Brak przeglądu technicznego a policja...

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: Raptus1984 » ndz lip 31, 2011 13:59

o kurcze niezle



Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: Raptus1984 » ndz lip 31, 2011 14:25

sprawdzilem teraz swoje auto i wszylo brak danych a oc mam napewno bo sam placilem



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: doggie » ndz lip 31, 2011 23:07

Raptus1984 pisze:sprawdzilem teraz swoje auto i wszylo brak danych a oc mam napewno bo sam placilem

kolego, zawsze są jakieś odstępstwa od reguły i wiem z doświadczenia że zdarza się iż baza zawiera luki, ale to nie oznacza że np. za miesiąc nie zostanie zaktualizowana

po drugie - jeśli zapomnisz kiedykolwiek druku polisy i nie będziesz jej miał podczas kontroli to gliniarze wyślą pismo z zapytaniem do Funduszu Gwarancyjnego na temat twojej polisy



Awatar użytkownika
Raptus1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt mar 05, 2010 12:28
Lokalizacja: malbork

Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: Raptus1984 » pn sie 01, 2011 07:02

aha ok czyli wszystko juz wiem



Darth Diable
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 17:49

Re: Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: Darth Diable » ndz wrz 25, 2011 18:05

Witam
Czyli tak reasumując...

Mam ważne ubezpieczenie OC ale skończył mi się przegląd jakiś czas temu. Jakie grożą mi konsekwencje?

"Słyszałem", że teraz jest za to mandat 50zł i bez pkt i bez holowania. Jakiś kwitek na zrobienie przeglądu czy coś...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: doggie » ndz wrz 25, 2011 19:08

Darth Diable pisze:
Mam ważne ubezpieczenie OC ale skończył mi się przegląd jakiś czas temu. Jakie grożą mi konsekwencje?
zatrzymanie DR bez mandatu, DR odbierzesz sobie w WK po uprzednim zrobieniu przeglądu na SD
"Słyszałem", że teraz jest za to mandat 50zł i bez pkt i bez holowania.
ale to za brak OC podczas kontroli jest MKK 50 zł a także możliwość zatrzymania DR, ponadto policjanci skierują pismo do UFG



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3226
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: maj0nez » ndz wrz 25, 2011 20:25

Darth Diable pisze:Witam
Czyli tak reasumując...

Mam ważne ubezpieczenie OC ale skończył mi się przegląd jakiś czas temu. Jakie grożą mi konsekwencje?

"Słyszałem", że teraz jest za to mandat 50zł i bez pkt i bez holowania. Jakiś kwitek na zrobienie przeglądu czy coś...
Taryfikator nie przewiduje za to mandatu ale może Cię upomnieć za 50zł.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: doggie » ndz wrz 25, 2011 20:42

maj0nez pisze: Taryfikator nie przewiduje za to mandatu ale może Cię upomnieć za 50zł.
że niby za co nie ma mandatu? Oczywiście że na upartego za brak przeglądu może być mandat z art. 97 KW



Darth Diable
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 17:49

Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: Darth Diable » ndz wrz 25, 2011 20:57

Czyli mam przez to rozumieć, że lepiej jechać z samym OC, bez dowodu rejestracyjnego i w razie kontroli płacę 50zł?

Bo w przeciwnym wypadku zabierają mi dowód i żeby odebrać to muszę zrobić przegląd i się pofatygować do WK z kwitkiem, że zrobiłem i oddają mi?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: doggie » ndz wrz 25, 2011 21:01

Darth Diable pisze:Czyli mam przez to rozumieć, że lepiej jechać z samym OC, bez dowodu rejestracyjnego i w razie kontroli płacę 50zł?

Bo w przeciwnym wypadku zabierają mi dowód i żeby odebrać to muszę zrobić przegląd i się pofatygować do WK z kwitkiem, że zrobiłem i oddają mi?
baaaaardzo dobrze myślisz :hmm: , lepiej powiedzieć że się zapomniało bo wtedy nie trzeba się fatygować do WK po odbiór DR


tylko druga strona medalu jest taka, że aby odebrać DR z WK i tak uprzednio będziesz musiał zrobić przegląd :hmm: taki plus tej całej sytuacji :wink: który wymusza zrobienie przeglądu :D



Darth Diable
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 17:49

Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: Darth Diable » ndz wrz 25, 2011 21:23

Aha, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem =)

Dziękuję i pozdrawiam.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: Skrzak » czw kwie 28, 2016 13:31

Odkop.

Dziś na przeglądzie dostałem negatywny wynik. Tam są chyba trzy poziomy wypisane na zaświadczeniu, to za brak uaktualnienia gaśnicy mam zaznaczone, to z tym wiem że dają pieczątkę i mam ten drugi symbol też, że może powodować zagrożenie dla środowiska, bo niby wyciek oleju. A to po prostu trochę mokro, nic się nie leje i po parkowaniu nigdy nie mam plamy pod autem, no ale się przyczepił. Dowodu nie zabrał, mam wrócić za 2 tyg, świstek z badania dostałem ale pieczątki w DR nie. OC oczywiście mam ważne (kupione tydzień temu nawet).

To jak teraz, mogę jeździć przez te dwa tygodnie czy nie? Nie pytam o jazdę po mieście bo to i tak będę robić, chociażby żeby umyć silnik i zobaczyć w końcu co się poci. Ale co jak w trasie będzie kontrola, to co mandat czy dowód leci czy jak?



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3226
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: maj0nez » czw kwie 28, 2016 14:00

Skrzak pisze:Odkop.

Dziś na przeglądzie dostałem negatywny wynik. Tam są chyba trzy poziomy wypisane na zaświadczeniu, to za brak uaktualnienia gaśnicy mam zaznaczone, to z tym wiem że dają pieczątkę i mam ten drugi symbol też, że może powodować zagrożenie dla środowiska, bo niby wyciek oleju. A to po prostu trochę mokro, nic się nie leje i po parkowaniu nigdy nie mam plamy pod autem, no ale się przyczepił. Dowodu nie zabrał, mam wrócić za 2 tyg, świstek z badania dostałem ale pieczątki w DR nie. OC oczywiście mam ważne (kupione tydzień temu nawet).

To jak teraz, mogę jeździć przez te dwa tygodnie czy nie? Nie pytam o jazdę po mieście bo to i tak będę robić, chociażby żeby umyć silnik i zobaczyć w końcu co się poci. Ale co jak w trasie będzie kontrola, to co mandat czy dowód leci czy jak?
Jedź na inną stację.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Brak przeglądu technicznego a policja...

Post autor: hak64 » czw kwie 28, 2016 16:36

Jeśli na SKP czepiają się legalizacji gaśnicy, to zmień stację diagnostyczną. Popytaj gdzie w okolicy są mniej rygorystyczni i jedź. A swoją drogą jadąc na stację można pożyczyć gaśnicę z innego wozu. Znam takich, co zmieniają koła a nawet reflektory, bo do ksenonów i soczewek wymagają spryskiwaczy.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości