Pismo z PZU dotyczące wypadku

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pismo z PZU dotyczące wypadku

Post autor: Matifcb » wt sty 21, 2014 02:01

Witam we wrześniu 2011 z mojej winy wjechałem starym autem w kogoś. Nic mu nie połamałem wiec sprawa skończyła się na mandacie dla mnie. Dziś otrzymałem list z PZU ( wtedy miałem OC w PZU)

Teraz w tym roku na nowym aucie mam innego przedstawiciela OC nie jestem juz klientem OC w pzu ( ale mam minicasco na golfika w PZU)

może mi ktoś wyjaśnić bo średnio w sumie rozumiem czego się spodziewać i co zaznaczyć. Czy oni cos beda ode mnie chcieli ? punkt 2 oswiadczam ze nie posiadam /posiadam ubezpieczenie.... ? teraz już nie posiadam ale wtedy jak ten wypadek miałem to posiadałem. Zresztą co ich to interesuje co teraz posiadam ? czy to nie powinno sie tyczyc tego co ja mialem w tamtej chiwli ? auto zezłomowałem po pół roku od wypadku.

http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1 ... 3/x9c0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1 ... 3/p1tu.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

zdjecia dokumentow w linkac. Dziekuje za podpowiedzi


Bayern ist Meister

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Pismo z PZU dotyczące wypadku

Post autor: hak64 » śr mar 26, 2014 13:42

To, co dostałeś, to normalna procedura obejmująca szkody komunikacyjne. Ubezpieczyciel zwyczajnie pyta, czy potwierdzasz udział w przedmiotowym zdarzeniu i czy posiadałeś ochronę ubezpieczeniową. Co prawda po kliku latach można nie mieć już stosownych dokumentów (polisa OC, dowód rej. ba, nawet prawa jazdy), ale wypada odpisać ubezpieczycielowi i odpowiedzieć na znane fakty, choćby tylko dlatego, że ubezpieczyciele często warunkują wypłacenie odszkodowania pokrzywdzonemu, od tego czy sprawca potwierdza zaistnienie zdarzenia.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pismo z PZU dotyczące wypadku

Post autor: Matifcb » śr mar 26, 2014 17:26

dzięki temat ucichł odpisałem itp wiec powinno byc ok. Oby jak najmniej takich dokumentów wszystkim życzę


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości