Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: bradley » śr cze 08, 2011 20:34

Mam 125KM 1210kg i realne czasy na poziomie 9,2-9,5 do 100. Nowe auta sa troche otyle. Mam lepsze przyspieszenie od 0 bo z rolki to nie bardzo od Octavi 2.0 140KM (shamowana na 155KM). TSI 122KM to smiech na sali ;)


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » śr cze 08, 2011 22:41

Więc zapraszam wszystkich do Elbląga warmińsko mazurskie i sobie porównamy jak 122TSI opierd... Wasze 130TDI !!!!! Dla przykladu dlugo szukac nie musze jest kolega na tym forum który ma ładnie porobioną borcie która kręci 140 kucy z hakiem i ponad 300nm i przy moim TSI 122 byl w tyle, a jego EGZEMPLARZ jest dopieszczony, moc podana z hamowni, kierowca OGARNIA. STAWIAM DOBRE PIWO DLA tego, ktory da rade mojemu tsi 122 seryjnym TDI 130km w budzie np. GOLFA4.
xxxGlaDxxx, kolega chyba nigdy nie jezdzil TSI. Czasy ze strony ZEP cos tam sa do dupy, bo jak OCTAVIA, czy LEON moze zbierac sie lepiej niz GOLF??

Dodam tak dla ciekawosci leony wychodzily w wersji 1.4 tylko z silnikiem tym slabszym czyli 125 w przypadku leona i jak mi to uzasadnicie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/SEAT_Le%C3%B3n" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak dla rozjasnienia sprawy po co sie wypowiadacie o samochodach, ktorymi nigdy nie jezdziliscie?? Jezdzilem kazda wersja TDI i wiem, ktora na co stac. Dla prostego przykladu jesli jeden uzytkownik z tego forum sie zgodzi moge Wam wrzucic wydruk jego TDI z hamowni + nagrac filmik jak sie ma moje tsi 122 w stosunku do jego samochodu. Ale za taka fatyge wisicie mi dobra flache.

PS2. do kolegi od Vento. Jem golfy 3 TDI GT110km po chipie, to samo pewnie i z VENTO. Jesli sadzisz inaczej zapraszam wszystkich i mozemy sie o tym przekonac NA DRODZE z kreski z rolki z czego tam jeszcze chcecie. Jezdzilem tez 2.0TDI 140 i je tez ROBIE BEZ PROBLEMU.



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » śr cze 08, 2011 22:52

" onclick="window.open(this.href);return false; a tu na przykladzie mazdioszki 140 kucy w dieselku :bigok: ehh co ja bede mowil, jak ktos jezdzi danymi katalogowymi, a nigdy nie jezdzil takim samochodem za kierownica.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: bradley » śr cze 08, 2011 23:06

overrange pisze: borcie która kręci 140 kucy z hakiem i ponad 300nm i przy moim TSI 122 byl w tyle, a jego EGZEMPLARZ jest dopieszczony
Bora to jak PAssat b5 a tego Afn z wirusem na 142 tez odstawiam z zatrzymanego ;) Tutaj waga robi swoje.
Sadze, ze z TSI szedlbym dosc rowno. Nie twierdze, ze te silniki sa do dupy bo z takiej pojemnosci jednak robia robote, tymbardziej ze chyba w A3 posiadaja dodatkowo kompresor i maja pod 160KM. Nie wiem jak w G4 bo w Octavii ten silnik nie jezdzi zbytnio.
P.S. Nie wiecie moze jaki TSI siedzi w OCtavii 2 FL i ma czerwone I w TSI ?


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » śr cze 08, 2011 23:10

bradley, A3 nie ma w wersji 1.4 TSI 160km. A czemu pytasz o ta octavie z czerwonym I ??
Ostatnio zmieniony śr cze 08, 2011 23:37 przez overrange, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: bradley » śr cze 08, 2011 23:26

A bo ostatnio w trasie spotkalem taka nadgorliwa ;) Lekko odchodzila z rolki ale dupy mi nie urwala :)
Niestety przyszlo lato a seryjny IC jest za maly. Czuje wyrazna roznice miedzy latem a zima.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » śr cze 08, 2011 23:37

bradley, ta Octavia ma 1.4 TSI 122km wiec sam widzisz. Dostales przy octavi, a co dopiero mowiac o golfie, ktory ma lepszy osprzet niz octa :bajer: ?

EDIT:

Dodam taka ciekawostke z zycia wzieta. Dane techniczne same nie jezdza. Samochod wyprodukowany w 2010 czy 2011 roku nie stracil jeszcze mocy. Przykladowo TDI 130km wyprodukowane 10 lat temu z przebiegiem ok. 250tys km moze juz nie trzymac tej mocy to raz. Dwa diesel ma krotki zakres mocy, wiec co za tym idzie czesta zmiana biegu na czym sie traci. TSI ma moc w kazdym zakresie obrotow. Silnik nowy wiec mniej niz dane podaja wypluc nie wypluje. Dane techniczne sprawdzane sa na 3/4 baku, z kierowca i pasazerem (75kg + 75kg) + bagaz o wadze 30-40km (tak gdzies znalazlem w necie jak sprawdzaja w VW) + odpalona klimatyzacja, radio i swiatla. Odjac od tego teraz bagaz, pasazera i to, ze w zbiorniku moze byc 10l, a nie 3/4 czyli jakies 40-45l razem zaoszczędzamy ok 150kg WAGI + wylaczamy klime i zbedne swiatla i radio. Teraz podsumowujac to, ze dane techniczne sa brane na jakims jednym tam egzemplarzu i samochod nie moze pojechac gorzej (w przypadku VW nigdy nie jedzie gorzej niz dane tech) mozemy zyskac nizszy czas niz tabelka. Do tego dochodzi odpowiednie DOCIERANIE, ukladanie sie silnika. Zdolnosci kierowcy, rodzaj paliwa (jeden zatankuje pod firma srak myslac, ze to 95, a naprawde dobrze bedzie jak bedzie mial 92okt, drugi zatankuje v power racing 100+ na shellu. Jeden całe życie spedzil z samochodami, czuje je, sporo jezdzi, wie co i jak. Dla drugiego szybka zmiana biegu, odpowiedni start czy wyczucie pracy silnika moze byc klopotem. Gadac mozna tak w nieskonczonosc ale biorac to wszystko pod uwage i to, ze NOWE TSI ma napewno moc wieksza niz dane tech., skrzynie 6'tke, wykres mocy w calym zakresie i wage wieksza o raptem 100kg smiem twierdzic, ze ZBIERZE sie lepiej. Sama moc i NM nie jada, do tego w gre wchodzi dobrze poprowadzona krzywa, ogumienie, koła, przełożenia. Pewny jestem tego, ze nowe TSI, ktore ma zakladane przykladowo jak w wersji Highline opony Dunlop Sport cos tam, przykleja sie one lepiej do asfaltu nie tracac trakcji. Może i nowsze samochody są cięższe od swoich poprzedników ale ja w tym widzę same zalety. Są bezpieczniejsze, wygodniejsze, lepiej sie prowadzą i tak dalej. Bora dla przykladu nie byla ciezsza od mojego mk6 nawet o 100kg, miala napewno 100nm wiecej i pare koni. Wynik- spodziewalem sie, ze polegne jednak wyszlo inaczej. Dodam, ze kolka mam 205/55/16 wiec nie sa to jakies niskoprofilowe 15 przy wadze auta jak mk3 1100kg.



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: xxxGlaDxxx » śr cze 08, 2011 23:47

Pierwsze słysze żeby ASZ po 250tys mocy nie trzymał, no ale widocznie się nie znam :helm: Generalnie nie jeździłem 1.4 TSI, ale uważam, że jeżeli mk4 zdrowe na dobrych laciach z ogarniętym kierowcą to wynik z kreski jest otwarty. Z rolki to raczej nie miałbyś zbytnio do gadania. Tyle na ten temat :)



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: bradley » śr cze 08, 2011 23:50

overrange, no wlasnie nie. Bo mialem przyjemnosc z Octavia TSI srebrne literki. On jechal sam, ja z 2 kolegami i to jeszcze pod gorke i musialem odpuszczac pedal gazu zeby nie wjechal w kufer. A tamto to bylo TSI czerwone i nie wiem czy nie po programie(?) jakies "oklejki".
Fajne silniki tylko malo kto ogarnia LPG na nie :P


Obrazek
przed 6tys puchnie zdrowo :)


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: bradley » śr cze 08, 2011 23:53

http://allegro.pl/skoda-octavia-1-8-tsi ... 63667.html" onclick="window.open(this.href);return false;


takze 1.8 TSI to I czerwone a to ma powyzej 150KM a Bog wie ile ma na prawde... ;)


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Golf 6 TSI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 06, 2011 12:23

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: Golf 6 TSI » śr cze 08, 2011 23:55

Vectre C kombi przed liftem 3.0 CTDI z kreski wyciołem golfikiem ( od nowości na 98 jeździ) kółka tak jak overrange 205/55/16.



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » czw cze 09, 2011 00:10

xxxGlaDxxx, skoro nie jeździłeś tsi to koniecznie musimy przetestowac moje tsi. Daj znać kiedy będziesz na warmi bądź pomorzu i to ogarniemy. Powinieneś zmienić zdanie. bradley, kupując golfa rozglądałem się też za octa. W salonie 1.8 miała dwie czerwone literki. Wszystkie srebrne to 1.2 105, czerwone i to 1.4 122. W golfach dwie czerwone to 160. Jeździłem także tdi 140km i zbiera się gorzej.



Awatar użytkownika
overrange
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 16:26

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: overrange » czw cze 09, 2011 00:14

1.8 tsi na rolce kręcą powyżej 170km ale w tych skodach oznaczenia sa mylne w każdym bądź razie tamto napewno nie było 1.8 bo te już daja radę i naprawdę potrzebowałbys mocnego diesla..



Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

Co by było gdyby,czyli rozważania na temat mocy naszych aut.

Post autor: stolniczkow » czw cze 09, 2011 18:47

overrange, nie chce mi się z Tobą kłócić bo widzę, że i tak wiesz najlepiej co i jak. Nie ogarniam tylko jak auto z mniejszą mocą i mniejszym momentem ma być dużo szybsze. Zakres użytecznej mocy dla kierownika ogarniętego w jeździe dieslem nie jest problemem i dalej twierdze, że TSI by dostało po dupie od np. takiej A3 którą dużo jeździłem (146/325 w serii). Tyle z mojej strony :pub:


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości