PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » czw sty 12, 2017 15:30

Współczynnik odchylenia to korekta do skali trudności prac lakierniczych. W rzeczywistości niczym się to nie różni od amortyzacji (której stosowanie jest niedozwolone).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

bkvit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 12, 2017 21:07

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: bkvit » czw sty 12, 2017 21:16

Witam forumowiczów,

Samochód to volvo s60 2001 2.4 140 km benzyna + gaz LPI, odszkodowanie z OC sprawcy. Dostałem hakiem na parkingu od cofającego drugiego uczestnika. Uszkodzone lewe drzwi, dolna listwa (zaczepy), nadkole, błotnik, leciutko felga oraz przyrysowany zderzak. TU proponuje ugodę 4100 zł. +/- na ile wyceniacie szkodę ? Dzięki !

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » pt sty 13, 2017 15:07

Drzwi tyle i tylny błotnik kwalifikuje się do wymiany, a w związku z faktem, że trzeba go wypruć od dachu i ściany tylej, to koszt tylko tej operacji przekroczy oferowaną przez ubezpieczyciela kwotę. Nie jestem w stanie wyliczyć ile dokładnie ci się należy , bo w łaskawości swojej nie napisałeś, czy to kombi, czy sedan (ceny błotników są różne, w zależności od wersji modelowej). Na mój gust od 7 tyś w górę, a to przy tym roczniku auta może oznaczać szkodę całkowitą.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: VWiater » pt sty 13, 2017 15:46

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Renault Megane II Kombi 2005 r. 1.9dci, odszkodowanie z OC sprawcy, stłuczka na parkingu.
Pęknięty błotnik, nadkole, przerysowane drzwi, zeszło powietrze z koła(tu już naprawione).
Ile mogę za to dostać?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » pt sty 13, 2017 17:27

Drzwi są do wymiany - mają zagięcie w miejscu wzmocnienia, błotnik także. To jest szkoda na jakieś 3 -4 tyś


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

bkvit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 12, 2017 21:07

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: bkvit » pt sty 13, 2017 18:54

Dzięki, samochód to sedan. Na razie nie wiem jaka jest średnia wartość pojazdu. Cholera wie jaka wyliczył ubezpieczyciel... Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: VWiater » pt sty 13, 2017 23:51

hak64 pisze:Drzwi są do wymiany - mają zagięcie w miejscu wzmocnienia, błotnik także. To jest szkoda na jakieś 3 -4 tyś
to było odnośnie mojego auta czy auta bkvit?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » sob sty 14, 2017 07:20

Masz odpowiedź pod swoim postem. Tam jest szkoda za 7 tyś


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: VWiater » sob sty 14, 2017 12:14

Teraz całkiem zgłupiałem, pod moim postem o megane II jest szkoda na jakies 3-4 tys. i ze drzwi do wymiany, teraz za 7 tys.
Na tej stronie tematu są dwa srebrne auta, jedno moje własnie megane II:
VWiater pisze:Obrazek
Obrazek
Obrazek
Renault Megane II Kombi 2005 r. 1.9dci, odszkodowanie z OC sprawcy, stłuczka na parkingu.
Pęknięty błotnik, nadkole, przerysowane drzwi, zeszło powietrze z koła(tu już naprawione).
Ile mogę za to dostać?
a drugie bkvit volvo s60:
bkvit pisze:Witam forumowiczów,

Samochód to volvo s60 2001 2.4 140 km benzyna + gaz LPI, odszkodowanie z OC sprawcy. Dostałem hakiem na parkingu od cofającego drugiego uczestnika. Uszkodzone lewe drzwi, dolna listwa (zaczepy), nadkole, błotnik, leciutko felga oraz przyrysowany zderzak. TU proponuje ugodę 4100 zł. +/- na ile wyceniacie szkodę ? Dzięki !

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » sob sty 14, 2017 12:52

Napij się kawy, bo coś nie jarzysz. "pod moim postem o megane II jest szkoda na jakies 3-4 tys. i ze drzwi do wymiany,
Pod postem z volvo (czyli tam)
hak64 pisze:Drzwi tyle i tylny błotnik kwalifikuje się do wymiany ... Na mój gust od 7 tyś w górę, a to przy tym roczniku auta może oznaczać szkodę całkowitą.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: VWiater » sob sty 14, 2017 13:49

Ok super, dzięki za wyjaśnienie! Może nie zajarzyłem, bo napisałeś, że drzwi również do wymiany, bo mają zagięcie w miejscu wzmocnienia. O które zagięcie chodzi? To przy tym brązowym przerysowaniu?

Mam pytanie bo oglądając po tej stłuczce auto zauważyłem rysę na feldze.
Obrazek
Ją też podciągnąć pod kolizję czy nie uznają?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » sob sty 14, 2017 14:58

Nie uznają, bo gołym okiem widać, że to jest stare uszkodzenie. A na drzwiach masz wyraźną krawędź zagięcia, w miejscu wtarcia obcego lakieru.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

pawlacz1010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 14, 2017 14:53

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: pawlacz1010 » sob sty 14, 2017 15:09

Witam dziś. Miałem kolizję na parkingu przed blokiem. W mój samochód który był zaparkowany uderzył bus dostawczy
Spisaliśmy oświadczenie. No i w moim aucie są następujące uszkodzenia
Ford MK 2 1.8 benzyna plus gaz

uszkodzony zderzak
porysowany błotnik
lekko pęknięty reflektor plus jest przesunięty trochę
i pęknięta antrapka.

ile mogę dostać od ubezpieczyciela za takie coś
Z góry dziękuje za pomoc
ObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » sob sty 14, 2017 16:25

Z uwagi na rocznik auta, ubezpieczyciel zrobi z tego szkodę całkowitą. Na rękę dostaniesz kwotę stanowiącą różnicę pomiędzy wartością auta przed zdarzeniem, a wartością wraku. Raczej nie więcej niż 2000 zł.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości