Fotka zrobiona przez fotoradar

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sty 12, 2009 10:40

Widzę że niektórzy wypisują tu bajki. Zakładający post może dostać 10 pkt i mandat zgodnie z taryfikatorem od 400 do 500 zł pod warunkiem, że jest właścicielem samochodu, bo "kwity" przychodzą na właściciela - jak na razie nic w tym zakresie się nie zmieniło. Napisałem że może, bo najpierw dostanie wezwanie albo pocztą kwity do uzupełnienia i wskazania tam, kto kierował, jak napisze że kierował jego brat, wujek, tata itd... to nie zapłaci on tylko osoba wskazana, jest jeszcze inna możliwość, tj. niemożność wskazania kierującego, bo nie wie, ponieważ wiele osób jeździ jego autem (zdjęcie twarzy jest mało istotne, ważne są zeznania), wtedy jako właściciel dostaje mandat karny do kwoty 500 zł bez punktów. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » pn sty 12, 2009 10:45

mettenos pisze:Widzę że niektórzy wypisują tu bajki. Zakładający post może dostać 10 pkt i mandat zgodnie z taryfikatorem od 400 do 500 zł pod warunkiem, że jest właścicielem samochodu, bo "kwity" przychodzą na właściciela - jak na razie nic w tym zakresie się nie zmieniło. Napisałem że może, bo najpierw dostanie wezwanie albo pocztą kwity do uzupełnienia i wskazania tam, kto kierował, jak napisze że kierował jego brat, wujek, tata itd... to nie zapłaci on tylko osoba wskazana, jest jeszcze inna możliwość, tj. niemożność wskazania kierującego, bo nie wie, ponieważ wiele osób jeździ jego autem (zdjęcie twarzy jest mało istotne, ważne są zeznania), wtedy jako właściciel dostaje mandat karny do kwoty 500 zł bez punktów. Pozdrawiam
W końcu jakaś sensowna odpowiedź...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sty 12, 2009 10:46

wasiak pisze:przeciez od stycznia nie ma pkt za fotoradary sa za to wyzssze mandaty
skąd masz te informacje? - kiedyś była mowa o takim projekcie, ale jak nadal pozostało to projektem

[ Dodano: Pon 12 Sty, 2009 ]
sebinHo pisze:ponieważ nie mam jeszcze roku a z tego co mi widomo to limit mój wynosi jak narazie 20. dodam że prędkość przekroczyłem o ponad 50km/h i wychodzi mi za to 10 pkt co jeszcze do tego mogą doliczyć?
twój limit to 21 a nie 20



Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » pn sty 12, 2009 17:23

mettenos pisze:...jest jeszcze inna możliwość, tj. niemożność wskazania kierującego, bo nie wie, ponieważ wiele osób jeździ jego autem (zdjęcie twarzy jest mało istotne, ważne są zeznania), wtedy jako właściciel dostaje mandat karny do kwoty 500 zł bez punktów. Pozdrawiam
To jest potwierdzona inf. ?? Nie jest wtedy przyadkiem tak ze wlasciciel auta dostaje pkt i pln do zaplaty??



Awatar użytkownika
bartos 2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 16:25
Lokalizacja: jarosłaVWiec

Post autor: bartos 2008 » pn sty 12, 2009 17:39

właśnie dziś dostałem taką fajną fotkę ale zastanawia mnie jedno po co i tyle danych osobowych jak np.
- nazwisko rodowe matki
itd

przecież jeśli dostałem fotkę i się do tego przyznaję to wystarczy przecież wpłacić mandat i po sprawie, jutro będę znał jakieś szczegóły bo idę to zapłacić. :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:


[img]http://images48.fotosik.pl/34/7a8361a264f9111a.jpg[/img]

pozdrowionka

Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » wt sty 13, 2009 00:33

Ja raz mialem nieprzyjemnosc dostac takie oto zdjecie... Mily pan policjant pozwolil mi zrobic zdjecie "dokumentu". Mandat 10 pkt i 400 zl
Obrazek



Awatar użytkownika
RyKa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 602
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:17
Lokalizacja: PGS
Kontakt:

Post autor: RyKa » wt sty 13, 2009 10:40

MaNo,
fajna pamiątka :bigok:
ja też raz miałem przyjemność oglądać się na podobnej fotce, mandatu nie dostałem tylko pouczenie na komendzie ;)
ale fotki na pamiątkę dać nie chcieli :grrr:


OCEŃ MOJEGO VARIANTA :
viewtopic.php?t=111720" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

siaralfc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: śr paź 01, 2008 22:33
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: siaralfc » wt sty 13, 2009 13:31

przychodzi polecony do domu i można odesłać im listownie albo osobiście stawić się na posterunku/komendzie innym badziewiu w celu wyjaśnienia kto kierował pojazdem i przyznania się, a co za tym idzie przyjęcia mandatu, można się sądzić, ale z *#cenzura#*... co 100 osoba chyba wygrywa.
ja dostałem foto jak jechałem autem taty i pojechałem wyjaśniać to do bytomia, bo to straży miejskiej z bytumia fotoradar. pojechałem, rzekłem, że to ja kierował, z racji że 104 na ograniczeniu 50, to przekroczenie powyżej 51km/h = 10pkt karnych i 400/500zł albo tutaj nie ma widełek, mnie podciągnął pod 400 zeta i tyle.
pierwszy rok prawko mi leci to limit 21pkt maksymalnie, po roku wzrasta do 24, a także po roku od momentu popełnienia wykroczenia pkt się kasują.
fotkę mi zrobił 29 czerwca, a dostałem POLECONY 26 lipca, pierdo... poczta polska :green_fuck:
trochę bolą te punkty i hajs, ale pamiętam, że vectra została skillowana :green_fuck:

aha, co to za bujdy jakieś, że pkt się mnożą? jeśli byłoby coś takiego, to robię wszystko, aby mieć jakiś immunitet albo kupuję rower :panna:, przecie pan władza za każdym razem by z tego korzystał, chyba, że nagle chłopom by zaczęły rosnąć cycki rozmiar D
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 13:33 przez siaralfc, łącznie zmieniany 2 razy.


S3 R30 Turbo by FROGRACINGxBRYNDZISM

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt sty 13, 2009 15:23

MaNo pisze: To jest potwierdzona inf. ?? Nie jest wtedy przyadkiem tak ze wlasciciel auta dostaje pkt i pln do zaplaty??
właściciel? z jakiej racji miałby dostać punkty za to że ktoś jego autem popełnił wykroczenie. Powtarzam, zawsze wezwanie wysyłane jest na właściciela pojazdu, którego ustalam w CEPiK-u (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) itd... Więcej info mogę udzielić na PW :grin: . Pozdrawiam

P.S. I wszlekie inne wymyłsy, pomysły, bajki i komentarze w tej sprawie są niepotrzebne, znam ten temat :bajer: ..... powiem w ten sposób - "od podszewki"



siaralfc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: śr paź 01, 2008 22:33
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: siaralfc » wt sty 13, 2009 15:50

mettenos pisze:Powtarzam, zawsze wezwanie wysyłane jest na właściciela pojazdu
No i właściciel decyduje czy bierze na siebie, czy jeśli to nie on kierował musi wskazać kto.


mettenos,
A jak jest np firma i 30 pojazdów zarejestrowanych na 1 osobę. Jedzie sobie np szefu jednym z nich, robią mu fotkę, pech policji, że wychodzi lekko zamazana, a on ma też już np 15pkt karnych to zaczyna kombinować więc mówi, że nie wie kto jechał autem i nie da rady tego ustalić, to policja może tylko mandat nałożyć?


S3 R30 Turbo by FROGRACINGxBRYNDZISM

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt sty 13, 2009 15:59

siaralfc pisze:
No i właściciel decyduje czy bierze na siebie, czy jeśli to nie on kierował musi wskazać kto.


mettenos,
A jak jest np firma i 30 pojazdów zarejestrowanych na 1 osobę. Jedzie sobie np szefu jednym z nich, robią mu fotkę, pech policji, że wychodzi lekko zamazana, a on ma też już np 15pkt karnych to zaczyna kombinować więc mówi, że nie wie kto jechał autem i nie da rady tego ustalić, to policja może tylko mandat nałożyć?
Co do pierwszego stwierdzenia to nic nie musi, bo może nie pamiętać i wtedy dostaje MKK za niewskazanie kierowcy do 500 zł bez punktów karnych

Co do drugiego stwierdzenia to firma powinna prowadzić ewidencję, karty poazdu itp.. kto w danym dniu dysponuje pojazdem - jeżeli nie prowadzi to szef "bierze na garba" i jak go stać albo stać firmę to płaci, a jak nie stać to wskazuje podwładnego, który kierował. Przeważnie 30 pojazdów jest zarejestrowanych na firmę a nie na "Kowalskiego" ale to w niczym nie zmienia procedur



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » wt sty 13, 2009 16:10

siaralfc pisze:A jak jest np firma i 30 pojazdów zarejestrowanych na 1 osobę
ja pracowałem w firmie która ma około 200 aut
sprawa wygląda tak że przypisują auto do konkretnej osoby i ty jesteś za nie odpowiedzialny a co znaczy najpierw sprawa auta jest wyjaśniana z tobą
nie ma w firmach bezpańskich samochodów bo byłby bałagan
moim autem jeździło czasami 2 kierowców a więc żeby nie było niejasności była karta pojazdu czyli kto w danych godzinach miał auto i tam się wpisywał gdzie jeździł
a jeśli chodzi o fotkę to ktoś musi się przyznać
znam przypadek gdzie żona wzięła winę na siebie bo zdjęcie było zamazane a mąż miał już sporo punktów
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 16:17 przez Szosownik, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt sty 13, 2009 16:36

Szosownik pisze: a jeśli chodzi o fotkę to ktoś musi się przyznać
musi, no chyba że się ma "w porzo" szefa i on weźmie to na siebie, ale jak szosownik wyżej napisał w firmie musi być ewidencja
Szosownik pisze: znam przypadek gdzie żona wzięła winę na siebie bo zdjęcie było zamazane a mąż miał już sporo punktów
:bigok:



siaralfc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: śr paź 01, 2008 22:33
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: siaralfc » wt sty 13, 2009 21:20

mettenos pisze:wtedy dostaje MKK
No to mnie się o to rozchodziło chociaż nie wiem co to za skrót. :bigok:
Bo w firmie, gdzie robiłem był taki przypadek, że szef lubi poganiać no i pogonił tak, że przyszła fotką na firmę(jest dwóch szefów, a wszystkie auta są na nich zarejestrowane) no i pojechał wyjaśniać, że nie wie kto autem kierował i nie można tego ustalić, bo to, bo siamto i sramto, w konsekwencji lopicjant wypisał ino mandat pieniężny bez pkt karnych.
Dodam, że fotka była zamazana, tak że ciężko było rozpoznać kierowcę.

Patent na 'brak twarzy' to jeździć z opuszczoną tą popierdółką przeciwsłoneczną. :bigok:


S3 R30 Turbo by FROGRACINGxBRYNDZISM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości