PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob lis 14, 2015 13:42

eMKas pisze:Chciałbym też wiedzieć na jakiej zasadzie obliczyłeś 10tys
Mam certyfikat Audatex na wycenę kosztów napraw.
eMKas pisze:pracowałeś może wcześniej lub pracujesz obecnie w firmie ubezpieczeniowej ?
Zobacz, co mam w podpisie!
eMKas pisze: jeśli element nadkola posiada łączenie dopiero przy przedniej masce to jak wygląda naprawa go ? Wycięcie i wspawanie nowego elementu ?
Nie wiem o czym mowa, bo dla mnie nadkole, to plastikowy element we wnęce koła, chroniący błotnik i komorę silnika przed syfem wylatującym z pod kół.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

eMKas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 13, 2015 21:16

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: eMKas » sob lis 14, 2015 15:09

Miałem na myśli element nad kołem który jest zarysowany oraz wgięty.

Chciałbym też wiedzieć jaka jest twoja opinia nt. odszkodowania ? Opłaca się brać 5tys. w ciemno czy jednak poprosić o przysłanie likwidatora ?

Jeszcze jakbyś mógł to prosiłbym o wyszczególnioną wycenę tych elementów. Chciałbym dodać, że jest to Octavia II w wersji podstawowej(bez klimy), bodajże nazywa się to classic.

Dzięki za odpowiedź :)



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » sob lis 14, 2015 18:17

eMKas pisze:Chciałbym też wiedzieć jaka jest twoja opinia nt. odszkodowania ?
Ja już wyraziłem swoją opinię - masz do wzięcia dwa razy więcej! Twoja jednak wola Panie.
eMKas pisze:Miałem na myśli element nad kołem który jest zarysowany oraz wgięty.
To jest błotnik, ale na zdjęciu masz tylny błotnik, a piszesz o elemencie nadkola, które posiada łączenie przy przedniej masce!?
eMKas pisze:Jeszcze jakbyś mógł to prosiłbym o wyszczególnioną wycenę tych elementów.
A czy Ty się dobrze czujesz? Po pierwsze, nie prowadzę sklepu z częściami i ich ceny nie są mi znane, Po drugie, korzystanie z programu Audatex nie jest darmowe (licencja to wydatek blisko 10 tyś). Po trzecie rzeczoznawca ustala zakres uszkodzeń i sporządza kalkulację naprawy, do której następnie doliczany jest koszt zakupu części niezbędnych do jej wykonania (zwykle robi to pracownik działu likwidacji szkód). Po czwarte nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonał kilka telefonów do serwisu i ustalił ile, co kosztuje!? Wtedy przynajmniej będziesz wiedział na ile orżnął cię ubezpieczyciel...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

eMKas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 13, 2015 21:16

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: eMKas » sob lis 14, 2015 18:25

Ostatnie pytanie :
10 tys zł o których piszesz to kwota gotówki jaką mogę dostać gotówką za tą szkodę? Czy piszesz o naprawie bezgotowkowej w ASO?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz lis 15, 2015 07:38

eMKas pisze:10 tys zł
To kwota oszacowania wartości szkody, ustalona na podstawie stanu mojej wiedzy i doświadczenia. To zaś ile zechce ci wypłacić ubezpieczyciel, zależy wyłącznie od kierownika działu likwidacji szkód, jego kaprysu, satysfakcji seksualnej z pożycia z żoną, czy kochanką, oraz wpływu faz księżyca na jego samopoczucie...
eMKas pisze:Czy piszesz o naprawie bezgotowkowej w ASO?
Chcesz wiedzieć, to prześlij fotki uszkodzeń do ASO i zapytaj o orientacyjny koszt naprawy, bo ja nie pracuję w ASO, nie wykonuję dla nich kosztorysów, nie znam cen ich części, ani stawki roboczogodziny tam obowiązującej. Wiem za to, co i jak trzeba zrobić, aby twoje auto przywrócić do stanu z przed wypadku. Wiem też ile to będzie kosztować w normalnym warsztacie. To co ci zaproponował ubezpieczyciel wystarczy może na naprawę w stodole, przy czym zamiast nowych blach dostaniesz wiadro szpachli.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

krzysztof0eM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 10:49

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: krzysztof0eM » ndz lis 15, 2015 11:18

I niestety i ja muszę się udzielić w tym wątku :-(
Wczoraj pan nie wyhamował i wpakował mi się w tył passata, uderzenie było dosyć mocne ale jak widać passaty są dosyć pancerne(ja odjechałem bez problemu a astra skróciła przód o jakieś 30 cm)
ObrazekObrazekObrazek
Ze wstępnych rzeczy jakie zauważyłem to
-Tylna klapa
-Tylny zderzak
-Tylna belka
-Odprysk lakieru(Widać szpachle, jaki ma to wpływ na wycenę szkody?)
I teraz sprawa dosyć dziwna bo zauważyłem dzisiaj pęknięcie na przedniej szybie w kształcie litery L zaraz od góry szyby, możliwe żeby przy uderzeniu szyba pękła od naprężeń ? Druga sprawa to lepiej podjechać do jakiegoś mechanika przed przyjazdem rzeczoznawcy by ustalić czy nie ma większych uszkodzeń typu podłoga, mocowania belki itp. czy poczekać na opis rzeczoznawcy i dopiero później doszukiwać się szczegółów?
Passat b5 afn (97r.) 4x poduszki, klimatronik, grzane fotele jakiej kwoty mogę się spodziewać z ubezpieczenia (HDI asekuracja)?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz lis 15, 2015 12:00

krzysztof0eM pisze:możliwe żeby przy uderzeniu szyba pękła od naprężeń ?
Możliwe, jeśli auto wcześniej miało dzwona i coś było naciągane. W Twoim przypadku to może być szkoda całkowita. Koszt naprawy w granicach 4-5 tyś.
krzysztof0eM pisze:lepiej podjechać do jakiegoś mechanika przed przyjazdem rzeczoznawcy
Tak to dobre rozwiązanie, z tym że nie ustalać przed przyjazdem, a w trakcie. W obecności rzeczoznawcy zdejmujesz zderzak i wykładzinę bagażnika. Po takim strzale powinieneś iść do lekarza. Uraz kręgosłupa w odcinku szyjnym to normalka w tego typu zdarzeniach, a odszkodowanie porównywalne do wartości auta.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

krzysztof0eM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 10:49

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: krzysztof0eM » ndz lis 15, 2015 12:26

hak64 pisze:
krzysztof0eM pisze:możliwe żeby przy uderzeniu szyba pękła od naprężeń ?
Możliwe, jeśli auto wcześniej miało dzwona i coś było naciągane. W Twoim przypadku to może być szkoda całkowita. Koszt naprawy w granicach 4-5 tyś.
krzysztof0eM pisze:lepiej podjechać do jakiegoś mechanika przed przyjazdem rzeczoznawcy
Tak to dobre rozwiązanie, z tym że nie ustalać przed przyjazdem, a w trakcie. W obecności rzeczoznawcy zdejmujesz zderzak i wykładzinę bagażnika. Po takim strzale powinieneś iść do lekarza. Uraz kręgosłupa w odcinku szyjnym to normalka w tego typu zdarzeniach, a odszkodowanie porównywalne do wartości auta.
Coś tam delikatnie szyja boli ale gdyby nie to że Grudnia podpisuje umowę z firmą to bym już dawno był u lekarza, pro prostu szkoda zaprzepaścić taką szansę :-(
Patrzyłem pod zabudową bagażnika to nic nie wskazuje by było coś tam uszkodzone. W poniedziałek podjadę do mechanika niech obejrzy.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » ndz lis 15, 2015 16:03

krzysztof0eM pisze: gdyby nie to że Grudnia podpisuje umowę z firmą to bym już dawno był u lekarza
Co Ty do mnie mówisz, człowieku? Przecież ja Ci nie każę leżeć w szpitalu, brać L-4 i siedzieć w domu. Ty masz iść na badanie, gdzie lekarz określi zakres i rodzaj obrażeń (uraz skrętny kręgosłupa, zniesienie lordozy szyjnej, czy podwichnięcie kręgów). To na podstawie dokumentacji medycznej ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, a nie po okazaniu zaświadczenia, że 4 tygodnie leżałem w łóżeczku. Zresztą nawet gdy lekarz uszczęśliwi Cię drukiem L-4, to od Ciebie zależy, czy ten druczek pokażesz pracodawcy. Skoro pracodawca nie wie, że masz L-4, to pracujesz...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

krzysztof0eM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 15, 2015 10:49

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: krzysztof0eM » ndz lis 15, 2015 23:45

hak64 pisze:
krzysztof0eM pisze: gdyby nie to że Grudnia podpisuje umowę z firmą to bym już dawno był u lekarza
Co Ty do mnie mówisz, człowieku? Przecież ja Ci nie każę leżeć w szpitalu, brać L-4 i siedzieć w domu. Ty masz iść na badanie, gdzie lekarz określi zakres i rodzaj obrażeń (uraz skrętny kręgosłupa, zniesienie lordozy szyjnej, czy podwichnięcie kręgów). To na podstawie dokumentacji medycznej ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, a nie po okazaniu zaświadczenia, że 4 tygodnie leżałem w łóżeczku. Zresztą nawet gdy lekarz uszczęśliwi Cię drukiem L-4, to od Ciebie zależy, czy ten druczek pokażesz pracodawcy. Skoro pracodawca nie wie, że masz L-4, to pracujesz...
Dzięki za informację:) Jutro udam się z tym kwitem z karetki do szpitala i zobaczymy co wyjdzie bo nie ukrywam że szyja boli przy ruszaniu.



eMKas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 13, 2015 21:16

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: eMKas » wt lis 17, 2015 19:15

hak64 pisze:
eMKas pisze:10 tys zł
To kwota oszacowania wartości szkody, ustalona na podstawie stanu mojej wiedzy i doświadczenia. To zaś ile zechce ci wypłacić ubezpieczyciel, zależy wyłącznie od kierownika działu likwidacji szkód, jego kaprysu, satysfakcji seksualnej z pożycia z żoną, czy kochanką, oraz wpływu faz księżyca na jego samopoczucie...
eMKas pisze:Czy piszesz o naprawie bezgotowkowej w ASO?
Chcesz wiedzieć, to prześlij fotki uszkodzeń do ASO i zapytaj o orientacyjny koszt naprawy, bo ja nie pracuję w ASO, nie wykonuję dla nich kosztorysów, nie znam cen ich części, ani stawki roboczogodziny tam obowiązującej. Wiem za to, co i jak trzeba zrobić, aby twoje auto przywrócić do stanu z przed wypadku. Wiem też ile to będzie kosztować w normalnym warsztacie. To co ci zaproponował ubezpieczyciel wystarczy może na naprawę w stodole, przy czym zamiast nowych blach dostaniesz wiadro szpachli.

Witam ponownie,

Jestem już po wycenie rzeczoznawcy, który szkodę wycenił na 4800 czyli mniej o 200 zł niż proponowano mi przez telefon.
O dziwo, dużo z uszkodzonych elementów rzeczoznawca wycenił w cenach zamienników. Czy jest możliwość aby policzyli po cenach oryginalnych części ?
Mój samochód nie był nigdy uszkodzony i wszystkie te elementy są oryginalne więc dlaczego są liczone po cenach zamienników ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » śr lis 18, 2015 08:45

eMKas pisze:O dziwo, dużo z uszkodzonych elementów rzeczoznawca wycenił w cenach zamienników. Czy jest możliwość aby policzyli po cenach oryginalnych części ?
A jak sądzisz, dlaczego ja wyliczyłem, że to szkoda za 10 tyś?!
mat06 pisze: do wymiany mam tylną klapę wraz z szybą, oprócz tego delikatnie pęknęła jedna lampa. Posiadam AC w Hestii. Ile mogę dostać za takie uszkodzenie?
Dzwoń do wróżki, bo bez fotek uszkodzeń, tylko ona coś może...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

eMKas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 13, 2015 21:16

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: eMKas » śr lis 18, 2015 10:51

hak64 pisze:
eMKas pisze:O dziwo, dużo z uszkodzonych elementów rzeczoznawca wycenił w cenach zamienników. Czy jest możliwość aby policzyli po cenach oryginalnych części ?
A jak sądzisz, dlaczego ja wyliczyłem, że to szkoda za 10 tyś?!
mat06 pisze: do wymiany mam tylną klapę wraz z szybą, oprócz tego delikatnie pęknęła jedna lampa. Posiadam AC w Hestii. Ile mogę dostać za takie uszkodzenie?
Dzwoń do wróżki, bo bez fotek uszkodzeń, tylko ona coś może...
Ok, tylko mógłbyś odpowiedzieć na pytanie które zadałem?
Czy jest możliwość aby policzyli po cenach oryginalnych części ? Na co się powołać jeśli tak ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » śr lis 18, 2015 13:18

eMKas pisze:Czy jest możliwość aby policzyli po cenach oryginalnych części ?
Tak!
hak64 pisze:A jak sądzisz, dlaczego ja wyliczyłem, że to szkoda za 10 tyś?!
To moja praca i z tego żyję. Chcesz pomocy? Masz PW!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości