty sobie stroicie ze mnie to uswiadomcie sobie, ze mam wieksze mozliwosci by sobie z Was podrwic i sie posmiac, a czy to robie? Szanuje Was i z moich ust nie pada zadna pogarda w stosunku co do Was i Waszych samochodow ale jesli mamy zaczac sie spinac to ja z checia moge sie rowniez posmiac... Wiec jesli ktos ma do mnie jakies Sii, badz do silnikow TSI, ktore jest nowa konstrukcja to slucham...
Moze kto wie, dzieki Waszym wskazowkom INZYNIEROWIE z VW w koncu zacznal sie rozwijac bo przeciez robia coraz to gorsze samochody co? Ale Wy dalej sie spuszczacie ich starymi samochodami i zyjecie w przekonaniu, ze sa one lepsze niz ich nowsze modele.
"Golfy sie koncza na serii mk1, mk2" tak koncza sie ale chyba na drzewie przy 50km/h i w foliowym worku... Skoro wchodzi nowy model to wiadome jest, ze jest lepszy niz poprzedni i nie wiem zupelnie po co ta Wasza madrosc sie bierze.

pozdro dla potrafiacych stwierdzic, ze ich auto nie jest najlepsze i, ze samochod to tylko samochod-> czlowieka madrzejszym, lepszym nie czyni.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: To_mas » sob cze 11, 2011 18:53

od kiedy jedt tak ze nowy to lepszy ? z tym sie nie zgodze bo wg mnie ma sie to ni jak z prawda, przyklad; jak wprowadzono nowe lepsze 2.0 tdi zamiast 1.9
co do dyskusji na temat tsi sie nie wypowiadam (nigdy nie jechalem)



Awatar użytkownika
Mateusz90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:33
Lokalizacja: Nebraska

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Mateusz90 » sob cze 11, 2011 18:57

tak się tylko przyglądam z boku bo nie mam nic istotnego do wniesienia w tym temacie,ale chyba
overrange ma silniejsze argumenty :helm:



D00ZER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 19, 2010 01:37
Lokalizacja: Jędrzejów. Świętokrzyskie

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: D00ZER » sob cze 11, 2011 19:09

Mateusz90 pisze:tak się tylko przyglądam z boku bo nie mam nic istotnego do wniesienia w tym temacie,ale chyba
overrange ma silniejsze argumenty :helm:
:pub:



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: overrange » sob cze 11, 2011 19:14

To_mas pisze:od kiedy jedt tak ze nowy to lepszy ? z tym sie nie zgodze bo wg mnie ma sie to ni jak z prawda, przyklad; jak wprowadzono nowe lepsze 2.0 tdi zamiast 1.9
co do dyskusji na temat tsi sie nie wypowiadam (nigdy nie jechalem)
Piszac lepszy model mialem na mysli, ze np w porownaniu mk4 do mk6 jest przepasc. Z tym 2.0TDI to prawda, ze pierwsze egzemplarze okazaly sie wielkim nie wypalem i sypalo sie w nich co popadnie ale z tymi nowszymi jest juz lepiej. Kreca one rownie spore przebiegi i nalezy dodac do tego, ze silniki wykazuja sie wieksza kultura pracy, mniejszym spalaniem i lepszymi osiagami czy te nowe okaza sie rownie nie zawodne okaze sie dopiero za kilka lat. Pamietajmy, ze gdy wchodzily 1.9TDI tez bylo duzo negatywnych opini jednak z czasem bledy wieku mlodzienczego zniknely.
Mateusz90, dzieki :bigok: w zupelnosci nie twierdze, ze mk1 to syf bo to bardzo piekne, solidne autko do ktorego moje wdziekiem nie dorasta- zeby nie bylo :jezor: ale sam pewnie majac auto do jazdy na codzien wolalbys mk6 od mk1 natomiast od niedzieli mk1 robi lepsza robote :kwiatek: prawda?
D00ZER, :kufel: :kufel: :kufel:
Ciekaw jestem jaka teraz bedzie wypowiedz co niektorych?? Na poziomie, czy zacznal wymyslac kolejny temat do klotni, badz lapac za slowka?



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: bradley » sob cze 11, 2011 20:13

overrange, pojedz na zlom i zwaz mk6. Wtedy mistery will be solved for eva`!


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » sob cze 11, 2011 23:43

bradley, myslisz, ze waga na zlomie pokaze mniejsza mase niz w dowodzie czy co masz na mysli?



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: bradley » ndz cze 12, 2011 00:12

A ja nie wiem ile mk6 ma w dowodzie.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Mateusz90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 01, 2009 21:33
Lokalizacja: Nebraska

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Mateusz90 » ndz cze 12, 2011 00:37

overrange pisze:nie twierdze, ze mk1 to syf bo to bardzo piekne, solidne autko do ktorego moje wdziekiem nie dorasta- zeby nie bylo :jezor: ale sam pewnie majac auto do jazdy na codzien wolalbys mk6 od mk1 natomiast od niedzieli mk1 robi lepsza robote :kwiatek: prawda?
nie powiedziałem ze twierdzisz ze mk1 to syf a nawet jak byś tak powiedział bym sie wcale tym nie przeją swoje zdanie na ten temat mam,a gdyby było mnie stać pewnie właśnie mk6 bym miał do jazdy na co dzień :food:



Golf 6 TSI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 06, 2011 12:23

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: Golf 6 TSI » ndz cze 12, 2011 02:32

bradley pisze:A ja nie wiem ile mk6 ma w dowodzie.
1215Kg



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Kowal_ » ndz cze 12, 2011 09:46

overrange pisze:Ale Wy dalej sie spuszczacie ich starymi samochodami i zyjecie w przekonaniu, ze sa one lepsze niz ich nowsze modele. "Golfy sie koncza na serii mk1, mk2" tak koncza sie ale chyba na drzewie przy 50km/h i w foliowym worku... Skoro wchodzi nowy model to wiadome jest, ze jest lepszy niz poprzedni i nie wiem zupelnie po co ta Wasza madrosc sie bierze.pozdro dla potrafiacych stwierdzic, ze ich auto nie jest najlepsze i, ze samochod to tylko samochod-> czlowieka madrzejszym, lepszym nie czyni.
Ja może kolejny raz zaapeluję, to jest dział kille. A nie to, który samochód jest nowszy, lepszy, bezpieczniejszy czy trwalszy. Znowu jakbym czytał kłótnie na onecie.

" onclick="window.open(this.href);return false; przejrzyj proszę ten link i tak - mk1 jest w tej sytuacji najlepsze, a o to w tym dziale chodzi, a nie o to, które auto ile ma poduszek czy systemów elektronicznych czy jest bardziej przyjazne dla afrykańskich dzieci.
Ostatnio zmieniony ndz cze 12, 2011 09:51 przez Kowal_, łącznie zmieniany 2 razy.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » ndz cze 12, 2011 09:49

Golf 6 TSI, mój też w dowodzie ma tyle, a w danych technicznych jest więcej. Ponoć wage wpisują we wszystkich modelach taką samą, nie patrząc czy to zwykłe 1.4 czy 2.0TDI w 5 furtkach i na full opcji :bigok: ale ile w tym prawdy z ta waga jest to jedyne co to przejechac sie na wage :jezor:



bvw08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob sie 19, 2006 17:10
Lokalizacja: śląsk, RŚL

Re: Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych

Post autor: bvw08 » ndz cze 12, 2011 12:49

Wiem że danymi się nie jeździ ale jeśli producent obiecuje w podwójnie doładowanym tsi 160km 240Nm w przedziale 1700-4000 obr to dla mnie jest znak że samochód dobrze jedzie z niskich a w czasie jazdy okazało się co innego auto ma muła i tyle i nie jest to spowodowane tym że mam tdi, często jeżdżę wolnossakiem a4 2.4 v6 165km i jedzie to dużo lepiej od tsi, możliwe że te słabsze wersje mają gifty od fabryki i niema dużej różnicy między tsi 122 vs 160 miał ktoś takie porównanie ?


[url]http://www.youtube.com/watch?v=ij7GrSMpcAY[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości