PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Radison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 27, 2014 09:31
Lokalizacja: Zabrze

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Radison » pt wrz 11, 2015 19:21

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Jutro zawiozę auto do ASO w celu sporządzenia kalkulacji kosztów naprawy i będę się odwoływać. Nie napisałem czy wszystkie uszkodzone części były naprawiane bo tego do końca nie wiem - samochód posiadam nieco ponad pół roku. Grubość lakieru wskazuje że błotnik i maska na pewno były malowane, ale nie szpachlowane.

Czy po wniesieniu odwołania mogę przystąpić do naprawy w zakresie objętym wyceną ubezpieczyciela, czy jest ryzyko że będą chcieli dokonać ponownych oględzin, np. w celu zweryfikowania czy uszkodzone części były oryginalne, naprawiane itd.? Mówię tutaj o naprawie wyłącznie tych elementów za które zostało już przyznane odszkodowanie, ew. dodatkowe uszkodzenia które wyjdą w trakcie naprawy wiadomo że muszę najpierw uzgodnić z ubezpieczycielem.



Awatar użytkownika
r4d3oN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt maja 04, 2012 17:19
Lokalizacja: Olszyn / Górowo Iławeckie
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: r4d3oN » sob wrz 12, 2015 07:22

Panowie co do mojej szkody która miałem w grudniu i ubezpieczyciel chciał dać 1300 oddałem auto do warsztatu i uwaga faktura za naprawę wyszła lekko ponad 7 tys. Ubezpieczyciel raczej nie był zadowolony, no ale życie



Grzesiek122v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 10:27

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Grzesiek122v » sob wrz 12, 2015 10:40

witam, wszystkich.

Moja bidna golfinka miała ostatnio przygodę z nieuważną kobietą, która zmieniła pas prosto na mnie ( uderzenie w prawy przód) i ja zostałem zepchnięty automatycznie na krawężnik uszkadzając lewą felgę stalową i także lewe zawieszenie.

golfinka ma już 15 lat czy oni mogą liczyć części na zamiennikach jeżeli jest z OC sprawcy? wyliczyli: amortyzator 80zł drążek kier. 80zł itp?

ile razy mogę żądać zwrot za lawete na dojazdy na warsztat, przegląd po kolizyjny itp? ( dowód rej. mam zabrany za uszkodzone zawieszenie)



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob wrz 12, 2015 17:00

Grzesiek122v pisze:czy oni mogą liczyć części na zamiennikach jeżeli jest z OC sprawcy?
W tym wątku jest całe mnóstwo moich odpowiedzi, ale widać wasz czas jest cenniejszy od mojego i ja się mam powtarzać, bo komuś nie chce się przeczytać dwóch wcześniejszych stron!?
Nie! Rozliczając szkodę z OC sprawcy Ubezpieczyciel nie ma prawa zastosować cen zamienników (chyba że takie już były w samochodzie zamontowane).
Grzesiek122v pisze:ile razy mogę żądać zwrot za lawete na dojazdy na warsztat
Czyżbyś za każdym razem woził auto na lawecie?! Koszt lawety zostanie zwrócony 1 raz (przewóz z miejsca zdarzenia do warsztatu). Dojazdy na warsztat? A to nie dało się zadzwonić, czy auto gotowe? Poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy (na technologiczny okres naprawy), więc dojazdy sobie odpuść, bo masz możliwość korzystania z wynajętego samochodu (też o tym było wcześniej). Kosztami przeglądu można obciążyć ubezpieczyciela.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Grzesiek122v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 10:27

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Grzesiek122v » sob wrz 12, 2015 18:15

dziękuje za odpowiedź Hak,

z dojazdami chodzi mi nie o mój dojazd, tylko dostarczenie auta spod domu do warsztatu, a potem na zbieżność, potem auto musi pojechać na przegląd, teoretycznie nie może poruszać się na kołach....

ubezpieczalnia mówiła mi ze może mi zwrócić 200zł za lawetę, a jak to jest w praktyce?

co to zamienników to rozliczam szkode biorąc kase w łape, i także mają stosować oryginały ?



rafal1234567899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 14:44
Lokalizacja: Gryfów Śl.
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: rafal1234567899 » sob wrz 12, 2015 21:23

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Witam wszystkich. Mam nadzieje że pisze we właściwym dziale. Auto podczas zdarzenia wpadło lewym tyłem do rowu, wskutek czego buda straciła wymiary, pojawiła się fałda na dachu przy szybrze, pękła farba na górze słupka B, pojawiły znaczące odkształcenia we wnęce koła zapasowego, spasowanie drzwi się całkiem rozjechało oraz pękła przednia szyba ww dolnym lewym rogu (5cm). Ze względu na wspólną historię i olbrzymi sentyment do 23 letniego Golfiacza chciałbym spróbować go odratować. Jestem świadom że auto jest "nic nie" warte, a remont wyniesie krocie, ale chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość naprawy szkód o takim rozmiarze? Czy naprawa zagwarantuje zbieżność i prowadzenie z przed wypadku czy jest to niemożliwe i trzeba się pożegnać z autem. Rozważałem wymianę samej budy, ale znalezienie takiej jest trudne i bez sensu. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 13, 2015 16:58 przez rafal1234567899, łącznie zmieniany 1 raz.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz wrz 13, 2015 11:23

Grzesiek122v pisze:ubezpieczalnia mówiła mi ze może mi zwrócić 200zł za lawetę, a jak to jest w praktyce?
Ubezpieczalnia zwraca tyle ile jest na fakturze! Poszkodowany nie może ponosić negatywnych następstw zdarzenia, które powstało bez jego winy, tak więc obowiązkiem ubezpieczyciela jest zrekompensowanie wszelkich udokumentowanych kosztów związanych ze zdarzeniem.
rafal1234567899 pisze: rozliczam szkode biorąc kase w łape, i także mają stosować oryginały ?
A co to ma do rzeczy, gdzie i w jaki sposób naprawiam swój samochód?! Ubezpieczyciel ma oszacować koszt naprawy według faktycznych cen części (jeśli były oryginalne - to ceny oryginałów; jeśli były zamiennikami - to ceny zamienników).
rafal1234567899 pisze:Auto podczas zdarzenia wpadło lewym tyłem do rowu, wskutek czego buda straciła wymiary,
rafal1234567899 pisze:czy istnieje możliwość naprawy szkód o takim rozmiarze.
Skoro istnieje możliwość odtworzenia pojazdu na podstawie samych zdjęć i dokumentacji technicznej (odbudowa od "0") to golfa także odtworzysz. Pytanie tylko; po co? Koszt takiej naprawy przekroczy kilkakrotnie wartość tego auta. Nie napisałeś, czy to szkoda z własnej winy, czy innego uczestnika ruchu, tak więc wszystko zależy od zasobności twojego portfela.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

rafal1234567899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 14:44
Lokalizacja: Gryfów Śl.
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: rafal1234567899 » ndz wrz 13, 2015 20:38

Szkoda z własnej winy. A jeśli chodzi o naprawę TYLKO samej budy, bo resztę sam jestem w stanie zrobić to jaki jest przybliżony koszt naprawy i na czym by dokładnie ona polegała?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pn wrz 14, 2015 12:08

rafal1234567899 pisze:A jeśli chodzi o naprawę TYLKO samej budy,
Bożższszeee!!! Daruj sobie. Do naciągnięcia tego co masz krzywe potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Czy nie wystarczy ci informacja, że
hak64 pisze:Koszt takiej naprawy przekroczy kilkakrotnie wartość tego auta.
Można zrozumieć, że ktoś chce ratować zabytek, jakiś unikatowy model, czy egzemplarz (bo należał do papieża albo nawet jego żony), ale wydać 10 tyś, po to by w końcowym efekcie uzyskać kotlet wart 3 tyś, jest dla mnie chore...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

rafal1234567899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 14:44
Lokalizacja: Gryfów Śl.
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: rafal1234567899 » pn wrz 14, 2015 13:29

Taka informacja nie wystarczy mi, ale dziękuje za komentarz. Czy mógłby ktoś się jeszcze wypowiedzieć?



lokim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 16, 2015 17:49

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: lokim » śr wrz 16, 2015 17:50

Jeśli chodzi o wynajem to bardzo ciekawa oferta jest na http://dostawczakowo.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam ;)



Grzesiek122v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 10:27

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Grzesiek122v » czw wrz 17, 2015 22:18

witam,

jak wygląda sprawa, jeżeli mam uszkodzoną jedną stronę zawieszenia typu amortyzator, drążek itp to czy ubezpieczalnia ma prawo liczyć wymianę tylko jednej strony? takie rzeczy wymienia się parami...



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » pt wrz 18, 2015 12:40

Grzesiek122v pisze:drążek itp to czy ubezpieczalnia ma prawo liczyć wymianę tylko jednej strony? takie rzeczy wymienia się parami...
A dlaczego sądzisz, że ubezpieczyciel powinien zapłacić za coś, co nie zostało uszkodzone i nie miało związku ze zdarzeniem? To tak jakbyś domagał się pięści na drugi policzek żeby równo puchło...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Grzesiek122v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 10:27

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Grzesiek122v » pt wrz 18, 2015 23:23

Hak, po porostu producent amortyzatorów, drążków, opon nakazuje wymianę osiowo parami...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość