PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Blejk83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 20, 2008 21:25
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Blejk83 » wt gru 18, 2012 17:49

zajac pisze:myśle że ok 1200 -1400 zł
Twoja wycena była bardzo zbliżona, przyznali mi 1150zl, wymiana drzwi z lakierowaniem



Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » wt gru 18, 2012 18:10

widzisz a ja za cały bok,1450zl



Blejk83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 20, 2008 21:25
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Blejk83 » wt gru 18, 2012 18:14

A Ty miałeś elementy do wymiany, czy malowania bo nie pamietam?



Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » wt gru 18, 2012 22:28

mi za malowanie 4 elementów policzyli 350zl heh drzwi z załamanymi rantami do klepania i szpachlowania,porwany zderzak do klejenia,ozdobna listwę porypana dali do malowania heh



Blejk83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 20, 2008 21:25
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Blejk83 » śr gru 19, 2012 22:15

zajac pisze:myśle że ok 1200 -1400 zł
Widzę, że "siedzisz" w temacie ubezpieczeń, powiedz mi do kogo wysyła się odwołanie, do oddziału w Radomiu czy do głównej siedziby TU? Byłem dzisiaj u lakiernika i podpowiedział mi żebym sie odwołał, jego zdaniem powinienem dostać z 400zl więcej. W wycenie nie uwzględnili listwy która ewidentnie jest złamana, no i powiedział że może mi zrobić kosztorys żeby można było przedstawic go TU.



Awatar użytkownika
PrZeMo0o
Mk4 0wnerrr
Mk4 0wnerrr
Posty: 524
Rejestracja: pn sie 03, 2009 09:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: PrZeMo0o » ndz gru 23, 2012 17:37

Witam
Sytuacja wyglada tak: stoje sobie na parkingu, facet cofa golfem tylem w miejsce parkingowe obok mnie, zachacza mnie prawym tyłem... U niego jedynie zderzak zarysowany u mnie .. masakra :grrr:
Podsumowujac: zderzak pekniety-porysowany, plastikowe nadkole ułamane, lampa pęknieta, błotnik zarysowany- lekko wgniecony. Chyba tyle, ile mniej wiecej moge za to dostac ? Ubezpieczyciel warta.
ObrazekObrazekObrazek


ARL bez dymu nie ma ognia :D
https://www.youtube.com/watch?v=rtb1p9N1Oww
Mocna zdrowa seria ARL 0-100 :
https://www.youtube.com/watch?v=wE3clOC1cFU
oraz inne :D

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: skaktus » wt gru 25, 2012 20:21

Golf 3, 3D

Sytuacja:

Gimbaza cofa, uderza w golfiacza - dzieciak nie wiedział że jak pada to parują lusterka - autentyczne tłumaczenie.. Po uderzeniu odjazd z miejsca wypadku dodatkowo uszkadzając auto (dodatkowe rysy, urywa lusterko) - tłumaczy że nie wiedział że ma pozostać w miejscu zdarzenia. Uciekając wpada na krawężnik i uszkadza felgę. Daleko nie odjechał bo stracił oponę. Gimbus dostaje 6 pkt i 500 zł. W golfie uszkodzone tylne nadkole (wgniot wielkości paczki papierosów przy samym rancie, popękany lakier), przerysowany cały bok, wgniecione drzwi z odpadającym lakierem, "pogniecione" prawe przednie nadkole, urwany i popękany "chlapacz", urwane lusterko, popękana osłona lusterka.

W wyniku uderzenia auto "wskoczyło" na krawężnik, czego efektem jest przestawiony układ kierowniczy - aby koła były ustawione na prosto, kierownica musi być skręcona o około 45 st, do tego po puszczeniu kierownicy auto gwałtownie skręca.

W miejscu gdzie auto wskoczyło, doszło do zarysowania felgi i poszarpania jej ranu (felga aluminiowa).

Auto malowane całe lakierem biała perła, więc na takie będzie też odmalowane (za sam lakier na auto poszło 3000 zł). Ubezpieczyciel golfa to Alianz, ubezpieczyciel gimbazy do HDI (co to jest) ?

Uogólniając cały prawy bok jest przerysowany, uszkodzone drzwi i przednie nadkole + układ kierowniczy i felga. Na ile wyceniacie naprawę takiego uszkodzenia ? Czy przysługuje mi prawo do wymiany drzwi na nowe (ewentualnie używki ale w dobrym stanie) bo jakoś sobie nie wyobrażam połowy drzwi szpachlować - niestety nie jest to jeden duży wgniot tylko wiele małych głębokich rys wraz dziwnymi wgniotami itd (coś w stylu kartki która leżała na ziemi i ktoś po niej przeszedł).

PS-Mam zamiar iść na przegląd w czwartek żeby sprawdzić układ kierowniczy, na 100% stwierdzone zostanie jego uszkodzenie, czy opinia wydana przez stację jest wiążąca dla ubezpieczyciela tzn czy może być dowodem uszkodzenia układu celem pokrycia jego uszkodzenia ? Gliniarze spisali dany fakt (wskoczenia auta na krawężnik).

Jakieś sugestie ?



LWNLUB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 25, 2012 20:14

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: LWNLUB » wt gru 25, 2012 20:43

Witam,
ile za coś takiego może wycenić mnie TU wgniecione porysowane drzwi zarysowane lusterko samochód Passat b6 2005 i pytanie jaka jest utrata wartości po malowaniu 3-4 elementów na lewej stronie i czy jest możliwe dostanie od TU takiej rekompensaty?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mlodypoznan » śr gru 26, 2012 11:32

skaktus z tego co piszesz to bedzie szkoda całowita pytanie tylko na ile wycenia wartosc "wraku"
lwnlub przy tym roczniku raczej nic nie dostaniesz za utrate wartosci



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: skaktus » śr gru 26, 2012 12:47

młodypoznan - szkoda całkowita ? Trochę mnie zdziwiłeś. W sumie koszt naprawy (malowania) może przekroczyć wartość auta... Pierwszy remont był robiony we własnym zakresie i wiadomo że przekraczał jego wartość.

Ktoś może potwierdzić ocenę młodego ? Zastanawiam się na ile mogą wycenić auto, w sumie mechanicznie i blacharsko przed kuku było w stanie na 5+, teraz gorzej. Ile za niego dajecie ?



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mlodypoznan » czw gru 27, 2012 15:35

To ze auto było na 5 po remoncie to dla ubezpieczyciela nie ma znaczenia.Policza wartość wg eurotaxu i pewnie wyjdzie kolo 3000 a naprawa na orginalnych czesciach duzo wiecej.Niestety tak robia



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: skaktus » czw gru 27, 2012 19:01

No to dobrze czy źle że tak wyceniają ? Zależy mi jedynie na tym, żeby starczyło na naprawę i doprowadzenie auta do stanu z przed wypadku. Elementy przed wypadkiem były w stanie bdb i do takiego mają wrócić.



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: mlodypoznan » czw gru 27, 2012 19:10

Zawsze możesz z OC sprawcy naprawiac do 100% wartości.Pytanie na ile wycenią wartość auta przed wypadkiem.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: skaktus » czw gru 27, 2012 19:18

Zapewne będą się starali zaniżyć koszt auta do najniższego z możliwych, jednak może być problem bo auto wygląda po porostu dobrze i ciężko jest znaleźć w takim stanie auto na drodze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości