Urząd Skrabowy opłacenie umowy kupna-sprzedaży

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Urząd Skrabowy opłacenie umowy kupna-sprzedaży

Post autor: Enten » wt maja 25, 2010 11:56

Witam,

kupiłem uszkodzonego VW Passata. rok 1996 silnik 1.9TDI.
Auto ma uszkodzoną karoserię w wyniku 'niekontrolowanego wjechania do rowu'.
Kobietę rzuciło na zaśnieżonej jezdni, więc auto zsunęło się do rowu i zatrzymało się na drzewie.
Auto kupiłem za 2800zł. Na umowie taka sama kwota. W umowie zawarta informacja, że uszkodzony i powypadkowy. Dowód nie zabrany.

Idę do US, żeby opłacić umowę. W moim domyśle zapłacić 2% od wartości przedmiotu umowy, czyli 2800zł * 2% = 56zł.

Pani oczywiście wyciągnęła swój bloczek (a jak!) i melduje, że 11 000zł... Później, że 8000zł taki passat jest wart i zapłacę 160zł podatku. Powiedziałem, że się nie zgadzam bo to wartość rynkowa a ja płacę za umowę (w umowie jest zaznaczone, że auto jest uszkodzone i powypadkowe). Dodatkowo w PCC3 dopisałem, że auto uszkodzone (przód i bok pojazdu). Kobieta zaproponowała 'rabat 30%' za to, że jest uszkodzony. Czyli 5600zł co daje 112zł do zapłacenia.

Nie zgodziłem się i zapłaciłem 56zł. Kobieta poinformowała mnie, że US będzie wzywał mnie mimo wszystko do dopłacenia.

Przypuszczam, że mam rację ale różnie to bywa. Czego się spodziewać?


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt maja 25, 2010 23:05

trzeba było do umowy dołączyć zdjęcia :grin: a tak w ogóle masz oczywiście rację, popieram takie działania, ludzie w US powinni czasem wykazać się większą elastycznością i rozumem

[ Dodano: Wto 25 Maj, 2010 ]
Enten pisze: Czego się spodziewać?
pojazd zapewne przywrócisz do stanu używalności, dobrze żebyś zachował "dla potomnych" jakieś dowody na to że pojazd kupiłeś w takim a nie w innym stanie, typu zdjęcia, rachunki, faktury zakupu części itp... żeby mieć oręż i mieć czym się bronić na wypadek kontroli



Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » śr maja 26, 2010 13:56

Samochód aktualnie jest w stanie rozbiórki a pozostałości sprzedam na umowę kupna-sprzedaży samochodu (tylko, że bez silnika, skrzyni itp...).

Porobię zatem zdjęcia, sprzedam i będę spał spokojnie.

Serdecznie dziękuję za odzew.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

kreiling
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 15:56
Lokalizacja: FSL

Post autor: kreiling » pt cze 04, 2010 07:59

Miałem podobny przypadek w US jak Ty. Jak byłem oplacic podatek za Civic-a na umowie mialem 5 tys a Pani w okienku powiedziala,ze ona jest warta 8 tys. Bo ona tak ma w tym swoim notatniczku. Wiec mowie jej niech odemnie ja odkupia jak dla nich jest tyle warta. samochod jest do malowania itd.. po chwili na myslu powiedziala abym w tym druku wpisal wszystkie uszkodzenia jakie samochod posiada i na tym sie skonczyło. Nic juz do mnie wiecej nie przyszło :)



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pt cze 04, 2010 09:51

mi 10 lat temu powiedzili w US, że trabant którego kupiłem za 300 zł jest warty 1500 zł :grin: zaproponowałem zeby odkupili ode mnie za 1000 :grin: i skończyło sie na jakims minimum juz nie pamietam ile , ale ogolnie zarejestrowanie kosztowało mnie wiecej niz auto :helm:


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pt cze 04, 2010 10:33

Ale teraz tego już nie ma chyba że to nie wszędzie ile jest na umowie tyle płacisz a do 1000 zł nie płacisz nic i nie zgłaszasz nigdzie tylko rejestrujesz.Nawet przy rejestracji samochodu nikt się nie pyta czy podatek opłacony.Może to nie wszędzie może czyjaś urzędnicza nadgorliwość.



timon86lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sie 22, 2007 22:39
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: timon86lbn » pt cze 11, 2010 08:22

roman58 pisze:Ale teraz tego już nie ma chyba że to nie wszędzie ile jest na umowie tyle płacisz a do 1000 zł nie płacisz nic i nie zgłaszasz nigdzie tylko rejestrujesz.Nawet przy rejestracji samochodu nikt się nie pyta czy podatek opłacony.Może to nie wszędzie może czyjaś urzędnicza nadgorliwość.
zapomnij. kupilem mk2 92 rok poszedlem do US babka wyciaga kapownik i mi mowi ze nie ma u niej takiego modelu i mi policzy z mk3 z tego samego roku.....
po duuuuuuuuzo dluzszej chwili kiedy za mna ustawila sie kolejka jak za kielbasa w miesnym dopiero babka odpuscila.

tak poza tematem to oni te ceny z dupy sobie biora chyba!!!!
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 08:27 przez timon86lbn, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości