PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

esmoka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 09:15

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: esmoka » wt kwie 19, 2016 23:13

Oczywiscie ze nie uwzglednili zbieznosci. Tam na drzwiach to wydaje mi sie ze tak sa profilowane, ale sciagne tapicerke I sie upewnie. Dzieki za pomoc, jak tylko zatwierdza szkode zloze odwolanie. Przy wczesniejszej szkodzie za jeden element wycenili 500, a tutaj za przejechany bok smieszna sume. Jak bede cos wiedzial napisze. Dzieki.



esmoka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 09:15

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: esmoka » śr kwie 20, 2016 07:42

Was jeszcze jedno. W kosztorysie mam material lakierniczy 45%. W objasnieniach mam cos takiego " 100% wartosc przygotowania do lakierowania uwzglwdniona w kosztorysie". Czy to ta slawna ich amortyzacja?


Aaa I chyba jest amortyzacja."W kosztorysie zastosowano Rabat w wysokosci 25% na czesci"



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: VWiater » śr kwie 20, 2016 10:29

Rabat 25% na części z tego co wiem to na pewno jest do odwołania, ważne by też nie przesadzić żeby nie zrobili całkowitej, bo wtedy odejmą wartość wraku.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
bluesboxer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 19, 2014 22:11
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: bluesboxer » śr kwie 20, 2016 17:20

Witam. Dostałem dzisiaj kosztorys naprawy tylnego błotnika mojej Jetty A1.

Obrazek
Obrazek

Wyszło do zapłaty 830zł co nawet mnie cieszy bo spodziewałem się 3stówek :kac:

Koszt roboczogodziny 54,5zł nie jest za niski? Koszt nowego zderzaka (nakładka zderzaka? 145zł -18% rabat?) też jest zabawny, bo zderzak miałem stan idealny, a za tyle nawet używanego do Jetty a1, który wygląda gorzej niż mój uszkodzony nie kupimy...

Mój znajomy blacharz u którego robiłem wcześniej to auto wycenił mi słownie naprawę na ok 1200zł +ew vat (bez wymiany zderzaka).


Jetta A1 Coupe 1.6d CR '81
Golf MK3 Variant 1.9 TDI 1Z Special '95
Golf MK3 Cabrio 1.6 AFT Classic Edition '96
A3 8l 1.6 AEH
A6 C5 limo 1.9 TDI AFN @145hp 320Nm

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: VWiater » śr kwie 20, 2016 21:18

bluesboxer, przeczytaj ze 2 strony tematu wcześniej to masz odpowiedzi na swoje pytania :bylo:


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

rozpru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 09:59

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: rozpru92 » ndz maja 01, 2016 10:30

Witam. W dniu wczorajszym doszło do stłuczki mojej Corsy B 1.2 z Roverem 25. Stało się to na podwórku przy cofaniu sąsiad mnie nie zauważył i wjechał mi w przód. Spisaliśmy umowę z jego winy i wymieniliśmy w niej elementy które zostały uszkodzone. Elementy te to : Maska, lampa prawa, zderzak i plastikowa listwa . Pytanie moje ile dostane za ten incydent i dodam że to się stało w drugi dzień po zakupie owej Corsy i nie wiem czy nikt nie będzie się czepiać o to że nie mam go przerejestrowanego i ubezpieczonego na siebie . Z góry dzięki za odp.
http://www.fotem.pl/show/full/e9e445f98 ... 24c6066db6
http://www.fotem.pl/show/full/3f7804594 ... 714cdf1e8f
http://www.fotem.pl/show/full/e7156aeb6 ... 11a340c6f7



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » ndz maja 01, 2016 10:54

Gdyby kosztorys naprawy zrobić na częściach oryginalnych to wyszłaby szkoda całkowita (naprawa 4-5 tyś). Rocznik auta jednak robi swoje i ubezpieczyciel zaproponuje pewnie coś pomiędzy 1 a 2 tyś. Na mój gust kwota powyżej 1500 zł jest do przyjęcia, bo koszt naprawy (co prawda garażowej) nie powinien przekroczyć 1 tyś (z malowaniem i wymianą zderzaka na używkę albo zamiennik). Fakt nieprzerejestrowania pojazdu nie ma znaczenia (polisa poprzedniego właściciela przechodzi na nabywcę).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

rozpru92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 09:59

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: rozpru92 » ndz maja 01, 2016 12:57

Dziękuje za odpowiedź , nie chwaląc dnia przed zachodem słońca samochód po 2 dniach zwrócił mi się całkowicie :)



neross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 04, 2016 11:44

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: neross » śr maja 04, 2016 11:48

Ile czekaliście na wycenę? Bo ja już dwa tygodnie i na razie cisza.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » śr maja 04, 2016 11:57

neross pisze:Ile czekaliście na wycenę? Bo ja już dwa tygodnie i na razie cisza.
Ustawowo jest do 7 dni od zgłoszenia. ty lepiej sprawdź, czy w ogóle przyjęto twoje zgłoszenie. Ktoś z Tobą rozmawiał, podał nr szkody?


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

neross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 04, 2016 11:44

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: neross » śr maja 04, 2016 12:34

Numer szkody mam, mejlowo wysłałem wszystkie papiery. Jak pisałem do nich to wszystkie papiery doszły "natomiast jeśli chodzi o kosztorys to jeszcze nie jest zaakceptowany. Jak tylko będzie gotowy to wyślemy Panu na maila informację" Szkodę zgłosiłem 18 kwietnia, a likwidator przyjechał 23 kwietnia. Pisać do nich czy spokojnie czekać?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » śr maja 04, 2016 15:58

neross pisze:Ile czekaliście na wycenę? Bo ja już dwa tygodnie i na razie cisza.
Gdybyś tu napisał konkretnie, co nazywasz wyceną, to zaoszczędziłbyś mojego czasu.
neross pisze: likwidator przyjechał 23 kwietnia.
Wynajęty zabójca?
Kolego. Likwidator szkody, to ubezpieczyciel(własny lub sprawcy), który płaci za naprawę. Jak się więc domyślam przyjechał do ciebie nie płatny zabójca, a rzeczoznawca ubezpieczyciela, który dokonał oględzin pojazdu, sporządził ocenę techniczną i kosztorys naprawy, po czym spakował zabawki i pojechał. To jemu miałeś powiedzieć, że życzysz sobie szczegółowego kosztorysu (zwykle przysyłają go tego samego dnia).
neross pisze:jeśli chodzi o kosztorys to jeszcze nie jest zaakceptowany.
Najwidoczniej pan w dziale likwidacji szkód pił akurat kawę i nie chciało mu się sprawdzać, czy został wysłany, czy też leży na dnie szuflady. Tam nie ma co akceptować. Kosztorys wynika z programu do wyceny kosztów napraw (Audatex lub Eurotax) i wszelka w nim ingerencja jest próbą oszukania poszkodowanego. Ustawowo masz mieć kasę na koncie w terminie 30 dni, jeśli nie ma to jest to podstawa do skargi kierowanej do KNF, lub rzecznika ubezpieczonych.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

neross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 04, 2016 11:44

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: neross » śr maja 04, 2016 16:07

Dziękuję. Więc teraz już nic mi nie prześlą? Żadnego kosztorysu? Pierwszy raz mam do czynienia z czymś takim. Chciałbym dowiedzieć się ile dostanę tego odszkodowania. I oczywiście przepraszam za niewidzie w doborze słownictwa.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » czw maja 05, 2016 08:12

neross pisze:teraz już nic mi nie prześlą?
Wyślij ubezpieczycielowi maila z żądaniem szczegółowej kalkulacji kosztów naprawy. Ten kosztorys to podstawa do sporządzenia ewentualnego odwołania i podwyższenia kwoty odszkodowania.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości