Ubezpieczenie samochodu

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Injure
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 08, 2014 15:16

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Injure » śr gru 16, 2015 18:54

Witajcie. Niedługo kończy mi się ubezpieczenie i zastanawiam się czy nie dałoby się jakoś trochę taniej go ogarnąć... dotychczas płaciłem praktycznie 1k rocznie ale teraz gdy mam już pełne zniżki i w ogóle to może uda mi się zejść trochę z tej ceny. Możecie mi coś konkretnego polecić? Którzy są bardziej bądź mniej wiarygodni i jak to wygląda ze ściągalnością ubezpieczenia w przypadku wypadku itp.?



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Tomos15 » śr gru 16, 2015 18:58

Po prostu przejdź się do agenta żeby sprawdził cenę OC, nikt nie jest jasnowidzem i Ci nie powie z miejsca ile i gdzie zapłacisz. :bajer: a Mając pełne zniżki nie wiem gdzie ty płaciłeś tysiaka za OC.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: dawid018 » śr gru 16, 2015 20:44

Injure pisze: Możecie mi coś konkretnego polecić?
jeśli nie masz skończone 30 lat to you can drive. jesli tak to m bank


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: matisim » czw gru 17, 2015 22:04

Ja nie mam 30lat i w proama na 1.9tdi golfa3 mam 630zł na rok na dwie raty. Oni akurat sprawdzali czy w ostatnich 2 latach miałem jakieś oc i czy nie miałed szkód. OC akurat miałem na jeden samochód- miesiąc czasu i to wystarczyło żeby dostać pełne znizki. Za wiek wiadomo jakąś zwyzka jest ale i tak nie płacę ponad 1tys jak chcieli z alianz czy mtu B-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: AarturR » pt gru 18, 2015 03:23

Najlepszym rozwiązaniem bedzie zrobić darowiznę na ojca czy matkę, przez to znizki wieksze beda. Ja tak zrobilem tj 20% darowizny:). I za Polo płaciłem z Full AC coś koło 1200. W tym roku ubezpieczyciel się pomylil i nie dal mi zwyzki za wiek dzieki czemu z Full AC place 950zł:).



Injure
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 08, 2014 15:16

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Injure » pt gru 18, 2015 15:11

A jak to działa z tymi darowiznami? i czy to nie jest płacone od głównego właściciela przypadkiem?



AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: AarturR » sob gru 19, 2015 00:26

Ty jestes jedynym wlascicielem czy ktos jeszcze? Bo jesli tylko Ty to jedziesz tylko do wydzialu komunikacji zeby wpisali wspolwlasciciela :).



Maszynowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 14:23

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Maszynowiec » ndz gru 20, 2015 00:29

Albo poszukaj chociaż takiego oc, żeby w cenie mieć miniassistance i zieloną kartę. To też sporo daje.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: luki07 » ndz gru 20, 2015 21:49

załóż konto w Mbanku, jeśli nie masz, dla samego OC, wychodzi u nich najtaniej na rynku, ja płacę za 2.3 benzynę 284zł za rok, możesz sobie rozłożyć nawet na 12 rat, płacąc składkę co miesiąc



Injure
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 08, 2014 15:16

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Injure » pn gru 21, 2015 12:09

Znalazłem jedną ciekawą porównywarkę ale pokazała mi dość sporo ofert. Jak myślicie to jest w miarę sensowne? https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/?g ... ers/JR61OV" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: mfind » pn gru 21, 2015 15:17

Injure pisze:Znalazłem jedną ciekawą porównywarkę ale pokazała mi dość sporo ofert. Jak myślicie to jest w miarę sensowne? https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/?g ... ers/JR61OV" onclick="window.open(this.href);return false;
Hej, nie wrzucaj tego typu linków publicznie ponieważ mogą tam być wszystkie Twoje dane osobowe i pojazdu (pod linkiem, który wrzuciłeś akurat nie działa). Generalnie jeśli szukasz samego OC to bierz najtańszą opcję jaką znajdziesz. Jeśli chcesz assistance lepsze niż podstawowe, ubezpieczenie opon, BLS, NNW i inne dodatki to trzeba już porównać zakresy i wybrać coś z dobra relacją cena/zakres. Jeśli chcesz możesz wypróbować naszą porównywarkę i rzuć link do wyników kalkulacji na PW, sprawdzimy czy da się coś urwać dodatkowo od podanych cen :)

Pozdrawiam,
Łukasz



Injure
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 08, 2014 15:16

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Injure » wt gru 22, 2015 14:19

Sorry... nie wiedziałem że to tak działa... szczęście link się sam zresetował... Tam mi pokazało trochę opcji... Nie do końca zrozumiałem co to jest oc/ac mini itp ale chyba jakoś będę musiał sobie to ogarnąć... A która to ta wasza porównywarka? ta superpolisa czy rankomat? bo rankomata sam znalazłem ale widzę że tutaj jeszcze jedną mi proponowaliście? BTW: tak jak patrzę w tym rankomacie to jest straszny rozstrzał między niektórymi ubezpieczycielami :P



Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie samochodu

Post autor: mfind » wt gru 22, 2015 21:59

Injure pisze:Sorry... nie wiedziałem że to tak działa... szczęście link się sam zresetował... Tam mi pokazało trochę opcji... Nie do końca zrozumiałem co to jest oc/ac mini itp ale chyba jakoś będę musiał sobie to ogarnąć... A która to ta wasza porównywarka? ta superpolisa czy rankomat? bo rankomata sam znalazłem ale widzę że tutaj jeszcze jedną mi proponowaliście? BTW: tak jak patrzę w tym rankomacie to jest straszny rozstrzał między niektórymi ubezpieczycielami :P
mfind, jak na avatarze (znajdziesz w googlu bez problemu, bo nie chcę walić linkami) :bajer: Jakbyś u nas liczył to rzuć później linka do wyników kalkulacji na PW i sprawdzimy ile można by było z tych cen jeszcze urwać i która opcja będzie najlepsza :)
Co do rozstrzału między ofertami będziesz tak miał wszędzie ponieważ jeden ubezpieczyciel zechce zaproponować Ci atrakcyjną składkę, natomiast innemu nie będzie odpowiadał Twój profil i zaproponuje wysoką aby zniechęcić Cię do zakupu ;)
OC to oczywiście to co musisz mieć wykupione obowiązkowo, natomiast AC mini to ubezpieczenie w postaci okrojonego AC, które jest głównie po to, aby dostać odszkodowanie po kradzieży, albo zniszczeniu samochodu przez żywioły.

Pozdrawiam,
Łukasz



Injure
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 08, 2014 15:16

Ubezpieczenie samochodu

Post autor: Injure » wt sty 05, 2016 16:03

No i po krzyku. Kliknąłem poszukałem przeszukałem zadzwonili i mam PZU bo rzeczywiście wydawało się najbardziej optymalne w tym momencie. Dzięki za pomoc ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości