Co robic po swapie silnika? Dokumenty, przeglad itp

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob kwie 10, 2010 17:20

To, czy ma być rzeczoznawca zależy tylko i wyłącznie od diagnosty. Gwiazdor wbijał VRa zamiast RP i bez rzeczoznawcy to poszło. Jak diagnosta nie chce na to patrzeć to od razu każe jechać do rzeczoznawcy po opinię. Jak jej nie potrzebuje to tylko robi rozszerzony przegląd lub zwykły, a papier i tak wystawi jak SWAP nie zagraża ludziom. Potem z papierem od diagnosty do wydziału komunikacyjnego i tyle. Gwiazdor nawet umowy kupna silnika nie potrzebował.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » ndz kwie 11, 2010 22:27

Poszło bez problemów...teraz czekam na dowód, na czas wyrabiania dowodu dostaje się tymczasowy.

Ale warto zadzwonić do wydziału komunikacji i się dowiedzieć bo zachowania urzędów są dziwne i różne. Do tego trzeba zabrać swoje tablice


Obrazek

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » czw kwie 22, 2010 23:01

troche odgrzeje temacik :chytry:
czyli jak to jest?? stoje przed podobnym zadaniem. Mam silnik z mojego rozbitego polo (1,4 tdi) chce go wsadzic w bude golfa mk3/mk2 (czyli auta w ktorym takiego silnika nigdy nie bylo) i najprawdopodobniej bedzie to auto w ktorym pierwotnie siedzi benzyniak, wiec jak wyglada sprawa rejestracji?? bo juz sam sie w tym pogubilem :rolleyes: (a w temacie nie jest to jednoznacznie opisane) czy wystarczy tzw rozszezony przeglad i z tym udaje sie do wydzialu komunikacji w celu zmiany rodzaju zasilania silnika i ew zmiany pojemnosci, czy musze najpierw udac sie do rzeczoznawcy po odpowiedni papierek??
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 23:02 przez kaczor4011, łącznie zmieniany 1 raz.


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt kwie 23, 2010 07:06

kaczor4011 pisze:czy wystarczy tzw rozszezony przeglad i z tym udaje sie do wydzialu komunikacji w celu zmiany rodzaju zasilania silnika i ew zmiany pojemnosci, czy musze najpierw udac sie do rzeczoznawcy po odpowiedni papierek??
ja rozmawiałem o podobnej sytuacji z rzeczoznawcą to powiedział mi tak, jest potrzebny rozszerzony przegląd, a co do zaświadczenia od rzeczoznawczy to powiedział że zależy to do wydziału komunikacji - jeden wymaga a drugi nie :-k


:-k ...

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » wt kwie 27, 2010 23:39

misiek pisze:zależy to do wydziału komunikacji - jeden wymaga a drugi nie
niestety :grrr: jak to powiedzial moj znajomy - WITAMY W POLSCE :)
ma ktos jeszcze takie doswiadczenia w tym temacie??


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr kwie 28, 2010 20:07

kaczor4011 pisze:
misiek pisze:zależy to do wydziału komunikacji - jeden wymaga a drugi nie
niestety :grrr: jak to powiedzial moj znajomy - WITAMY W POLSCE :)
ma ktos jeszcze takie doswiadczenia w tym temacie??
ja mam takie że zadzwoń do urzędu komunikacji i ci powiedzą co masz dostarczyć.


Obrazek

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » śr maja 12, 2010 16:05

Założyłem podobny temat ale od razu go wy... i zadam pytanie tutaj :helm:

Kupiłem passata b4 z silnikiem 1.9TDI. Chcę go wrzucić do golfa mk1 gdzie do tej pory była benz 1.1.

Czy może być dowodem zakupu silnika umowa kupna-sprzedaży passata? Wydaje mi się, że oczywiście tak ale urzędy swoje... :crazy:


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr maja 12, 2010 18:33

a po co ci umowa...ja żadnej umowy na silnik nie miałem


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob lip 03, 2010 21:08

nie trzeba ale też nie zaszkodzi jak się ją sporządzi :wink: pomimo iż silnik jest jedynie częścią wymienną może posiadać numery, a numery mogą figurować w bazie danych rzeczy utraconych "wink"



EDIT:
Gashkas pisze: 1. Czy jest szansa, ze jakis diagnosta przeprowadzi przeglad i nie bedzie przeszkoda w wystawieniu opini pozytywnej w/w swap (bez zmiany papierow)? Pewnie nie ale wole zapytac.
2. Czy w razie stluczki itp (nie z mojej winy) policja moze nalozyc na mnie jakis mandat lub zabrac dowod? Zakladajac, ze jakos dojda, ze mam zmienione zasilanie a papiery stare (w dowodzie tylko napisane '1.6' - brak 'i', 'd' itp)
3. Oplacajac dalej ubezpieczenie zglosic zmiane zasilania? Ma to wplyw na stawki albo na cos innego? Pojemnosc i tu i tu 1.6. Na odcinku ktory sie wozi w razie kontroli tez tylko pojemnosc podana takze nie wiem co z tym.
4. Ostatnie pytanie - czy jesli juz bede robil zmiane papierow (powiedzmy rzeczoznawca - jesli bedzie potrzeba - potem przeglad to czy diagnosta musi koniecznie miec umowe kupna na nowo nabyty silnik? Czy to tylko moze byc jego 'widzi mi sie' a w rzeczywistosci wcale nie konieczne?
ad. 1. bez zmiany papierów nie
ad. 2. zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z uwagi na niezgodność danych ze stanem faktycznym
ad. 3. tak, musisz powiadomić ubezpieczyciela
ad. 4. nie trzeba ale nie zaszkodzi mieć



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » ndz lip 04, 2010 15:14

mettenos, dzieki bardzo za konkretna odpowiedz :bigok:
mettenos pisze:ad. 4. nie trzeba ale nie zaszkodzi mieć
cieszy mnie to, musze tylko znalezc diagnoste, ktory bez umowy to ogarnie bo musialbym troche kilometrow zrobic po umowe znowu :)


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości