"REjestracja" haka bez dokumentów - można?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

"REjestracja" haka bez dokumentów - można?

Post autor: Agamek12 » ndz mar 07, 2010 22:55

Otóż kupiłem auto z hakiem ale nie został on "wbity" do dowodu/książki pojazdu. Jednocześnie nie dostałem żadnych dokumentów na ten hak od sprzedającego. Czy mogę "zarejestrować" ten hak bez tych dokumentów, czy tez beż papierów jedyne wyjście to demontaż haka?


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz mar 07, 2010 23:01

'"Po zamontowaniu haka czekają nas jeszcze wizyty w stacji diagnostycznej oraz wydziale komunikacji - taką zmianę konstrukcyjną trzeba odnotować w dowodzie rejestracyjnym auta. Wizyta w uprawnionej stacji kontroli pojazdów i uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia to koszt 35 zł. Z tym dokumentem udajemy się do odpowiedniego wydziału komunikacji, gdzie wpis w dowodzie rejestracyjnym otrzymamy już za darmo. ""



Awatar użytkownika
stanley89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 14:17
Lokalizacja: TylkoVWo /Olsztyn

Post autor: stanley89 » ndz mar 07, 2010 23:51

Sory że się podepnę pod temat ale nie chce już nowego zakładać. Jeżeli mam w dowód wbity hak a nigdy prawdopodobnie go tam nie było to nie będzie jakichś problemów jeżeli sam sobie go założe??


Oceń białasa :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=198572

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pn mar 08, 2010 09:26

dziejo pisze:'"Po zamontowaniu haka czekają nas jeszcze wizyty w stacji diagnostycznej oraz wydziale komunikacji - taką zmianę konstrukcyjną trzeba odnotować w dowodzie rejestracyjnym auta. Wizyta w uprawnionej stacji kontroli pojazdów i uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia to koszt 35 zł. Z tym dokumentem udajemy się do odpowiedniego wydziału komunikacji, gdzie wpis w dowodzie rejestracyjnym otrzymamy już za darmo. ""
Czyli co? Nie potrzebuję żadnych dokumentów? Wystarczy jedynie zaświadczenie z SKP?


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » pn mar 08, 2010 09:31

Agamek12 pisze:Wystarczy jedynie zaświadczenie z SKP?
Tak,wystarczy.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 08, 2010 10:00

Chyba, że nie masz tabliczki znamionowej na haku albo jest nieczytelna. Wówczas koszt wzrasta bo jakiś rzeczoznawca musi sprawdzić hak pod kątem konstrukcji.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » pn mar 08, 2010 19:52

Żadna tabliczka! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd !
Na kuli u góry jest wybity numer dopuszczenia haka do użytku. Jeśli jest zatarty lub go nie ma nawet nie jedź na SKP. Na 100% Ci nie podbiją. Tabliczki znamionowej nie trzeba mieć.

Co do haka. Jeśli w dowodzie nie masz wbitego haka, a chcesz go mieć zamontowanego to jak koledzy pisali wyżej musisz jechać do SKP. Obecny wymóg techniczny w stosunku do haka jest taki, że musi się odkręcać, tzn musi być składany. Jeśli masz sztywny jedź na zaufaną stację (ale mogą być problemy w Wydziale Komunikacji), lub nie wyjeżdżaj z garażu.

Jeśli auto ma wbity hak w dowód, a fizycznie nie jest przykręcony to można sobie samemu jakiś z homologacją przykręcić i gra gitara.

Całą sytuację przerabiałem rok temu. Diagnosta wyłożył mi kawę na ławę.Pozdro
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 10:53 przez katerpi, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marcin.w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: pn lip 28, 2008 21:40
Lokalizacja: Łódź/Monachium

Post autor: marcin.w » śr mar 10, 2010 06:50

katerpi pisze:Obecny wymóg techniczny w stosunku do haka jest taki, że musi się odkręcać, tzn musi być składany.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Nie ma takiego wymogu.Wyjeżdżając za granicę z niezdejmowalnym hakiem musisz jedynie założyć czerwoną nakładkę.To tyle.Nadal można montować hak z nieodpinaną kulą.



sebu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 09, 2009 19:44
Lokalizacja: zielonka

Post autor: sebu » śr mar 10, 2010 07:11

stanley89 pisze:Sory że się podepnę pod temat ale nie chce już nowego zakładać. Jeżeli mam w dowód wbity hak a nigdy prawdopodobnie go tam nie było to nie będzie jakichś problemów jeżeli sam sobie go założe??
wszystko będzie ok śmiało możesz sam zakładać :bigok:
(ale mogą być problemy w Wydziale Komunikacji),
dlaczego w wydziale oni i tak bazują na zaświadczeniu ze stacji diagnostycznej ich nie interesuje jaki masz hak jeżeli przeszedł badanie to jest wszystko ok :bigok:
Agamek12 pisze:Otóż kupiłem auto z hakiem ale nie został on "wbity" do dowodu/książki pojazdu. Jednocześnie nie dostałem żadnych dokumentów na ten hak od sprzedającego. Czy mogę "zarejestrować" ten hak bez tych dokumentów, czy tez beż papierów jedyne wyjście to demontaż haka?
powiem tak jak robiłem pierwszy przegląd swojego auta to jeszcze było na zagranicznych tablicach porozmawiałem z diagnostą i wbił mi hak w dokumentację a jeszcze go nie miałem na samochodzie :bigok:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
octavia 110 km
sprzęgło od G 60 miękka jazda
REGULAMIN CZASAMI SKŁANIA DO REFLEKSJI.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr mar 10, 2010 10:12

Żadna tabliczka! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd !
Ja pół roku temu miałem dokładnie taki sam problem jak autor. Na stacji diagnosta powiedział jasno. Ma być tabliczka znamionowa na haku. Jak jej nie ma to :butthead:
Facet mi odczyścił tabliczkę i spisał z niej wszystkie dane haka. Podłączył kompjuter i posprawdzał parametry prądu w gnieździe.

Tu masz wpisy diagnostów na forum
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/vie ... c&start=15

Piszą jasno, ma być tabliczka, na której są opisane parametry haka. Nie powinno być problemów z tym że hak jest nieodłączany.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » śr mar 10, 2010 13:22

marcin.w, sebu, jhosef nie mam zamiaru udowadniać prawdziwości tego co napisałem. Moja wypowiedź opiera się na tym co powiedział mi diagnosta. Sam z palca tego nie wyssałem. Widocznie w różnych regionach są różne wymagania. Tak jak w jednym WK zarejestrują anglika, a w drugim będą robić problemy



sebu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 09, 2009 19:44
Lokalizacja: zielonka

Post autor: sebu » śr mar 10, 2010 21:31

katerpi pisze:Tak jak w jednym WK zarejestrują anglika, a w drugim będą robić problemy
Zgadzam się z tym ,tylko że takie auto musi być wcześniej zarejestrowane w jakimś kraju UE gdzie ruch jest prawostronny :bigok: wiem bo kolega kupuje angliki zarejestrowane np z Francji


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
octavia 110 km
sprzęgło od G 60 miękka jazda
REGULAMIN CZASAMI SKŁANIA DO REFLEKSJI.

bodek1010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 03, 2007 21:39
Lokalizacja: Lubin

zdjęcie tabliczki

Post autor: bodek1010 » ndz maja 02, 2010 21:14

Witam.
czy któryś z kolegów mógłby zamieścić zdjęcie tabliczki znamionowej haka. A czy ktoś się zastanawiał czy przeszedł by numer np. z tabliczką "zastępczą" - są takie do zakupienia na alledrogo wg podanego wzoru.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości