ciągłość umów a urząd skarbowy

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

ciągłość umów a urząd skarbowy

Post autor: Marcin TDI » wt lut 04, 2014 11:39

Witam wszystkich. Sprawa wygląda mniej więcej tak. Kupiłem auto kilka dni temu i okazało się że poprzedni właściciel nie rejestrował samochodu na siebie i jeździł tak pół roku. Nie był w skarbówce zapłącić podatku 2% po kupnie,a ja na to nie zwróciłem uwagi. I mam teraz pytanie w związku z tym.
Czy jeżeli poprzedni właściciel nie zapłacił w US podatku tego 2% to czy ja będę miał jakieś problemy w związku z tym,czy mam się niczym nie przejmować i iść i zapłaccić podatek od kwoty która jest na umowie z tym gościem ? Oc jest przegląd jest i mam dwie umowy kupna sprzedaży które są mi potrzebne. nie mam tylko zaświadczenia że poprzedni właściciel zapłacił podatek,bo go nie zapłacił


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
arkadiusz87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 09, 2011 20:42
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Re: Odp: ciągłość umów a urząd skarbowy

Post autor: arkadiusz87 » wt lut 04, 2014 13:18

Mialem taka sama sytulacje .. to ze on nie zaplacil to jego sprawa .. ty normalnie idziesz do skarbowki i placisz te 2% i z bani, nie masz sie czym przejmowac.. ja u siebie nie mialem problemu..
Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

ciągłość umów a urząd skarbowy

Post autor: Marcin TDI » wt lut 04, 2014 17:33

trochę mnie pocieszyłeś kolego arkadiusz87, zobaczymy jak to jutro będzie wyglądało w US i WK. Mam nadzieję że wszystko przebiegnie pomyślnie




arkadiusz87 wszystko ok. Skarbówka zapłacona,auto zarejestrowane opłącone,śmigam :pub: Dzięki


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości