kupno auta gdy poprzedni właściciel nieprzerejestrował

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

kupno auta gdy poprzedni właściciel nieprzerejestrował

Post autor: zielu » wt lis 24, 2009 13:20

chce kupić auto ale obecny właściciel kupił ten samochód od poprzedniego trzy miesiące temu (nie zgłaszał tego nigdzie, umowa nie opłacona) i poprzedni właściciel zerwał umowę z ubezpieczycielem czyli samochód od 3 miesięcy nie ma ubezpieczenia...

i teraz jak to będzie z ewentualnym przerejestrowaniem...
w urzędzie skarbowym opłacam tylko umowę między mną a poprzednim właścicielem i z przerejestrowaniem nie będzie problemu po okazaniu obu umów :?:

jak z oc?? po zarejestrowaniu nie bedzie problemu z zakupem nowego oc skoro nie było ciągłości ubezpieczenia na auto :?:


Obrazek

Bonio_MS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob paź 18, 2008 21:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bonio_MS » wt lis 24, 2009 13:32

Quatro7, Przerabialem to u siebie
Spisujesz z tym co ma teraz auto umowe z data dzisiejsza kupujesz auto bez oc i nowa polise ci zrobi od tego dnia co go ubezpieczysz (piszez im oswiadczenie ze kupiles auto bez OC)

Lecz tu jest maly problem w tym momencie musisz uzbierac umowe miedzy tamtymi ludzmi i soba(potrzebne 2 umowy orginalne nie kopie) i idziesz do urzedu ale pamietaj ze musisz miec OC przy przerejstrowaniu

Pozdro Bonio


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3391738#3391738 <------ Maine Golf

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt lis 24, 2009 16:23

ustawa mówi ze jesli pojazd w dniu zakupu nie posiada OC to nalezy je wykupic zanim wprowadzi sie pojazd do ruchu.

Pyatnie czy obecny własciciel chce brac udział w sprzedazy czy chce ciebie wkrecic w uimowę z poprzednim włascicielem ?

Nalezy pamietac ze to na nabywcy ciąży zawarcie polisy OC w dniu zakupu a jesli urząd przyuważy ze pojazd byl przez 3 miesiące nieubezpieczony to mogą skierować sprawę do UFG a tam daja 500 euro mandatu.


Mozna spróbowac zrobić tak, żeby auto ubezpieczyc na umowę k-s z poprzednim włascicielem i z ta umowa isc do WK rejestrowac auto.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt lis 24, 2009 17:02

n nowa umowa ma być○ napisana z nowym właścicielem...
ale to przyczepia się do mnie jak coś do poprzedniego właściciela :?:


Obrazek

Bonio_MS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob paź 18, 2008 21:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bonio_MS » wt lis 24, 2009 17:14

Quatro7, i bardzo dobrze nie daj sie zrobic zeby bylo miendzy toba a tym co jest w dowodzie bo on juz zglosil komu sprzedal wtedy bedzie problem jak sie okaze ze sprzedal samochod ten sam tylko z inna data

Quatro7, Kupujez go spisujesz umowe idziesz ubezpieczyc go bo bez tego ne zarejstrujesz tak jak pisalem piszesz orzeczenie ze kuples sam. bez ubezpieczenia a puznej sie oni do niego przyczepia o to ze nie ubezpieczyl


Jak rejstrujesz go to potrzebujesz miec nie tylko umowe miedzy toba a tym co ci sprzedaje ale rowniez ta co on kupil bo to zostaje w WK jedynie co ci zostanie to skarbowka

A to ze poprzedni wlasciciel nie ubespieczyl i nie zarejstrowal to juz sie do niego dobiora ja tez mialem stres przy tym ale jak do tej pory wszystko jest ok nikt nic sie nie czepia mnie

[ Dodano: 24 Lis 2009 16:19 ]
PS w TU tez musisz miec 2 umowy kupna sprzedazy ale oni robia ksero

Ja sie meczylem ok 2 miesiecy zeby zarejstrowac Golfa sam do tego dochodzilem niestety w urzedzie dali mi tylko rade na temat rejstracji
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 17:20 przez Bonio_MS, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3391738#3391738 <------ Maine Golf

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt lis 24, 2009 20:14

a na umowie z kolesiem powinienem zaznaczyć ze kupuje auto bez oc?


Obrazek

Bonio_MS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob paź 18, 2008 21:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bonio_MS » wt lis 24, 2009 20:23

nie wystarczy ze bedziesz tylko umowe oni w TU sobie juz posprawdzaja wszystko

Ja mialem taki problem ze golfem jezdzilem poszedlem rejstrowac a tu ch.j znajomy pracowal i powiedzial ze mi nie zarejstruje bo samochod jest sprzedany innej osobie wiec odzukalem wlasciciela i dal mi umowe komu sprzedal i dalej szukalem i tak okazalo sie ze jezdzilem 2 miesiaca bez oc

Wazna jest data na umowie i data na ubezpieczeniu

Chociaz mozesz zanaczyc to na umowie nie bedzie i tak to kolidowane i tak musisz najpierw ubezpieczyc i napisac oswiadczenie o kupnie auta bez OC i pozniej do WK i rejstrujesz bez problemu ;]
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 20:27 przez Bonio_MS, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3391738#3391738 <------ Maine Golf

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt lis 24, 2009 20:32

Bonio_MS pisze:Wazna jest data na umowie i data na ubezpieczeniu
tzn to sie jakoś łączyć powinno :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt lis 24, 2009 22:02

nie musi się łączyc, upewnij się że auto nie ma oc (mozesz mi na pw podesłać nr rejestracyjny to sprawdze pobieznie czy ma oc)

kupujesz auto bez oc to masz obowiązek go ubezpieczyc w dniu zakupu jak pisałem wyzej, zeby to zrobić musisz miec dowód rejestracyjny oraz umowy kupna sprzedazy pomiedzy osoba w dowodzie a sprzedającym tobie i miedzy wczesniej wspomnianym a tobą i z taki samym zestawem idziesz do wydziału komunikacji.

A to czy ktoś sie czepi poprzedniego wlasciciela to jest jak lotto


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości