PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pt lut 04, 2011 22:06

a ty jesteś właścicielem auta? podałeś konto ? jesli nie podałeś to kasa jest do odbioru w banku (w pzu i ptu jest to pekao sa) lub przyjdzie przekazem pocztowym

a nie da się pogadać z operatorem na infolinii?


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Raptus1984 » sob lut 05, 2011 00:57

tak jestem właścicielem,podałem nr konta,żeby się połączyć trzeba wbić nr szkody



Awatar użytkownika
Dodzia_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pn mar 31, 2008 20:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Dodzia_VW » sob lut 05, 2011 02:20

zajac pisze:szukaj innego auta
o nie nie :otepienie: bym sie chyba zapłakała jakbym miała go na złom oddać :rozpacz: zrobi sie

najważniejsze że przyszły kwity na auto zastępcze na koszt pzu :grin:



Awatar użytkownika
Marianooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn paź 26, 2009 16:08
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Marianooo » czw lut 17, 2011 19:06

Witam
Mój golf został swego czasu delikatnie pukniety w lewy przód, uszkodzeniu uległ zderzak(porysowany) i delikatnie wgnieciony błotnik przy reflektorze, zdarzyło sie to na parkingu sprawcy nie było na miejscu wiec sobie odpuściłem, ostatnio facet cofajac uderzył moje auto w druga strone uszkodzenia,(porysowana lampa, wgnieciony delikatnie i zarysowany błotnik i porysowany zderzak pęknięty na nim lakier mała wgniotka) I teraz moje pytania jak może wycenić to rzeczoznawca? Kiedy np. lampa jest zarysowana ?Kwalifikuje sie do wymiany ? czy do naprawy a jak z reszta zderzak i błotnik? Ostatnio mój kolega miał podobną stłuczke gdzie zderzak z prawej strony uległ uszkodzeniu, natomiast z lewej juz kiedys został wgnieciony i porysowany, rzeczoznawca nie policzył zderzaka poniewaz uznał ze kiedyś dostał za to odszkodowanie (może w innej ubezpieczalni) i nie wypłaca mu za to odszkodowania. Czy maja racje ? Jak to będe w moim przypadku ? Prosze o porade.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » czw lut 17, 2011 20:00

lampa wymiana, zderzak jeśli jest tylko porysowany to malowanie z potrąceniem lakierowania za uszkodzenia , które powinny być wcześniej naprawione , błotnik w zależności od stopnia uszkodzenia naprawa lub wymiana + malowanie całego elementu i cieniowanie drzwi - w zależności od koloru może cieniowanie maski


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Marianooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn paź 26, 2009 16:08
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Marianooo » czw lut 17, 2011 20:17

"
Zderzak jeśli jest tylko porysowany to malowanie z potrąceniem lakierowania za uszkodzenia ,które powinny być wcześniej naprawione "
:blush: mógłbyś to bardziej wyjaśnić. A tak cenowo jak myślisz ile wyjdzie ? :kac:



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » czw lut 17, 2011 21:52

myślał indyk o niedzieli , nie jestem wróżką skąd mam wiedzieć jak to wygląda po opisie to może być do polerowania lakier albo cały zderzak do lakierowania

a jak zderzak był wcześniej uszkodzony i wymagał lakierowania np całego elementu to mogą wyciąć lakierowanie całego zderzaka , a jak był tak że można byy polakierować częściowo to wytną lakierowanie w 50%


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Marianooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn paź 26, 2009 16:08
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Marianooo » pt lut 18, 2011 22:30

Był u mnie rzeczoznawca, wycenił wymiane lampy policzył za nia 79zł, naprawe i malowanie błotnika , a zderzaka nie uznał pisząc "uszkodzenia bez związku błotnik prawy, zderzak przedni + listwa w części lewej .Zderzak przedni wraz z listwą bez kwalifikacji ze względu na uszkodzenia w części lewej bez zwiazku ze szkodą kwalifikujacą element do lakierowania już wcześniej" Wiec nie uwzględnił zderzaka ,który uległ uszkodzeniu przy kolizji , poniewaz juz kiedys został przerysowany z drugiej strony ... ehh nie rozumiem tego. Co w takim razie zrobic ? :-(

"w kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne VOLKSWAGEN w wysokosci 50,0%



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Vii » pt lut 18, 2011 23:24

Marianooo pisze:Był u mnie rzeczoznawca, wycenił wymiane lampy policzył za nia 79zł, naprawe i malowanie błotnika , a zderzaka nie uznał pisząc "uszkodzenia bez związku błotnik prawy, zderzak przedni + listwa w części lewej .Zderzak przedni wraz z listwą bez kwalifikacji ze względu na uszkodzenia w części lewej bez zwiazku ze szkodą kwalifikujacą element do lakierowania już wcześniej" Wiec nie uwzględnił zderzaka ,który uległ uszkodzeniu przy kolizji , poniewaz juz kiedys został przerysowany z drugiej strony ... ehh nie rozumiem tego. Co w takim razie zrobic ? :-(

"w kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne VOLKSWAGEN w wysokosci 50,0%
Musisz sie odwołać od tego to po 1erwsze.. Pózniej powiedzmy zgodza sie na odwołanie i pójda Ci na ręke to znajac zycie beda Cie chcieli zrobić w trąbe i beda chcieli Ci dać małe pieniadze, za małe na naprawe a to juz widać jak lampe wycenił na 79 zł.. Dalej: Czysto teoretycznie powiedzmy dadza Ci 1000 zł [kwota przykładowa] i jak to nie starczy na naprawe to nie bierzesz tego w/w 1000 zł tylko szukasz sevisu który honoruje dana ubezpieczalnie [mozliwie najlepszego i najdrozszego servisu] i ten servis bedzie robił na koszt ubezpieczalni.. Aaaaaa Servis juz odpowiednio skasuje taka ubezpieczalnie ze smiesznego 1000 zł zrobi sie przykładowo 3000 zł :grin:

ps jesli lampa jest zarysowana to kwalifikuje sie do wymiany!!!!!



Awatar użytkownika
KoRcZuS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 24, 2010 16:52
Lokalizacja: Leszno

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: KoRcZuS » sob lut 19, 2011 00:02

hehe te niektóre ceny to oni mają na prawdę nie wiadomo skąd :) mi kiedyś wycenili cały pas przedni na 26zł :rotfl: a na necie najtaniej chyba ok 200zł jak wtedy szukałem i to na szrocie z jakiegoś auta do rozbiórki


Strona mojego MK4 =>> viewtopic.php?f=89&t=367588
Zrealizowano - [95%]

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: Vii » sob lut 19, 2011 16:52

KoRcZuS pisze:hehe te niektóre ceny to oni mają na prawdę nie wiadomo skąd :) mi kiedyś wycenili cały pas przedni na 26zł :rotfl: a na necie najtaniej chyba ok 200zł jak wtedy szukałem i to na szrocie z jakiegoś auta do rozbiórki
Pewnie! W takim wypadkach nie bierze sie tych smiesznych pieniedzy tylko daje do servisu tak jak mówiłem najdrozszego który honoruje dana ubezpieczalnie i ubezpieczalnia wtedy buli a auto jest zrobione na glanc! :grin: To nie Oni nas to my ich!



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » sob lut 19, 2011 17:59

Vii pisze:Pewnie! W takim wypadkach nie bierze sie tych smiesznych pieniedzy tylko daje do servisu t

chyba nie wiesz jak to działa , kwota kosztorysowa jest to zaliczka - jeśli ktoś chce naprawić w serwisie to bierze tą kasę daje w serwisie jako zaliczkę i daje upoważnienie , albo od razu daje upowaznienie i po problemie tylko liczyć się trzeba z tym, że i tak ubezpieczyciel nie uzna zderzaka i trzeba będzie samemu sobie zapłacić

czemu ubezpieczyciel ma płacić za zderzak, który już wczesniej był uszkodzony i powinien byc wymieniony. Może jedynie napisać wniosek o uznanie lakierowania w części - ponieważ uszkodzenia nie pokrywają się


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
pavo71
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 14, 2009 14:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: pavo71 » pn lut 21, 2011 20:05

Prosiłbym o wycene szkody z AC : Uszczkodzona obudowa skrzyni biegów , rozwarstwie tej skrzyni , naderwany kawałek i przetary belki przedniej zawieszenia ( sanki ), troszkę głosniej chodzi sprzegło i uciekł płyn. Auto to golf iv 1.9 tdi ajm 6 biegów.


Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: zajac » pn lut 21, 2011 20:12

może się okazać , że jeśli oba elementy do wymiany to będzie szkoda całkowita , bo skrzynia na pewno nie występuje w zamienniku co do sanek nie jestem pewny ale też wątpie. Tak czy tak w AC liczy się koszty maksymalne i jak one przekroczą 70% wartości auta , które katalogowo będzie teraz warte ok 16 tys zł to uznaje się całkowitą


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości