Auto, polisa OC i komornik

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Auto, polisa OC i komornik

Post autor: dam18 » czw wrz 26, 2013 22:21

Witam serdecznie, chce kupić auto. Chce być jego właścicielem ale współwłaścicielem będzie mój ojciec, jednak on ma komornika na sobie i teraz moje pytanie brzmi, czy jeżeli ja będę prawnym właścicielem a ojciec będzie współwłaścicielem to mogą zająć teoretycznie moje auto? Sprzedać lub cokolwiek w tym rodzaju? I kolejne pytanie w tej samej kwestii tylko dotyczące polisy ubezpieczeniowej OC. Pewna konsultantka zaproponowała mi bym wziął polisę na ojca, i on był by właścicielem polisy ubezpieczeniowej a ja bym był współwłaścicielem(znacznie mniejsza składka za ubezpieczenie) , czy w takim przypadku komornik może zająć moje auto/polisę ubezpieczeniową. ?Sumując ja będę właścicielem auta a ojciec współwłaścicielem.Właścicielem polisy będzie mój ojciec a ja będę współwłaścicielem.Chciałabym się dowiedzieć jak to wszystko wygląda ponieważ nie chciałbym stracić auta i narobić sobie kłopotów. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Auto, polisa OC i komornik

Post autor: Shmatan » pt wrz 27, 2013 09:13

dam18 pisze:Sumując ja będę właścicielem auta a ojciec współwłaścicielem.Właścicielem polisy będzie mój ojciec a ja będę współwłaścicielem.
Nie, ten który jest właścicielem na tego jest polisa, ten który jest współwłaścicielem zwykle jest dopisany do polisy. Ile razy ubezpieczałem żabę to zawsze tak było i nie dało się tego ominąć.



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Auto, polisa OC i komornik

Post autor: dam18 » pt wrz 27, 2013 15:39

Więc dlaczego Pani z ubezpieczeń zaproponowała mi taką ofertę. I działa to niby na zasadzie zamiany właściciela z współwłaścicielem. Czyżby wprowadziła mnie w błąd? A co z komornikiem? Może czepić się auta? Czyli reasumując nie ma takiej możliwości.?



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Auto, polisa OC i komornik

Post autor: nitrox89 » pt wrz 27, 2013 16:10

dam18 pisze:A co z komornikiem? Może czepić się auta?
Tak, może sie czepić auta. Ba, jak ojciec nie bedzie płacił długów to po prostu Ci je weźmie i nie będzie pytał czy może ;)


Rust is lighter than carbon fiber

dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Auto, polisa OC i komornik

Post autor: dam18 » wt lis 26, 2013 13:26

Dowiedziałem się co i jak, owszem może sprzedać ojca część, lub całe auto jeżeli ja jako główny właściciel wyrażę na to zgodę.
Shmatan pisze:
dam18 pisze:Sumując ja będę właścicielem auta a ojciec współwłaścicielem.Właścicielem polisy będzie mój ojciec a ja będę współwłaścicielem.
Nie, ten który jest właścicielem na tego jest polisa, ten który jest współwłaścicielem zwykle jest dopisany do polisy. Ile razy ubezpieczałem żabę to zawsze tak było i nie dało się tego ominąć.
Jednak się da.
Polisa jest na mojego ojca a ja jestem współwłaścicielem polisy ,jednak głównym właścicielem auta jestem ja.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Auto, polisa OC i komornik

Post autor: Shmatan » wt lis 26, 2013 13:53

W takim razie agent popełnił błąd albo poszedł Ci na rękę. Ew. wszyscy agenci i których ubezpieczałem samochód oraz dwójka znajomych pracująca jako agenci PZU mnie okłamała



Awatar użytkownika
m911
/dev/sda
/dev/sda
Posty: 640
Rejestracja: śr sie 20, 2008 16:17
Lokalizacja: Warszawa/Halinów
Kontakt:

Re: Auto, polisa OC i komornik

Post autor: m911 » wt lis 26, 2013 15:37

dam18 pisze:
Shmatan pisze:
dam18 pisze:Sumując ja będę właścicielem auta a ojciec współwłaścicielem.Właścicielem polisy będzie mój ojciec a ja będę współwłaścicielem.
Nie, ten który jest właścicielem na tego jest polisa, ten który jest współwłaścicielem zwykle jest dopisany do polisy. Ile razy ubezpieczałem żabę to zawsze tak było i nie dało się tego ominąć.
Jednak się da.
Polisa jest na mojego ojca a ja jestem współwłaścicielem polisy ,jednak głównym właścicielem auta jestem ja.

u mnie w jednym z aut też tak mam - oc w mbanku


Obrazek
Sprzedam naklejki hella w lampy
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości