Odmowa wypłaty odszkodowania po urazie w kolizji drogowej -

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

ArtBiGT
Uwielbiam Gofry!
Uwielbiam Gofry!
Posty: 264
Rejestracja: czw sty 11, 2007 20:32
Lokalizacja: WB

Odmowa wypłaty odszkodowania po urazie w kolizji drogowej -

Post autor: ArtBiGT » pt sty 03, 2014 16:23

Witam,

piszę tu, bo zawsze dobrze doradzaliście.

29 listopada miałem kolizję drogową. Zostałem uderzony przez auto w prawy bok mojego auta. Ja jestem poszkodowany.

30 listopada udałem się z bólem głowy i bólem kręgosłupa szyjnego na SOR.

Lekarz stwierdził uraz skrętny kręgosłupa szyjnego, oraz zniesienie lordozy. Wykonano RTG.

Zalecił kołnierz na 10 dni i leki przeciwbólowe, zalecił, że jak przejdzie to żeby się już nie zgłaszać.

Szkodę zgłosiłem:

- PZU Życie, własna polisa, dokonano komisji lekarskiej, lekarz nie stwierdził stałego uszczerbku na zdrowiu. Decyzja odmowna odszkodowania.

- OC sprawcy w PZU, bez komisji, decyzja odmowna.

Dodam, że kiedyś miałem podobne zdarzenie i z obu ubezpieczeń dostałem pieniądze.

Czy istnieje jakaś szansa na odwołanie od tych decyzji? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
ArtBiGT


- [b]pssst pssst brum brum pssst [/b]

- [b]330 KM i 1200 kg = :satan: :satan: [/b]

[b]był:[/b] Golf III GT ABS
[b]jest:[/b] Golf III ABF T, Opel Astra II Cabrio Bertone

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Odmowa wypłaty odszkodowania po urazie w kolizji drogowej -

Post autor: hak64 » śr mar 26, 2014 13:57

Od decyzji komisji lekarskiej można się odwołać. Od niekorzystnej decyzji trzeba się odwołać.
ArtBiGT pisze:Lekarz stwierdził uraz skrętny kręgosłupa szyjnego, oraz zniesienie lordozy.
Młody człowiek po kilku miesiącach od zdarzenia może nie odczuwać dolegliwości, ale taki uraz będzie powodował dolegliwości już po osiągnięciu 40 -50 lat. Aby skutecznie napisać odwołanie, potrzebna będzie nowa dokumentacja medyczna (wskazana wizyta u ortopedy, zlecenie na rehabilitację, masaże, ćwiczenia na basenie). Taką dokumentację (wraz z odwołaniem) wysyła się do ubezpieczyciela z żądaniem skierowania na ponowną komisję lekarską. Po uzyskaniu potwierdzenia zaistnienia trwałego uszczerbku na zdrowiu należy się zwrócić do ubezpieczycieli (PZU Zycie i tego z OC sprawcy), o ponowne rozpatrzenie zgłoszonej szkody osobowej. Przy okazji można wspomnieć o skardze do Rzecznika Ubezpieczonych, KNF, czy też zrobieniu "reklamy" w mediach (poprzez publikację treści ich pisma z odmową wypłaty świadczenia). Jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem ponownej odmowy!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości