Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

VWKTB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:16

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: VWKTB » pn kwie 04, 2016 13:12

Witam

Panowie proszę o pomoc, radę.
Sprawa wygląda następująco. Miesiąc temu stałem się posiadaczem Golfa 3 2.0 GTI 1994r. Był to impulsywny, głupi zakup. Sprzedawca wydawał się uczciwym gościem, kupiłem auto za spore pieniądze z zapewnieniami, że wszytko jest ok. Niestety było późno i żadnej stacji diagnostycznej w pobliżu. Pieniądze przekazane, umowa podpisana.
Mam moje pierwsze autko...
Wiedziałem, że wydech do zrobienia i to miało być w zasadzie tyle.
Niestety...
Podłoga zgniła, progi do wymiany, sprzęgło, pompa wspomagania, kompletne zawieszenie, alternator, amorki etc. masa rzeczy.
Pomyślałem- trudno za głupote trzeba płacić. Przełknąłem to, wszystko zrobiłem ponad drugie tyle co za auto władowałem.
Wszytsko zrobione, zaczynam eksploatacje i po ok. 200km wysadza mi uszczelkę. Gość sprzedał mi auto bez termostatu- pewnie kolejne 500-600zł za naprawe.

Zdaje sobie sprawe, że podpisując umowę zgodziłem się na stan auta ale czy takie chamstwo to nie jest ukryta wada? Mogę go jakoś obciążyć  za naprawe? Musiał wiedzieć, że wyjął termostat.

Proszę nie piszcie o głupocie i o tym jak powinno wyglądać kupowanie auta. Teraz i ja jestem specem...

Pozdrawiam



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: hak64 » pn kwie 04, 2016 19:42

Jest coś takiego jak rękojmia, ale niestety okres "ochrony" upływa po 2 tygodniach od zakupu. Teraz to tzw musztarda po obiedzie...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

VWKTB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:16

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: VWKTB » wt kwie 05, 2016 09:17

2 tygodnie to stał w warsztacie po zakupie, żeby doprowadzić go do stanu użytecznośći. Rozumiem, że nie podchodzi to pod zatajoną/ukrytą wadę?

Czy możliwe jest, że mechanicy, którzy mieli mi go zrobić na "igłę" mogli tego nie zauważyć? Robiąc rozrząd itd. Podpięcie pod komputer by tego nie pokazało? Twierdzą, że nie. Co myślicie?

I przede wszystkim czy warto go robić? Uszczelka, planowanie etc. przy silniku z 1994?



Awatar użytkownika
SylVWia
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: wt sty 14, 2014 16:13
Lokalizacja: PNT

Re: Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: SylVWia » wt kwie 05, 2016 10:02

hak64 pisze:Jest coś takiego jak rękojmia, ale niestety okres "ochrony" upływa po 2 tygodniach od zakupu. Teraz to tzw musztarda po obiedzie...
Owszem, ale jeśli powołasz się na wadę ukrytą (a w tym przypadku to jedyne wyjście z sytuacji, jeśli w umowie był paragraf "stan auta jest mu znany...itd."), wtedy masz chyba 2 miesiące od momentu jej wykrycia na powiadomienie sprzedawcy o tym fakcie. Sprawa bardzo trudna... Może skonsultuj się z rzecznikiem praw konsumenckich?

Znalazłam też taki artykuł:
http://autoprawo.pl/pierwsze-kroki-po-k ... -z-wadami/



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: jhosef » wt kwie 05, 2016 11:03

VWKTB pisze:2 tygodnie to stał w warsztacie po zakupie, żeby doprowadzić go do stanu użytecznośći. Rozumiem, że nie podchodzi to pod zatajoną/ukrytą wadę?

Czy możliwe jest, że mechanicy, którzy mieli mi go zrobić na "igłę" mogli tego nie zauważyć? Robiąc rozrząd itd. Podpięcie pod komputer by tego nie pokazało? Twierdzą, że nie. Co myślicie?

I przede wszystkim czy warto go robić? Uszczelka, planowanie etc. przy silniku z 1994?
Nie powinieneś naprawiać jeśli chcesz wnieść roszczenia.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: hak64 » wt kwie 05, 2016 11:59

VWKTB pisze:2 tygodnie to stał w warsztacie po zakupie, żeby doprowadzić go do stanu użytecznośći.
To tym bardziej masz musztardę po obiedzie. Sprzedający równie dobrze może twierdzić, że wy dym ał cię twój nieuczciwy mechanik. Trzeba było pomyśleć o reklamacji w trakcie oględzin u mechanika. Tylko nie mów, że progi i podłoga zgniła dopiero w warsztacie, że zawieszenie nie tłukło a wydech wydawał uspokajające błogością dźwięki. Reszty można było nie zauważyć, ale już to wystarczy, by zdać sobie sprawę, że takich niespodzianek może być multum.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

VWKTB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:16

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: VWKTB » wt kwie 05, 2016 13:09

Dzięki za zainteresowanie i odp.

Skontaktuję się z rzecznikiem, może z radcą prawnym ale nastawiony jestem raczej pesymistycznie.

I tu pytanie: w razie gdybym się za niego zabrał, lepiej naprawiać czy wymieniać cały silnik?
Przeprowadzał ktoś taką operacje u siebie? Jakie efekty?

I jeszcze to:

Czy możliwe jest, że mechanicy, którzy mieli mi go zrobić na "igłę" mogli tego nie zauważyć? Robiąc rozrząd itd. Podpięcie pod komputer by tego nie pokazało? Twierdzą, że nie. Co myślicie?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
SylVWia
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: wt sty 14, 2014 16:13
Lokalizacja: PNT

Re: Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: SylVWia » wt kwie 05, 2016 21:27

Daj znać co u tego rzecznika.

Technicznie nie pomogę niestety.



VWKTB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 04, 2016 11:16

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: VWKTB » czw kwie 07, 2016 12:54

Rzecznik nie pomoże, bo umowe reguluje kodeks cywilny- radca prawny.

Na udry nie ma co iść. Za dużo zachodu, kosztów, czasu itd. Trudno, jak już tyle wpakowałem to nie pozostaje mi nic innego jak dokończyć "projekt".

Znajdzie się tu ktoś z radą techniczną?

Pozdr.



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Zakup Golfa 3 GTI- nieuczciwy sprzedawca, głupota

Post autor: zbyszegk » ndz kwie 10, 2016 00:33

Co ma termostat do uszkodzenia uszczelki pod głowicą? Jakby ktoś zamknął obieg na stałe to auto można przegrzać ale na zegarach temperatura by rosła.. Jak nie działał termostat to auto nie nagrzewało się co też na zegarach powinno być wiodoczne.

Dodam że ze swoim przeżyłem podobną historię, czyli zgnite progi ukryte pod kilogramami konserwacji, podłoga, sprzęgło + skrzynia którą uszkodził docisk założony przez poprzednika na sztukę, walnięty termostat, uszkodzony czujnik spalania stukowego, więc doskonale wiem co czujesz, dodam ze auto kupione od zagorzałego forumowicza. Porobiłem co trzeba i następne auta oglądałem już dokładniej bez grama zaufania..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości