zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: KemotZabrze » ndz sty 30, 2011 23:33

Witam, przeglądałem forum i nie znalazłem. Co się dzieje jeśli policja chce nam zabrać dowód rejestracyjne, za np. brak naklejki na szybie itp. a my fizycznie nie posiadamy przy sobie tego dokumentu? Rozumiem że mandat 50zł za brak dokumentu, ale co jeszcze?



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: daniel1d » ndz sty 30, 2011 23:36

dostajesz mandat i musisz jechać na przegląd zrobić te rzeczy za które został on zabrany.Za każdą płacisz 20zł na przeglądzie, potem idziesz tam gdzie rejestrowałeś samochód i go odbierasz.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: KemotZabrze » ndz sty 30, 2011 23:50

daniel1d, tyle wiem, ale w jaki sposób moją mi zabrać dowód, który mam potem odebrać, jeśli
fizycznie nie posiadamy przy sobie tego dokumentu?



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: daniel1d » ndz sty 30, 2011 23:53

KemotZabrze pisze:daniel1d, tyle wiem, ale w jaki sposób moją mi zabrać dowód, który mam potem odebrać, jeśli
fizycznie nie posiadamy przy sobie tego dokumentu?
A no to w takim wypadku jak ktoś go nie dostarczy to auto trafia na lawetę i zabierają je na parking do siebie.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: no-name » ndz sty 30, 2011 23:56

KemotZabrze pisze:daniel1d, tyle wiem, ale w jaki sposób moją mi zabrać dowód, który mam potem odebrać, jeśli
fizycznie nie posiadamy przy sobie tego dokumentu?
to misiaki nie powiedzieli ci co masz robic?



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: KemotZabrze » pn sty 31, 2011 00:09

pytam hipotetycznie, nie miałem takiej sytuacji jeszcze. Chciałem wiedzieć na przyszłość, bo wiadomo, że mając golfa ciężko unikać kontroli drogowych, a zapomnieć dokumentów może się zdarzyć każdemu. Dzięki za szybką odpowiedź



wicherek93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: wicherek93 » pn sty 31, 2011 08:02

Miałem taką sytuacje dwa razy.
Posiadałem przy sobie ważną polisę OC i prawo jazdy, brakowało mi oświetlenia tablicy rejestracyjnej więc pan zaproponował mi 50zł za brak dokumentu (dowodu rejestracyjnego) i 50zł za stan techniczny samochodu. Oczywiście dostałem tylko jeden mandat ponieważ szło się porozumieć z panem. Natomiast drugim razem po prostu dostałem 50zł za brak dokumentu ale o sanie technicznym nic nie było mówione:)



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: marekTDI » pn sty 31, 2011 09:21

KemotZabrze pisze:pytam hipotetycznie, nie miałem takiej sytuacji jeszcze. Chciałem wiedzieć na przyszłość, bo wiadomo, że mając golfa ciężko unikać kontroli drogowych, a zapomnieć dokumentów może się zdarzyć każdemu. Dzięki za szybką odpowiedź
A skąd u Ciebie takie przeświadczenie że mając golfa ciężko uniknąć kontroli drogowej? No chyba że wygląda jak trup to rozumiem, ale jak jest normalnym autem i sprawnym technicznie i nic nie wystaje, nie wisi i nie odpada to nie rozumiem tego stwierdzenia.
Miałem mk1, potem mk2, a teraz mk4 i kontrole miałem 2razy. Raz mk1 w środku nocy w obcym mieście, normalna rutynowa, i raz mk4 we włoszech taka sama na autostradzie.
Więc nie myśl że policja jest uczulona na golfy :) jeździj normalnie i nie będzie problemu :) i zawsze mniej dowód i oc i nie będzie problemu ;p



nasa111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 20:26
Lokalizacja: Lublin

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: nasa111 » pn sty 31, 2011 10:25

daniel1d pisze:A no to w takim wypadku jak ktoś go nie dostarczy to auto trafia na lawetę i zabierają je na parking do siebie.
a na jakiej podstawie???



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: daniel1d » pn sty 31, 2011 10:38

wicherek93 pisze:Miałem taką sytuacje dwa razy.
Posiadałem przy sobie ważną polisę OC i prawo jazdy, brakowało mi oświetlenia tablicy rejestracyjnej więc pan zaproponował mi 50zł za brak dokumentu (dowodu rejestracyjnego) i 50zł za stan techniczny samochodu. Oczywiście dostałem tylko jeden mandat ponieważ szło się porozumieć z panem. Natomiast drugim razem po prostu dostałem 50zł za brak dokumentu ale o sanie technicznym nic nie było mówione:)
To już zależy od policjanta jaki się trafi.
nasa111 pisze: daniel1d napisał(a):A no to w takim wypadku jak ktoś go nie dostarczy to auto trafia na lawetę i zabierają je na parking do siebie.


a na jakiej podstawie???
Na takiej że nie masz dokumentów pojazdu.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: marekTDI » pn sty 31, 2011 11:39

daniel1d, racja. Jak jest brak dokumentów auta i nikt nie dostarczy to zabierają. Jeśli Ty nie masz prawka czy dowodu to tylko mandat-50zł za każdy dokument :)



Awatar użytkownika
KemotZabrze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn paź 26, 2009 17:00
Lokalizacja: Zabrze

zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: KemotZabrze » pn sty 31, 2011 17:25

marco_pl, skąd takie przeświadczenie? zanim zacząłem jeździć golfem miałem lancie, potem audi 80. w lancii nie miałem ani jednej kontroli, w audi jedną ale to zaraz po kupnie jak jeszcze miałem blachy z Jarocina. A w Mk2 bywało, że miałem 3 jednej nocy :shock: , ani razu się nie przyczepili bo nie było do czego. Inna sprawa, że nie miałem auta w serii, było w czarnym macie i na dość sporej glebie. Byłem zatrzymywany do "rutynowej kontroli", nigdy za wykroczenie. Zdarzyło się, że policjant zatrzymał mnie żeby się zapytać jak się jeździ tak niskim samochodem, czy mi nic nie przyciera itp. Jedynka też raczej nie zostanie w serii, pójde w cult i spodziewam się bardzo częstych zatrzymań. Nie przeszkadzałby mi to jeśli byłoby to badanie alkomatem i sprawdzenie czy są dokumenty i trwało 5 minut, ale w większości wypadków taka kontrola trwa minimum 20 minut, zawiera sprawdzanie bagażnika, sprawdzanie dokumentów wszystkich pasażerów itp. Trudno, wole jeździć golfem i pomęczyć się z policją, niż jeździć czymś innym i mieć spokój. Wydaje mi się, że temat został wyczerpany więc koniec OT. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 17:34

daniel1d pisze: A no to w takim wypadku jak ktoś go nie dostarczy to auto trafia na lawetę i zabierają je na parking do siebie.
nie strasz naszych forumowiczów, brak dokumentów pojazdu czy brak nalepki na szybie bądź nalepek kontrolnych na tablicy rejestracyjnej absolutnie nie jest przesłanką do holowania pojazdu! W tym przypadku pojazd jest traktowany jednoznacznie jako pojazd niedopuszczony do ruchu i czyn ten wg Kodeksu Wykroczeń jest zagrożony karą w postaci grzywny w kwocie od 20 do 500 zł. Jest to zgodne z nową nowelizacją Prawa o Ruchu Drogowym, konkretnie jest to art. 71 ust. 2 PORD
Art. 71.

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.
i tak jak mówiłem stosuje się tu art. 94 KW mandat od 20 do 500 zł



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zabranie dowodu rejestracyjnego, brak dokumentu

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 17:47

marco_pl pisze:daniel1d, racja. Jak jest brak dokumentów auta i nikt nie dostarczy to zabierają.
nie holują, nie ma ku temu podstawy prawnej, policjant dane pojazdu sprawdza w bazie policyjnej KSIP, ustala właściciela pojazdu, dane faktyczne i kierowca jedzie dalej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] i 29 gości