Mandat z fotoradaru

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » wt lis 27, 2007 20:28

Do pieniędzy, które wydasz na mandat dołożyłbyś ze 2 stówki i kupiłbyś CB radio. Wtedy na pewno wiedziałbyś co i jak. Polecam to rozwiązanie :grin:



Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » wt lis 27, 2007 20:32

Ja mam CB-radio ale w tym czasie mialem na gwarancji - i mi nie poszło po calosci ale nie rozpaczam bo juz mi sie wiele razy zwróciło...


posłużę Vagiem

Awatar użytkownika
vwosiu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: vwosiu » wt lis 27, 2007 22:29

Paweł pisze:I teraz mam takie dwa małe pytania czy mogę napisac jakieś odwołanie od tego mandatu ze student i że nie mam pieniędzy??.
mnie strzelili fote tylko bylem tego nie swiadomy bylem na wakacjach nad morzem wrocilem i po jakims czasie przyszlo foto tylu samochodu :crazy: bylo do zaplaty 350zl i napisalem odwolanie :grin: ze biedny uczen nawet nie student nie pracuje ucze sie nie mam jak zdobyc takiej gotowki i wspomnialem ze rodzice tez nie pomogą :grin: pomoglo :chytry: przysłali odpowiedz juz druczek do zaplaty 300zl :grin: wiec zawsze mozna sprobowac



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » śr lis 28, 2007 01:17

Hehe biedny uczeń, rodzice nie pomogą pieniędzy niema ale auto i paliwo w baku samo się znalazło


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
vwosiu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: vwosiu » śr lis 28, 2007 16:59

thebishop pisze:Hehe biedny uczeń, rodzice nie pomogą pieniędzy niema ale auto i paliwo w baku samo się znalazło
i jeszcze ze sląska nad morzem starczylo jechac i troche tam posiedziec :grin: ale na mandat juz nie zostalo wiec co mialem prawde napisac :grin: zawsze to te 50zl mniej



shreck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 24, 2006 12:15
Lokalizacja: śląsk

Post autor: shreck » śr lis 28, 2007 17:11

Kolega pisał, że fotoradar zrobił zdjęcie tyłu samochodu? Czy ktoś miał też taki przypadek? Jak do tej pory mówiło się raczej, że na zdjęciu musi być jeszcze widoczna twarz kierującego.



Awatar użytkownika
vwosiu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: vwosiu » śr lis 28, 2007 17:37

shreck pisze:Kolega pisał, że fotoradar zrobił zdjęcie tyłu samochodu? Czy ktoś miał też taki przypadek? Jak do tej pory mówiło się raczej, że na zdjęciu musi być jeszcze widoczna twarz kierującego.
ja myslalem tak samo ze musi byc twarz kierowcy uchwycona ale przyszlo zdjęcie tylu samochodu i dobrze rozświetlona rejestracja + przyszlo pismo na mojego ojca bo ja jestem wspołwłaścicielem i bylo to pismo do odeslania z załączoną kopertą było kilka opcji do wyboru ze moj ojciec ma sie przyznac i odrazu zaplacic, ma sie nie zgodzic na przyjecie mandatu, bylo chyba tez cos o kradziezy napisane ale nie pamiętam, ale byla opcja ze nie on prowadzil auto ze zostalo wowczas prowadzone przez kogo innego i wtedy niby wszystko spada na mnie i musialem wypisac co i jak i przyznac sie do tego pisemnie



bobek250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 30, 2007 20:58
Lokalizacja: Z daleka:)

Post autor: bobek250 » pt lis 30, 2007 21:06

Witam! Panowie wiecie może ile czeka się na mandat z fotoradaru?Chodzi mi o taki fotoradar,który rozstawiają na małym stojaczku na poboczu.Jechałem na zabudowanym przed 23.00 i mi pyknęło przy ok.85km/h i jeszcze nie przyszło zdjecie(czekam tydzien).
Z góry dzieki



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » śr gru 05, 2007 02:25

a myslalem tak samo ze musi byc twarz kierowcy uchwycona ale przyszlo zdjęcie tylu samochodu i dobrze rozświetlona rejestracja + przyszlo pismo na mojego ojca bo ja jestem wspołwłaścicielem i bylo to pismo do odeslania z załączoną kopertą było kilka opcji do wyboru ze moj ojciec ma sie przyznac i odrazu zaplacic, ma sie nie zgodzic na przyjecie mandatu, bylo chyba tez cos o kradziezy napisane ale nie pamiętam, ale byla opcja ze nie on prowadzil auto ze zostalo wowczas prowadzone przez kogo innego i wtedy niby wszystko spada na mnie i musialem wypisac co i jak i przyznac sie do tego pisemnie
no więc ja powiem Wam tak:
jeżeli macie zdjęcie tyłu to "prawo ma maly problem"
nie widac kierującego - mozliwe ze kierowal właścieiel lub wspólwłaściciel, ale...........
było to okolo hmmm miesiąca (a czasami nawet dalej) temu.
Więc mozliwośc jest taka że nie jechała ani wlaściciel ani współwłaściciel.
Samochod czasami (często0 pożyczacie bratu, kuzynowi koledze koleżance itp.
Więc nie mozna sie przyznac do kierowania skoro mozliwe ze sie nie kierowało.
Wówczas zaproponuja opcje zapłaty za wykroczenie nie wskazania kierującego (moga tak zrobić)
ale......... - przeciez wy byście z chęcia wskazali tego kierującego tylko trudno Wam jest powiedzieć kto miesiąc (dwa lub trzy0 temu mógl tym samochodem jechać.
Czyli nie odmawiacie wskazania kierowcy tylko nie wiecie kto jechal (bo nie ma jego zdjęcia - fotka tylu samochodu) - i w tym momencie powstaje problem dla egzekutora bo wykroczenie mowi o celowym zatajeniu informacji o kierującym - czyli wiem ale nie powiem - a tu niestety jest na odwrót - powiedzialbym - ale nie wiem.
Przed kolegium sprawa (najprawdopodobniej) padnie bo nikt z potencjalnych wskazanych (brat, kuzyn kiolega kolezanka) tez nie będzie wiedzial czy wtedy jechali.
Czyli brak sprawcy - nie ma wykroczenia nie wskazania bo skoro nie ma zdjęcia kierującego to nie wiadomo kogo wskazać a skoro sam nie jechalem to nie bedę klamał i nie przyznam sie do czegoś czego nie zrobiłem-
Kara może upaśc albo mozna w ten sposób wytargowac najmniejszy (20PLN mandat)
Pozdrawiam


Obrazek

Awatar użytkownika
vwosiu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: vwosiu » śr gru 05, 2007 19:49

niebieski91 pisze:no więc ja powiem Wam tak:
jeżeli macie zdjęcie tyłu to "prawo ma maly problem"
nie widac kierującego - mozliwe ze kierowal właścieiel lub wspólwłaściciel, ale...........
było to okolo hmmm miesiąca (a czasami nawet dalej) temu.
Więc mozliwośc jest taka że nie jechała ani wlaściciel ani współwłaściciel.
Samochod czasami (często0 pożyczacie bratu, kuzynowi koledze koleżance itp.
Więc nie mozna sie przyznac do kierowania skoro mozliwe ze sie nie kierowało.
Wówczas zaproponuja opcje zapłaty za wykroczenie nie wskazania kierującego (moga tak zrobić)
ale......... - przeciez wy byście z chęcia wskazali tego kierującego tylko trudno Wam jest powiedzieć kto miesiąc (dwa lub trzy0 temu mógl tym samochodem jechać.
Czyli nie odmawiacie wskazania kierowcy tylko nie wiecie kto jechal (bo nie ma jego zdjęcia - fotka tylu samochodu) - i w tym momencie powstaje problem dla egzekutora bo wykroczenie mowi o celowym zatajeniu informacji o kierującym - czyli wiem ale nie powiem - a tu niestety jest na odwrót - powiedzialbym - ale nie wiem.
Przed kolegium sprawa (najprawdopodobniej) padnie bo nikt z potencjalnych wskazanych (brat, kuzyn kiolega kolezanka) tez nie będzie wiedzial czy wtedy jechali.
Czyli brak sprawcy - nie ma wykroczenia nie wskazania bo skoro nie ma zdjęcia kierującego to nie wiadomo kogo wskazać a skoro sam nie jechalem to nie bedę klamał i nie przyznam sie do czegoś czego nie zrobiłem-
Kara może upaśc albo mozna w ten sposób wytargowac najmniejszy (20PLN mandat)
Pozdrawiam
czemu nie wiedzialem tego wczesniej :panna: bylo tak ze juz po tygodniu jak wrocilem z nad morza przyszlo zdjęcie odebrali rodzice :grin: i sie zaczelo niewpadlem wtedy na taki pomysl odpisalem ze to ja bylem kierowcą przyznalem sie do tego pisemnie przysłali kwitek do wplaty ojciec wzioł i poszedl zapłacił no coz to życzę każdemu jesli juz zdjęcia z fotoradaru tyłu auta i kombinowac :grin: tak czy inaczej ta wiedza sie przyda dzięki niebieski91, :pub:



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » czw gru 06, 2007 00:55

VWosiu pisze:to życzę każdemu jesli juz zdjęcia z fotoradaru tyłu auta i kombinowac :grin: tak czy inaczej ta wiedza sie przyda dzięki niebieski91, :pub:
ja też mysle że komuś to sie przyada bo chociaż jestem generalnie za przestrzeganiem pewnych zasad - a przede wszyskim nie nakrecaniem niepotrzebnie predkości - to robienie zdjęć odchodzacego to bzdura ktora Sądy muszą docenić, a jeżelei nie ma konkretnego dowodu to Sąd w/g prawa wszystkie niejasności musi tłumaczyć na korzyść oskarżonego (obwinionego)
I niestety jak się nie umie dorobić dowodu to niech sie nie zabieraja za takie rzeczy - lepiej by porzadu pilnowali na wioskach i miejskich licach - bo to przewaznie takie zdjęcia nie sa z Policji tylko robione przez Straz Miejska i Gminna - Policjanci robią to o wiele lepiej dowodowo - ale cóz wymagać od niedouczonych i niekompetentnych u ktorych tylko kasiorka sie liczy za mandaciki - hehehehehe


Obrazek

Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » pn sty 28, 2008 09:12

Niebieski ale to co pisałes o postepowaniu ze zdjęciami to wiesz z doświadczenia czy to jest Twoja propozycja?


Jetta MK2 TeeDee-doprowadzona do stanu fabrycznego w wersji kanadyjskiej

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pn sty 28, 2008 12:37

flinstone pisze:Niebieski ale to co pisałes o postepowaniu ze zdjęciami to wiesz z doświadczenia czy to jest Twoja propozycja?
no więc amaliza przepisów mi to podpowiedziała, poza tym wiem z doświadczenia, bo szwagierka tak miala, no i jest to moja propozycja na tak beznadziejny material dowodowy


Obrazek

Awatar użytkownika
zeca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 03, 2008 03:56
Lokalizacja: 100lica

Post autor: zeca » pn sty 28, 2008 13:55

mój kuzyn pracuje w drogówce więc powiem tak. Policję nie interesuje czy nie pamiętasz czy nie chcesz powiedzieć. Niewiem jak sprawa może wyglądać w sądzie ale na komisariacie jest wóz albo przewóz. Masz trzy opcje:
1.Albo przyznajesz się i otrzymujesz mandat i punkty za przekroczenie prędkości
2. Jeżeli nie pamiętasz/nie chcesz powiedzieć to jest grzywna ( wysokość zależy od tego gdzie jesteś tzn w jakim mieście w wawie zmieniły się przepisy, kiedyś za to bylo 100zł teraz jest 2500zł bo za dużo osób zapominało kto jechal :jezor: )
3. Podajesz kto jechał i policja zwraca się do niej.
bobek250 pisze:Witam! Panowie wiecie może ile czeka się na mandat z fotoradaru?Chodzi mi o taki fotoradar,który rozstawiają na małym stojaczku na poboczu.Jechałem na zabudowanym przed 23.00 i mi pyknęło przy ok.85km/h i jeszcze nie przyszło zdjecie(czekam tydzien).
Z góry dzieki
W większych miastach przychodzi po około 2 tygodniach.
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 13:58 przez zeca, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://img145.imageshack.us/img145/8800/sigpic77735kp9.gif[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości