kolizja a znizki

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

slawekwas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: wt cze 20, 2006 14:41
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

kolizja a znizki

Post autor: slawekwas » śr mar 31, 2010 21:03

Witam
mialem kolizje poza droga publiczna.
Ja nie ucierpialem jedynie zarysowanie na zderzaku ale gosciu juz troche mial narozwalane
I tu moje pytanie
Rodzice (auto na nich zarejstrowane ktore bralo udzial w kolizji)
posiadaja 60% znizki w pzu za bezkolizyjnosc
Posiadaj ubepieczone 4 auta w pzu
Czy znizki poleca z wszystkich samochodow czy tylko tego jednego?
I ile % znizek zabiora?


Czysta moc z 2 dziurek :D:D

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr mar 31, 2010 22:37

pewnie 10%, niestety dotyczyć to będzie wszystkich pojazdów. Dodam również że błędem jest ubezpieczanie wszystkich aut u jednego ubezpieczyciela bo wtedy właśnie są takie sytuacje, osobiście jedno auto ubezpieczam w Generali a drugie w InterRisk, w przypadku dzwona jednym autem nie tracę zniżek na drugie :bigok:



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr mar 31, 2010 22:38

po 10% rocznie przez dwa lata bedzie wiecej za kazde auto


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
michalc696
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob lis 08, 2008 17:55
Lokalizacja: Orońsko

Post autor: michalc696 » sob maja 01, 2010 13:36

Witam
Mój kumpel ze swojej winy miał kolizję z innym samochodem i dogadał się z facetem. W maju kończy mu się ubezpieczenie w Unice i ma on zamiar przejść do innej firmy w której jest taniej. Moje pytanie czy nowa firma będzie wiedziała o tej kolizji i sama przy podpisaniu umowy zabierze bodajrze 10%, czy trzeba samemu o tej kolizji ją powiadomić przy podpisaniu umowy???Czy te 10% będzie zabrane tylko na rok czy na dłużej???



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr maja 05, 2010 12:15

michalc696, jeżeli "dogadał się" z facetem to domyślam się, że dał mu kasę do ręki więc odbyło się to poza i bez udziału ubezpieczyciela więc nie ma potrzeby o niczym informować nowej firmy, bo nie ma o czym - de facto z perspektywy ubezpieczyciela kolizji nie było. Natomiast jeżeli poprzez "dogadanie się" mówisz o spisaniu oświadczenia, to w tym momencie pokrzywdzony zgłasza fakt kolizji u ubezpieczyciela, które wszczyna normalne procedury, wówczas zniżki polecą



Awatar użytkownika
michalc696
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob lis 08, 2008 17:55
Lokalizacja: Orońsko

Post autor: michalc696 » śr maja 05, 2010 12:30

Mettenos kumpel się dogadał z facetem, spisali oświadczenie więc zniżki polecą. Pytam bo jak dzwonił do tańszej firmy ubezpieczeniowej i obliczyli mu składkę to nie pytali czy była kolizja, więc myślę że i tak trzeba o tym powiedzieć od razu bo jak nie uwzględnią tej kolizji teraz to mogą na przyszłej umowie bo taka "tajemnica" się nie ukryje :helm:
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 12:31 przez michalc696, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr maja 05, 2010 12:37

jasne, skoro nie pytali to niech kumpel decyduje - informować o szkodzie czy nie, generalnie na chwilę obecną jeżeli nowa firma na "dzień dobry" od klienta nie wymaga pisemnego zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia w poprzedniej firmie, to po fakcie firmy te nie kontaktują się w sprawie zniżek danego klienta

[ Dodano: Sro 05 Maj, 2010 ]
michalc696 pisze:obliczyli mu składkę to nie pytali
trzeba jeszcze wziąść pod uwagę to, że obliczenie składki to co innego i podpisanie umowy końcowej to też co innego, teraz nic nie mówili a przy składaniu podpisu mogą zarządać historii przebiegu ubezpieczenia w poprzedniej firmie



Awatar użytkownika
michalc696
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob lis 08, 2008 17:55
Lokalizacja: Orońsko

Post autor: michalc696 » czw maja 06, 2010 10:15

No właśnie nie wiadomo czy będą chcieli tę historię czy nie, to już pewnie ich widzi mi się :grin: Ja jak przechodziłem do nich to tylko pytali czy była kiedyś jakaś szkoda, ja na to że nie i tyle :helm:
Mettenos dzięki za naświetlenie tematu. Pozdrawiam :pub:
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 10:16 przez michalc696, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » sob maja 08, 2010 12:37

mettenos pisze:pewnie 10%, niestety dotyczyć to będzie wszystkich pojazdów. Dodam również że błędem jest ubezpieczanie wszystkich aut u jednego ubezpieczyciela bo wtedy właśnie są takie sytuacje, osobiście jedno auto ubezpieczam w Generali a drugie w InterRisk, w przypadku dzwona jednym autem nie tracę zniżek na drugie
w PZU biorą 10% ale np w innych (MTU) - 20% za szkodę, niestety. I na wszystkie autka...

Po drugie proponuje abyś zapoznał się z oferta allianza - masz tam podział na historie aut - jak na jednym szkoda drugi nic nie traci. Rozwiązanie fajne ja tak mam z żoną - dwoje mamy zniżkę 60% ale dwie historie... no i za kontynuacje dają 10%.

michalc696 pisze:No właśnie nie wiadomo czy będą chcieli tę historię czy nie, to już pewnie ich widzi mi się Ja jak przechodziłem do nich to tylko pytali czy była kiedyś jakaś szkoda, ja na to że nie i tyle
Ale na polisie masz zaznoczone "ilośc szkód zgłoszonych w oststnim roku" - ty podpisałeś się, że żadnej... ot taki myk. Jak nie ma na polisie to biore oświadczenie klienta, że niue było szkody w ostatnim roku.

Prawda jest taka, że nikt tego nie sprawdza i wystarczy, że zmienisz ubezpieczyciela przed końcem trwania umowy. Pokazujesz poprzednią polisę z zaznaczonymi zniżkami i nadal masz "magiczne" 60%


Dziki

Bckt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 12, 2010 15:40
Lokalizacja: zabrze

Post autor: Bckt » czw maja 13, 2010 18:17

maryjan pisze: Ale na polisie masz zaznoczone "ilośc szkód zgłoszonych w oststnim roku" - ty podpisałeś się, że żadnej... ot taki myk. Jak nie ma na polisie to biore oświadczenie klienta, że niue było szkody w ostatnim roku.

Prawda jest taka, że nikt tego nie sprawdza i wystarczy, że zmienisz ubezpieczyciela przed końcem trwania umowy. Pokazujesz poprzednią polisę z zaznaczonymi zniżkami i nadal masz "magiczne" 60%
heh bzdura !!!

to jest weryfiikowane i bardzo bym radził nad tym, co i jak sie pisze.
Jeśli spisaliście oświadczenie o szkodzie i tamten facet to zgłosił, a OC bedziesz robić na oświadczenie o zniżkach (nie zaświadczenie) sprawa będzie wyglądac tak, że jeśli znowu bedzie szkoda to bardzo mozliwe, że i tak bedziesz musiał dopłacic róznice w składce wynikającą z róznic wyliczenia (ze szkoda i bez).
Ubezpieczyciel sprawdzi Twoją poprzednia ubezpieczalnie i jesli była szkoda (więc i wypłata odszkodowania) skaze Ci dopłacić. Bardzo czesto jest tez przy zawieraniu ubezpieczenia pytanie o ilość szkód w ostatnim rocznym okresie ubezpieczenia

Najlepiej wyciagnąć zaświadczenie zaraz po stłuczce, jesli tamten ma zgłosić i jesli nie jest dużo do zakończenia naszego OC (mniej niz miesiąc, bo tyle jest wazne zaświadczenie) poszukac innego ubezpieczyciela, który poprosi o zaświadczenie i na jego podtswie wypisuje ubezpieczenie - np allianz

pozdrawiam
w razie problemów służe pomocą :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw maja 13, 2010 22:15

Bckt pisze: Ubezpieczyciel sprawdzi Twoją poprzednia ubezpieczalnie
nie uogólniaj, nie sprawdzają a co najwyżej żądają zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia u poprzedniego właściciela



Bckt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 12, 2010 15:40
Lokalizacja: zabrze

Post autor: Bckt » czw maja 13, 2010 22:19

mettenos pisze:
Bckt pisze: Ubezpieczyciel sprawdzi Twoją poprzednia ubezpieczalnie
nie uogólniaj, nie sprawdzają a co najwyżej żądają zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia u poprzedniego właściciela
nie wyrywaj moich słów z kontekstu :)
co innego jest zaświadczenie, a co innego oświadczenie :) ja pisałem o oświadczeniu :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw maja 13, 2010 22:23

nieważne o czym pisałeś, czy o zaświadczeniu czy o oświadczenia, ja ani o tym ani o tym, odniosłem się do twgo stwierdzenia:
Bckt pisze: Ubezpieczyciel sprawdzi Twoją poprzednia ubezpieczalnie
które jest nieprawdziwe



Bckt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 12, 2010 15:40
Lokalizacja: zabrze

Post autor: Bckt » czw maja 13, 2010 22:30

mettenos pisze:nieważne o czym pisałeś, czy o zaświadczeniu czy o oświadczenia, ja ani o tym ani o tym, odniosłem się do twgo stwierdzenia:
Bckt pisze: Ubezpieczyciel sprawdzi Twoją poprzednia ubezpieczalnie
które jest nieprawdziwe
przykład- kupuje swój pierwszy samochód, ubezpieczam go na OŚWIADCZENIE i podaje, że mam 60% zniżek- mam szkode, jak myślisz sprawdzą to, czy nie ?

jakbym robił to na zaświadczenie to 60% zniżek nie dostane bo nie mam na to dokumentu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości