Tymczasowy dowód rejestracyjny

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Seban
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 31, 2014 20:30

Tymczasowy dowód rejestracyjny

Post autor: Seban » śr mar 25, 2015 18:37

Witam. Dość dawno kupiłem sobie jette z zamiarem jej odbudowy. Auto rozebrałem (teraz jest na etapie blacharki) jeszcze przed przerejestrowaniem. Ze względu na fatalny stan mechaniczny wiedziałem że nie przejdzie przeglądu i chciałem zrobić go dopiero po odbudowie. I tutaj pojawił się problem gdy auto było już doszczętnie rozebrane w wydziale komunikacji miejskiej dostałem dowód tymczasowy ponieważ po dwóch tygodniach miał mi się skończyć przegląd. Trzymałem ten dowód przez miesiąc z nadzieją że szybko skończę odbudowę jednak dziś dostałem pismo że mam zwrócić dowód oraz tablice rejestracyjne. Przez własną głupotę wpakowałem się chyba w niezłe bagno co? :rozpacz: Możecie się śmiać ale naprawdę jestem młody i głupi i teraz pewnie będę miał problemy. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Nie mam 100% pewności że jakaś stacja podbije mi przegląd od tak... :(


Był: Vw golf II 1.3NZ 89r "RIP"
Był: Vw jetta II 1.6PN 89r "RIP"

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Tymczasowy dowód rejestracyjny

Post autor: hak64 » śr mar 25, 2015 19:40

Napisz stosowne pisemko do WK (w którym wyjaśnisz powód zwłoki z oddaniem czasowego dowodu) i zanieś go osobiście (za to nie urywają łba i do pudła też nie wsadzą).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Tymczasowy dowód rejestracyjny

Post autor: dawid018 » czw mar 26, 2015 09:16

1-pierwsze słyszę żeby wk wysyłało pismo żeby im oddać tablice.owszem czasówka ważna jest miesiąc
2-jak auto miało ważny przegląd to po co ci dawali czasówki?? :shock:
jedyne wyjście to teraz iść do WK i zapytać co w takiej sytuacji masz zrobić bo tablic im oddać nie możesz bo bez nich nie zrobisz przeglądu,poza tym jak auto zarejestrowane to tablice MUSI mieć,oni tobie nowych dać też nie mogą bo nie masz badania technicznego.Chyba że chcą wyciągać od ciebie kasę i co miesiąc rejestrować auto czasowo za niecałe 70zł :goof:


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Kumek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 04, 2014 18:03

Re: Tymczasowy dowód rejestracyjny

Post autor: Kumek » czw mar 26, 2015 11:25

Ja kiedyś pytałem co gdybym nie zdążył zrobic przeglądu i oddać tablic w ciagu tych 30 dni , to mi odpowiedzieli ze będę musiał przedłużyć tablice probne co wiąże sie z płatnością za nie na kolejne 30dni. Ale idź zapytaj u siebie bo co miasto to mówią co innego.


w220.com.pl już dostępne z Tapatalk



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości