Sprzedaż auta, a zgubiona umowa K/S

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
energy15_LDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: wt maja 12, 2009 08:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sprzedaż auta, a zgubiona umowa K/S

Post autor: energy15_LDZ » pn lut 09, 2015 13:10

Witam... Mam nie mały problem z którym do tej pory jeszcze nie miałem do czynienia :O

Auto kupiłem 2 lata temu od osoby xxx, lecz dowód rejestracyjny jest na osobę yyy od której osoba xxx kupiła auto lecz go nie przerejestrowała na siebie. Ja auto nabyłem od osoby xxx lecz umowy które dostałem z autem gdzieś zgubiłem. Teraz auto chce sprzedać lecz potrzebuje konkretnej porady jak zrobić to zgodnie z prawem... Z góry dziękuje za pomoc :)


MK III GTI XX Jahre !! Zapraszam... viewtopic.php?f=88&t=442705

Obrazek

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Sprzedaż auta, a zgubiona umowa K/S

Post autor: hak64 » pn lut 09, 2015 13:26

energy15_LDZ pisze:Auto kupiłem 2 lata temu od osoby xxx, lecz dowód rejestracyjny jest na osobę yyy od której osoba xxx kupiła auto lecz go nie przerejestrowała na siebie.
Interesujące. Kupiłeś auto nieprzerejestrowane, po czym bujałeś się nim 2 lata i także nie przerejestrowałeś... hmmm, że tak powiem, ryzykant z Ciebie. Jeśli Pan yyy, który widnieje w dowodzie rej pojazdu, zgłosił fakt sprzedaży w wydziale komunikacji, oraz ubezpieczycielowi, to może się okazać, że masz auto bez OC, a to może oznaczać, że zapłacisz karę do UFG (obecnie 3360 zł), plus składka za 2 lata.
Co do Twojego pytania
energy15_LDZ pisze:Teraz auto chce sprzedać lecz potrzebuje konkretnej porady jak zrobić to zgodnie z prawem
Jedyną możliwością jest dotarcie do pana yyy i spisanie nowej umowy pomiędzy nim, a panem xxx, oraz pomiędzy Tobą, a panem xxx.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości