mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TSI+

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TSI+

Post autor: SToRM » sob lis 20, 2010 17:44

Wracajac dzis z hamowni, majac usmiechy na twarzy wlaczyla nam sie zylka wyscigowcow ;)
Tak wiec dwukrotnie udalo nam sie ustawic z kumplem na swiatlach na Wislance i wykorzystac maly ruch przegonic troche nasze graty :D
Warunki idealne, dlugie proste i my jako pierwsi na swiatlach ktore byly naszymi starterami :bigok:
Moj pacjent to ABF po przejsciach w budzie mk3 - bazowo GT, na skrzyni z 1.8 i lekkim kole zamachowym i modami dolotu. Dzis udalo sie zweryfikowac moc na hamowni - pokazal 156 KM i 169 Nm.
Octavia II znajomego to w miare swiezy motorek 1.8 TSI - po chipsie. Dzis na hamowni bylo 206 KM i bodajze 330 Nm.
Do 100 km/h w zaleznosci jak kto wystartowal - ale generalnie rowno. Do 150 km/h Octa powoli sie oddalala - o okolo 1-2 dlugosci auta. Ale powyzej 150 km/h to niestety dramat - Octa zaczyna odjezdzac baaaaardzo i przy 180 ma dobrych kilka dlugosci na plus.
Z rollowanego nawet nie probowalismy - wynik bylby oczywisty :okej:



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TFSI+

Post autor: AD6 » sob lis 20, 2010 17:57

coś podobnie przy porównaniu moich aut do 100 podobnie później coraz gorzej a przy 140 to tak jak by gti stanął a vr Pojechał


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

majkitdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lut 06, 2009 09:37
Lokalizacja: ddz
Kontakt:

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TFSI+

Post autor: majkitdi » sob lis 20, 2010 19:25

przebieg killa troche mnie zdziwil. ale oczywiscie nie mam zamiaru go kwestionowac.. :bajer:
1.8tfsi to przekozak silnik.. koledze z octy cos slabo wyszlo - chyba ze sam tak chcial ( te motory w serii czesto maja 180-190 )
a po sofcie potrafia wyjsc tak:
Obrazek
a jezdzic tak:
" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdro


vw > all

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TFSI+

Post autor: SToRM » sob lis 20, 2010 20:03

majkitdi pisze:1.8tfsi to przekozak silnik.. koledze z octy cos slabo wyszlo - chyba ze sam tak chcial ( te motory w serii czesto maja 180-190 )
Tu w serii wyszlo wlasnie 180 KM. Chips robil vtech co wskazuje na zwykla polke mega zachowawcza :)
Co do silnika to sie zgadzam - to nasza przyszlosc :D

Co do killa - nie znam kumplowych umiejetnosci ruszania, nawet nie wiem czy wylaczyl kontrole trakcji. Wczesniej smigal VR6 syncro w mk3 wiec jest szansa ze nie ogarnia szybkieo startu mocna oska. Nie mniej ganiajac sie po miescie nie widze aby ta konkretna Octa z tym konkretnym kierownikiem byla by mi w stanie uciec. Na autostradzie nie mam nawet do czego podskakiwac.
BTW, ile wazy taka Octa?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TFSI+

Post autor: bongo » sob lis 20, 2010 20:08

majkitdi pisze:a jezdzic tak:
A ten filmik to jak nagrali?Wygląda jakby auto stało na klockach,zero najmniejszego nawet poruszenia :bajer:



majkitdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lut 06, 2009 09:37
Lokalizacja: ddz
Kontakt:

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TSI+

Post autor: majkitdi » sob lis 20, 2010 20:08

SToRM pisze:Co do silnika to sie zgadzam - to nasza przyszlosc :D
to mamy takie samo zdanie - ja juz kase zbieram :D
moze zasugeruj koledze zmiane tunera :)
a z ciekawosci jak u Ciebie wygladaja teraz przelozenia?? do ilu masz 1,2,3 itd??


vw > all

majkitdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lut 06, 2009 09:37
Lokalizacja: ddz
Kontakt:

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TSI+

Post autor: majkitdi » sob lis 20, 2010 20:10

bongo pisze:A ten filmik to jak nagrali?Wygląda jakby auto stało na klockach,zero najmniejszego nawet poruszenia :bajer:
autora pytali na octavia klub, odpowiedzial:
GoPro Hero HD

http://www.goprocamera.com" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

a jesli chodzi o mase octy to stawiam na 1400 ( moze z malym hakiem ). ale najlepiej potwierdzic to wjezdzajac na wage ;d
Ostatnio zmieniony sob lis 20, 2010 20:11 przez majkitdi, łącznie zmieniany 1 raz.


vw > all

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

mk3 ABF vs Octavia II 1.8 TSI+

Post autor: SToRM » sob lis 20, 2010 20:10

majkitdi pisze:moze zasugeruj koledze zmiane tunera :)
Sugerowalem przed chipsowaniem. Ale kolega zachowawczy jak vtech, leasingi, faktury, gwarancje. Nie moj cyrk, nie moje malpy :D
majkitdi pisze:a z ciekawosci jak u Ciebie wygladaja teraz przelozenia?? do ilu masz 1,2,3 itd??
Jak pogoda pozwoli to moze uda mi sie filmik nagrac jutro.
Z glowy moge glupot naopowiadac.



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości