Co robic po swapie silnika? Dokumenty, przeglad itp

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Co robic po swapie silnika? Dokumenty, przeglad itp

Post autor: Gashkas » wt kwie 06, 2010 03:15

Witam!

Niedawno zmienialem silnik w swoim MK2. Z 1,6 benzyna na 1,6 turbo diesel.
Teraz moje pytania:

Co nalezy zrobic aby z prawnego punktu widzenia wszystko sie zgadzalo?
Udac sie najpierw do rzeczoznawcy po papier a pozniej do diagnosty na pelny przeglad i po tym wszystkim wyrobic nowy dowod/karte pojazdu w urzedzie? Czy moze cos jest zbedne? W dowodzie mam wbita tylko pojemnosc, nie ma tam nic o tym, czy silnik ma kata itp (co by sugerowalo rodzaj paliwa). Tak wiec pojemnosc by sie zgadzala ale pewnie policja moze sprawdzic szczegoly np u siebie w jakiejs bazie danych w razie kontroli rutynowej? Pewnie na chwile obecna wyglada to jakby nie bylo wogule przegladu albo? Co ewentualnie moze grozic mi w razie kontroli?
Jeszcze jedno, mam oplacone ubezpieczenie, chyba na jakies pol roku jeszcze, czy jesli pozmieniam dokumenty to przepada i place od nowa czy normalnie moge kontynuowac oplacanie tak jak bylo do tej pory?
Orientuje sie ktos w kosztach calego zabiegu?

Jesli bylo to przepraszam ale nie potrafilem znalezc interesujacych mnie rzeczy.

Pozdrawiam i licze na wyczerpujaca odpowiedz bo nie wiem od czego zaczac :)


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
adriana81
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1115
Rejestracja: czw mar 23, 2006 00:26
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: adriana81 » wt kwie 06, 2010 10:50

Gashkas pisze:do rzeczoznawcy po papier
Dokładnie od Tego Trzeba Zacząc,nastepnie stacja diagnostyczna i do Urzedu gdzie zmienia dowód i naklejki na tablicach rej. a co do Karty pojazdu to nie beda jej wymieniac, bo Tam jest miejsce na zmiany i poprostu wpiszą Nowy Numer Silnika,pojemnosci itd.Oczywiscie zeby to wszystko zacząc Musisz miec jakis dowod zakupu tego silnika


viewtopic.php?f=87&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt kwie 06, 2010 21:52

adriana81, chyba nie do końca tak,silnik już dawno jest częścią zamienną bez numerów.Wystarczy tylko zamiana benzyny na diesla i tyle,pojemność ta sama..
Moim zdaniem to nawet w wydziale komunikacji powinno się tą sprawę dać załatwić,po prostu zgłaszam zmianę zasilania silnika i tyle.



Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » wt kwie 06, 2010 21:56

a czy nie jest tak że silnik traktuję się jako cześć zamienną i można sobie wymieniać go co chwilę tak jak na przykład śrubkę jakąś?


Mój golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44870&start=255
Sprzedam naklejki vwgolf.pl pisać na PW

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58f3d0b3b01c6baa.html][img]http://images28.fotosik.pl/37/58f3d0b3b01c6baam.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » śr kwie 07, 2010 00:20

adriana81 pisze:Dokładnie od Tego Trzeba Zacząc,nastepnie stacja diagnostyczna i do Urzedu gdzie zmienia dowód
Taka tez droge opisala mi kiedys Pani w urzedzie. Ale co do karty to chyba mowila, ze nowa ma byc, moze zle uslyszalem albo jej sie pomylilo.
adriana81 pisze:Oczywiscie zeby to wszystko zacząc Musisz miec jakis dowod zakupu tego silnika
Podobno cos ma byc ... Ale skoro to czesc wymienna to juz nie wiem.
Bongo pisze:Moim zdaniem to nawet w wydziale komunikacji powinno się tą sprawę dać załatwić,po prostu zgłaszam zmianę zasilania silnika i tyle.
Tez bym tak chcial. Tylko, ze tu trzeba bedzie chyba po kolei a chodzi tylko o jedno - pieniadze :grrr:
Sawno pisze:a czy nie jest tak że silnik traktuję się jako cześć zamienną i można sobie wymieniać go co chwilę tak jak na przykład śrubkę jakąś?
Az tak dobrze chyba nie jest w naszym pieknym kraju ;)

Czyli dalej nie mam pewnej odpowiedzi. Jesli ktos cos wymysli bede wdzieczny :bigok:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
adriana81
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1115
Rejestracja: czw mar 23, 2006 00:26
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: adriana81 » śr kwie 07, 2010 06:19

Bongo pisze:silnik już dawno jest częścią zamienną bez numerów

Owszem,ale z tego co Mi wiadomo,tak to wlasnie sie odbywa,Przynajmniej tak musial robic Spartacus od Nas z Grupy i dlatego wogole zrezygnował ze zmian w dokumentach i na starym dowodzie jezdzi


viewtopic.php?f=87&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » śr kwie 07, 2010 10:14

adriana81 pisze:tak musial robic Spartacus od Nas z Grupy i dlatego wogole zrezygnował ze zmian w dokumentach i na starym dowodzie jezdzi
Mial taka sama zmiane jak ja, 1,6 bena na 1,6 diesel?
A co moze policja zrobic w razie kontroli? Gdy w dowodzie mam wbite tylko 1,6. Chodzi mi o to czy moga np u siebie jakos sprawdzic w bazie czy cos? Czy tylko bazuja na dowodzie z auta?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
adriana81
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1115
Rejestracja: czw mar 23, 2006 00:26
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: adriana81 » śr kwie 07, 2010 14:02

Gashkas pisze:ja, 1,6 bena na 1,6 diesel?
Zmieniał z 1,3 benzyna na 1,6 Diesel


viewtopic.php?f=87&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw gru 07, 2006 13:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pekin » czw kwie 08, 2010 23:48

Gashkas pisze:
adriana81 pisze:tak musial robic Spartacus od Nas z Grupy i dlatego wogole zrezygnował ze zmian w dokumentach i na starym dowodzie jezdzi
Mial taka sama zmiane jak ja, 1,6 bena na 1,6 diesel?
A co moze policja zrobic w razie kontroli? Gdy w dowodzie mam wbite tylko 1,6. Chodzi mi o to czy moga np u siebie jakos sprawdzic w bazie czy cos? Czy tylko bazuja na dowodzie z auta?
a skad policja ma wiedziec co masz za silnik pod maska? przeciez jesli nie ma oznaczen na pokrywie zaworow jaka pojemnosc to na pewno nie rozpoznaja czy to jest 1.3, 1,6, czy 1,8.



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: SZOPENN » pt kwie 09, 2010 08:19

ja robilem swapa w swoim aucie, zmiana pojemności z 2.0 na 3.0.. w dodatku silnik nie od tego modelu, także totalna przeróbka.

Idziesz do urzędu komunikacji, dają Ci taki jakiś świstek na przegląd rozszerzony, wychodzi typ sprawdza, spisuje że się zgadza, wracasz z tym do urzędu.

Dowód wydadzą Ci nowy, naklejki pozostają bez zmian - bynajmniej mi nowych nikt nie dał. W karcie pojazdu jest zmiana pojemności... i to cala filozofia.

Załatwiłem to w ciągu godziny bo jakoś trafiłem tak że nie było nigdzie kolejek :helm:



Awatar użytkownika
adriana81
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1115
Rejestracja: czw mar 23, 2006 00:26
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: adriana81 » pt kwie 09, 2010 10:50

Gashkas pisze:co do karty to chyba mowila, ze nowa ma byc,
Bo Oni Sami nie znają Przepisów,mi jak numery silnika Nowe Nabijałam tez chciala Nowa dawac i Zrobiła sie zadyma bo wtedy Wydanie Karty Kosztowało Jeszcze 500 zł,po Dyskusji z Miła Pania,Potem z jej Przełozonym,i paru telefonach,okazało sie ze Jednak zmiany wpisuje sie w Starą Karte


viewtopic.php?f=87&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pt kwie 09, 2010 11:19

brando, a jakie to koszta, tego przegladu + dowod nowy?

teraz to juz nic nie wiem :P jedni pisza i mowia o rzeczoznawcy, jedni o czym innym, a moze to poprostu zalezy od urzednika na jakiego sie trafi? :P


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt kwie 09, 2010 15:06

jeżeli zmieniamy typ silnika czyli z benzyny na ON (lub odwrotnie) lub zmieniamy pojemność mamy obowiązek wykonania badań technicznych i obowiązek zgłoszenia tego w wydziale komunikacji a co więcej - do ubezpieczyciela



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pt kwie 09, 2010 22:59

mettenos pisze:mamy obowiązek wykonania badań technicznych
a to poprzedzone musi byc spotkaniem z rzeczoznawca, ktory wystawia jakies tam zaswiadczenie?

czyli kolejno: rzeczoznawca (zaswiadczenie), stacja diagnostyczna (pelny przeglad czy tam rozszerzony), urzad (nowy dowod + wpis w karcie pojazdu) ?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości