Przedłużenie Polisy OC

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: Mgost90 » sob mar 29, 2014 15:35

Kupiłem samochód z aktualnym ubezpieczeniem... Pan X od którego kupiłem posiadał zniżki niestety ja nie posiadam żadnych , moje pytanie brzmi :

Czy przyjdzie mi jakaś re-kalkulacja "? Będę musiał dopłacić ?



Awatar użytkownika
fan_VW
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: sob mar 29, 2014 14:08

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: fan_VW » sob mar 29, 2014 16:17

jeśli gosciu oplacił na cały rok i nie wycofie umowy oc nic nie zaplacisz, jak wycofie a ty nie wycofiesz to moze ci przyjsc do zaplaty za okres ile używałes i nie wypowiedziales.mogkes sie goscia spytać czy oplacił czy nie i czy bedzie wycofywać ,ty na niego oc mozesz miesiac jezdzić za free.


VW

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: Shmatan » sob mar 29, 2014 16:26

fan_VW pisze:wycofiesz
Chyba sobie żartujesz
fan_VW pisze:jeśli gosciu oplacił na cały rok i nie wycofie umowy oc nic nie zaplacisz
Nie podawaj błędnych informacji - TU zawsze może rekalkulować składkę zależnie od zniżek nowego właściciela



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: OsteR9019 » sob mar 29, 2014 16:35

Mi w dwóch przypadkach przyszła dopłata. Nawet gdy kupiłem samochód na dziadka który miał pełną zniżkę. Trzeba wykazać że masz zniżki tej samej wysokości co sprzedający inaczej będzie trzeba dopłacić. Chociaż ostatnio już agent miał dostęp do mojej pełnej historii z różnych towarzystw. Podsumowując według mnie dopłacisz.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
fan_VW
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: sob mar 29, 2014 14:08

Re: Przedłużenie Polisy OC

Post autor: fan_VW » sob mar 29, 2014 16:59

OsteR9019 pisze:Mi w dwóch przypadkach przyszła dopłata. Nawet gdy kupiłem samochód na dziadka który miał pełną zniżkę. Trzeba wykazać że masz zniżki tej samej wysokości co sprzedający inaczej będzie trzeba dopłacić. Chociaż ostatnio już agent miał dostęp do mojej pełnej historii z różnych towarzystw. Podsumowując według mnie dopłacisz.
chyba ze tak bo u mnie wlasnie wychodziło ze nic zawsze nie musiałem dopłacać bo mam pełne zniżki :) i nigdy mi nic nie przychodziło żebym dopłacał.


VW

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: Przedłużenie Polisy OC

Post autor: Mgost90 » ndz mar 30, 2014 14:51

fan_VW pisze:
OsteR9019 pisze:Mi w dwóch przypadkach przyszła dopłata. Nawet gdy kupiłem samochód na dziadka który miał pełną zniżkę. Trzeba wykazać że masz zniżki tej samej wysokości co sprzedający inaczej będzie trzeba dopłacić. Chociaż ostatnio już agent miał dostęp do mojej pełnej historii z różnych towarzystw. Podsumowując według mnie dopłacisz.
chyba ze tak bo u mnie wlasnie wychodziło ze nic zawsze nie musiałem dopłacać bo mam pełne zniżki :) i nigdy mi nic nie przychodziło żebym dopłacał.
a jeżeli wql nie zapłacę jak przyjdzie mi re-kalkulacja ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: hak64 » ndz mar 30, 2014 16:56

Sam musisz iść do ubezpieczyciela przepisać składkę OC na siebie (będzie rekalkulacja składki). Jeśli tego nie zrobisz, a poprzedni właściciel zgłosi sprzedaż w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela, to po miesiącu od daty zakupu polisa OC straci ważność. UFG tylko czeka na takich spóźnialskich, bo mogą im wtedy naliczyć ekstra opłatę (3200zł kary +składka OC).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: OsteR9019 » ndz mar 30, 2014 18:37

Mgost90 pisze:a jeżeli wql nie zapłacę jak przyjdzie mi re-kalkulacja ?
To będzie *#cenzura#* bo OC jest obowiązkowe i brak jego podpada pod paragraf.
hak64 pisze:Sam musisz iść do ubezpieczyciela przepisać składkę OC na siebie (będzie rekalkulacja składki).
Do mnie przychodziło z automatu, ale teraz lepiej iść bo podobno zaczęli się czepiać.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: Przedłużenie Polisy OC

Post autor: Mgost90 » ndz mar 30, 2014 20:48

OsteR9019 pisze:
Mgost90 pisze:a jeżeli wql nie zapłacę jak przyjdzie mi re-kalkulacja ?
To będzie ******* bo OC jest obowiązkowe i brak jego podpada pod paragraf.
hak64 pisze:Sam musisz iść do ubezpieczyciela przepisać składkę OC na siebie (będzie rekalkulacja składki).
Do mnie przychodziło z automatu, ale teraz lepiej iść bo podobno zaczęli się czepiać.
a jeżeli nie przedłużę i auto postawie na podwórku i nie będę nim jeździł



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: dawid018 » ndz mar 30, 2014 21:01

hak64 pisze:Jeśli tego nie zrobisz, a poprzedni właściciel zgłosi sprzedaż w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela, to po miesiącu od daty zakupu polisa OC straci ważność
jakaś podstawa prawna na to stwierdzenie?? bo z tego co wiem to ubezpieczenie samo się nie rozwiąrze.a sprzedający zgłasza sprzedaż auta w ubezpieczalni tylko po to zeby kolejna polisa do niego nie przyszła tylko do nowego własciciela.Po miesiącu jeśli kupujący nie przepisze OC na siebie to przychodzi rekalkulacja z automatu nie uwzględniajaca żadnych zniżek(czyli 100% kwoty)
Mgost90 pisze:a jeżeli nie przedłużę i auto postawie na podwórku i nie będę nim jeździł
obojętnie czy auto jezdzi czy gnije w pokrzywach OC musi być.
Mgost90 pisze:a jeżeli wql nie zapłacę jak przyjdzie mi re-kalkulacja ?
do skutku będą przysyłać powiadomienia az pewnego pięknego dnia przyjdzie pisemko z UFG


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: OsteR9019 » pn mar 31, 2014 00:02

dawid018 pisze: Mgost90 napisał(a):a jeżeli nie przedłużę i auto postawie na podwórku i nie będę nim jeździł


obojętnie czy auto jezdzi czy gnije w pokrzywach OC musi być.
Dokładnie, nikogo to nie obchodzi że samochód nie jeździ.
dawid018 pisze: Mgost90 napisał(a):a jeżeli wql nie zapłacę jak przyjdzie mi re-kalkulacja ?


do skutku będą przysyłać powiadomienia az pewnego pięknego dnia przyjdzie pisemko z UFG
A jak pisemko nie pomoże to przyjdzie komornik. Nawet jak Ci odholują samochód na parking policyjny powiedzmy za brak oc i się go zrzekniesz na rzecz państwa UFG trzeba zapłacić. Mało tego wpiszą Cie na listę dłużników.
Kiedyś jak jeszcze były czarne tablicę sprawę można było olać, po wejściu białych każdy zaczynał z czystym kątem, w WK jest mnóstwo samochodów zarejestrowanych jeszcze na czarne, istnieją tylko na papierze i zawyżają średni wiek pojazdów w Polsce.
Chcesz samochód postawić na podwórku to zarejestruj na zabytek innej opcji (legalnej) nie znam.
Sam mało co nie oddałem country na złom byle za oc nie zapłacić, szkoda unikalnego samochodu ale takie mamy prawo, gdyby się nie sprzedał pewnie bym się już nim ogolił.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: hak64 » pn mar 31, 2014 10:27

dawid018 pisze:z tego co wiem to ubezpieczenie samo się nie rozwiąrze.a sprzedający zgłasza sprzedaż auta w ubezpieczalni tylko po to zeby kolejna polisa do niego nie przyszła tylko do nowego własciciela
Tak, umowa nie ulega rozwiązaniu z automatu, ale sprzedający ma prawo odzyskać część swojej składki, pod warunkiem że zgłosił sprzedaż. Z kolei inne przepisy mówią, że nabywca musi do miesiąca przerejestrować samochód na siebie i jednocześnie ubezpieczyć (jeśli rezygnuje z polisy dawnego właściciela), lub przepisać ubezpieczenie (jeśli chce kontynuować - tu będzie rekalkulacja składki).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: dawid018 » pn mar 31, 2014 10:46

hak64 pisze:ale sprzedający ma prawo odzyskać część swojej składki, pod warunkiem że zgłosił sprzedaż.
i ze nabywca ubezpieczył sobie we własnym zakresie auto i zrezygnował z kontynuacji poprzedniego OC.w przeciwnym razie żadnego zwrotu składki nie ma.chyba ze coś od października się zmieniło


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Przedłużenie Polisy OC

Post autor: hak64 » pn mar 31, 2014 12:08

dawid018 pisze:nabywca ubezpieczył sobie we własnym zakresie auto i zrezygnował z kontynuacji poprzedniego OC.w przeciwnym razie żadnego zwrotu składki nie ma.chyba ze coś od października się zmieniło
Tu masz rację. To, o czym pisałem było aktualne do stycznia 2013. Zmiana przepisów pozwala odzyskać pozostałą część składki dopiero po opłaceniu polisy przez nowego właściciela.
Mgost90 pisze:jeżeli nie przedłużę i auto postawie na podwórku i nie będę nim jeździł
Ważność starej polisy OC wygasa z końcem jej obowiązywania i jeśli nie przedłużysz umowy, albo nie ubezpieczysz gdzie indziej, to program "wirtualny policjant" z UFG odnajdzie Cię i "poprosi" o uregulowanie należności 3200zł i to niezależnie od tego, czy jeździsz tym samochodem, czy też służy on za kurnik lub budę dla psa.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości