2 stluczki 2 oswiadczenia.

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Vincent27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 15:23
Lokalizacja: Płock

2 stluczki 2 oswiadczenia.

Post autor: Vincent27 » ndz lis 09, 2014 19:06

Witam posiadam 2 oswiadczenia sprawcy oc na jeden samochod. Sprawa wyglada tak ze ok miesiac temu moja dziewczyna miala kolizje moim golfem. Pod hipermarketem facet parkowal i uszkodzil mi 3 elementy. Blotnik przod prawe drzwi przod i tyl. Facet chcial sie dogadac ale dawal 450 zl za 3 elementy do malowania wiec kazalem spisac dziewczynie oswiadczenie sprawcy. I napisane jest ze 3 elementy ''uszkodzone" bez wymieniania uszkodzen bo zadne z nich nie pomyslalo.Dzis jechalem ulica i babka wyjezdzala z posesji, zatrzymala sie zeby ustapic mi pierszenstwa i nagle rusza bo myslala ze ja juz przejechalem :banghead: i final taki drzwi prawe przod i tyl wgniecione mnie o 180 stopni obróciło. Pani od razu ze to jej wina itp itd i zagapilam sie i napisala mi oswiadczenie. I wpisane jest ze porysowany blotnik i wgniecione drzwi.
Teraz mam 2 oswiadczenia w odstepie ok miesiaca jedno z PZU drugie WARTA.
PZU :
-uszkodzony blotnik prawy przod
- uszkodzone drzwi prawe przod
-uszkodzone drzwi prawe tyl
WARTA:
-uszkodzony blotnik prawy przod
- wgniecione drze prawe tyl i przod.

Chcialbym sie dowiedziec jak to rozwiazac, zglosic jedna szkode czy moze 2. Jak bd wygladalo likwidowanie tej szkody albo szkod. Nik ze znajomych nie mial takiej sytuacji dlatego pytam Was. Dzieki z gory za pomoc.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

2 stluczki 2 oswiadczenia.

Post autor: wesol » ndz lis 09, 2014 20:14

chyba dwie powinienes zglosic. Potem ci zaproponuja jakas kase za naprawe badz mozesz dodac auto do warztatu ktry naprawi i sie rozliczy z ubezpieczycielem. Generlanie bym brla kase z obu i wtedy powinienes auto usprawnic za ta kwote bez problemu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

2 stluczki 2 oswiadczenia.

Post autor: ROBAL_26 » ndz lis 09, 2014 21:05

Vincent27, zrobiłbym jak wesol, napisał babka nie pamięta pewnie że był ten bok uszkodzony przed jej wymuszeniem , także najpierw zgłoś to pierwszą kolizję a później 2gą , szkoda ze od razu nie zgłosiłeś tej pierwszej po teraz możesz mieć również jakiś problem w wytarganiem od pierwszego ubezpieczyciela z powodu późnego zgłoszenia szkody ale spróbować możesz . :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Vincent27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 15:23
Lokalizacja: Płock

2 stluczki 2 oswiadczenia.

Post autor: Vincent27 » ndz lis 09, 2014 21:21

Tzn ja wstawie auto do lakiernika, nie bd brał kasy za to niech on sie liczy z ubezpieczycielem. wymieni drzwi bo mus po takim wnieceniu a błotnik ma troche rudej to sam kupie i niech pomaluje w kosztach bo stary i tak jest przytarty od pierwszej kolizji. A ja zabiore ze soba od lakiernika uszkodzoną pare dzwi i stary błotnik, a po co to już możecie sie domyślać :bigok:



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

2 stluczki 2 oswiadczenia.

Post autor: hak64 » pn lis 10, 2014 11:51

Vincent27 pisze:Tzn ja wstawie auto do lakiernika, nie bd brał kasy za to niech on sie liczy z ubezpieczycielem.
To jest rozsądne rozwiązanie, bo przy zgłoszeniu 2 szkód ubezpieczyciele mogą zrobić między sobą przepychankę (kto za co płaci).
Vincent27 pisze: A ja zabiore ze soba od lakiernika uszkodzoną pare dzwi i stary błotnik, a po co to już możecie sie domyślać
Uważaj, żebyś się nie przewiózł na tym (tym bardziej, że - jak widzę - lubisz się chwalić swoimi pomysłami). Sam pomysł jest dobry, ale na świecie nie brakuje "uprzejmych donosicieli".


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości