Nowe auto, stare OC kontynuować czy nowe kupić

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Nowe auto, stare OC kontynuować czy nowe kupić

Post autor: przemlin » śr mar 18, 2015 15:18

Mam dwa auta, wspołwascicielem ich jest mój Tata ze wzgledu na zniżki, teraz kupiliśmy trzecie z OC które jest jeszcze na 3 miesiące, jednak jakies 2 tyg temu miałem drobna stłuczkę i dziś byłem w ubezpieczalni pytać o oc na to nowe auto i sie okazuje ze w bazie UFG czy gdzieś tam nie widzą jeszcze tej stłuczki czyli obowiazuja stare zniżki jak bym chciał ubezpieczyc teraz nowe auto. Nie zrobili zwyżek bo sprawa jest jeszcze w toku bo miałem im odesłać formularz okolicznosci stłuczki/tej 2 tyg temu/ a nie odesłałem z braku czasu. I teraz sa dwie opcje: Albo kupuje nowe ubezpieczenie za 544zł , albo czekam te 3 miechy jezdze na starym i za trzy miechy kupuje nowe Droższe/pewnie z 750zł/ niż teraz bym kupił bo uwzglednia zwyżki za stłuczke/ i tak chce odesłać ten formularz w końcu/. Ubezpieczalnia mówi zeby kupić nowe póki sa zniżki, wiadomo chce zaoszczedzić, co zrobić w tym wypadku, albo bede w plecy te 3 miechy starego oc albo zapłace drożej za nowe , co robić?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Nowe auto, stare OC kontynuować czy nowe kupić

Post autor: hak64 » śr mar 18, 2015 16:53

To, że w systemie jeszcze nie ma informacji o szkodzie, nie świadczy, że będziesz miał taniej. Owszem teraz kupisz taniej (nie informując ubezpieczyciela o szkodzie), ale za rok zapłacisz więcej, bo doliczą Ci niedopłatę z tego roku.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Nowe auto, stare OC kontynuować czy nowe kupić

Post autor: przemlin » śr mar 18, 2015 17:06

Czyli to jest tak. przykładowo
Płaciłem 500zł+stłuczka +np 200zł =700zł, czyli tyle ile powinienem teraz zapłacić ale zapłace te 500
to za rok bede mial dopłaty 400zł, czyli 900 bo na dwa lata zabierają zniżki.Czyli nastepna składka bedzie te 900zł??



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Nowe auto, stare OC kontynuować czy nowe kupić

Post autor: hak64 » śr mar 18, 2015 17:28

Tak to wygląda. Chociaż istnieje szansa, że nie doszukają się informacji o stłuczce (jeśli szkoda jest wypłacana przez innego ubezpieczyciela), wtedy zaoszczędzisz. Jam mam 4 auta zarejestrowane na siebie, w tym 1 w PZU. Akurat tym córeczka zaszalała i w miesiąc zrobiła 2 kolizje (świeży kierowca). Coś mnie tknęło przy zawieraniu umowy OC i dopłaciłem parę zł za ochronę zniżek, tym sposobem uratowałem zniżki na 3 pozostałych autach.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Nowe auto, stare OC kontynuować czy nowe kupić

Post autor: Malkon » czw mar 26, 2015 10:27

Miałeś szczęście :) :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości