Anglik -> Przekładka -> Prawo

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

subwoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 20:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Anglik -> Przekładka -> Prawo

Post autor: subwoofer » ndz mar 21, 2010 20:20

Obecnie mieszkam i pracuje w Anglii. Niestety nie posiadam tutaj auta, co jest bardzo dużym problemem dla mnie. Postanowiłem kupi jakiegoś anglika, ale chciałbym w przyszłości ( jak to możliwe) zabrać je do Polski, przerobić i zarejestrować. Czy możliwe jest obecnie zarejestrowanie takiego auta? Nie znalazłem w Internecie jednoznacznej odpowiedzi, jedni pisza że tak inni że nie. Ma być to auto proste w przeróbcie tzn takie którego nie trzeba spawać. Jakie auto polecacie do takiej przeróbki? Ja obecie zdecydowałem się na Leona I, ale może macie inne propozycje. Zaznaczam ze nie chce na tym zrobi jakiegoś interesu. Po prostu potrzebuje tu auta i jakby było w dobrym stanie to nie chciałbym go sprzedawać.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz mar 21, 2010 20:39

moi znajomi przerabiają renówki z anglików na EU (robią na tym dobrą kase) i nie mają problemów z rejestracją - więc do dzieła ;)



hanys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: sob lut 24, 2007 01:08
Lokalizacja: Oss(Holandia)
Kontakt:

Post autor: hanys » ndz mar 21, 2010 21:10

Apropo ostatnio znajomy mi mówił że ktoś się sądził w polsce dlaczego nie może zarejestrować auta z kierą po prawej i wygrał w nsa czy coś czyli teraz muszą ci zarejestrować normalnie anglika.Interesuje mnie to bo jedyna moja wieksza fascynacja od vag-ów to niekonwertowalny skyline. :crazy:
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 21:11 przez hanys, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Anglik -> Przekładka -> Prawo

Post autor: doggie » ndz mar 21, 2010 21:47

subwoofer pisze:..........przerobić i zarejestrować. Czy możliwe jest obecnie zarejestrowanie takiego auta?
nie ma żadnego problemu - pod warunkiem przedkładki oczywiście

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 ]
hanys, właśnie że NSA wydał wyrok, iż nadal angliki (te bez przekładki) nie mogą być rejestrowane w Polsce



Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

Post autor: tochu » ndz mar 21, 2010 21:55

hanys pisze:niekonwertowalny skyline.
a przepraszam jest 1 sztuka przerobiona na kierę po lewej. Oczywiście handmade. I chyba nawet Polacy to zrobili nie pamiętam, gdzies w jakiejś gazecie tuningowej znalazłem :P


A ogólnie to nie ma problemu, tylko ,że auto przed przeglądem przekładasz i jest ok.


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

subwoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 20:29
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: subwoofer » ndz mar 21, 2010 22:06

Przekładkę zamierzam wykonać sam. I tu pytanie czy nie będzie mi potrzebny papier jakiegoś specjalistycznego zakładu, który się tym zajmuje.
Czy sam przegląd techniczny wystarczy?
Czy ktoś z was kiedyś przekładał Leona albo golfa 4?



hanys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: sob lut 24, 2007 01:08
Lokalizacja: Oss(Holandia)
Kontakt:

Post autor: hanys » ndz mar 21, 2010 23:56

mettenos pisze:hanys, właśnie że NSA wydał wyrok, iż nadal angliki (te bez przekładki) nie mogą być rejestrowane w Polsce
Czyli nadal musimy być inni niż reszta :grrr:
tochu pisze:a przepraszam jest 1 sztuka przerobiona na kierę po lewej. Oczywiście handmade. I chyba nawet Polacy to zrobili nie pamiętam, gdzies w jakiejś gazecie tuningowej znalazłem
sorki za offtop ale nie mogłem
są takie ale wiąże się to z przespawaniem niesymetrycznej ściany grodziowej i usunięciem jednego turbo :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości