Ubezpieczenie przy SWAPIE

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

wiecznyromantyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 24, 2014 21:40

Ubezpieczenie przy SWAPIE

Post autor: wiecznyromantyk » pt mar 13, 2015 14:07

Siema, mam golfa ii 1,6 i planuje wrzucić do niego 2,8 VR6. Jak wygląda przegląd i ubezpieczenie? Jedni każą latać do urzędów, a inni po prostu zostawiają tak jak jest i płacą składki za poprzedni silnik. Boje się że wtedy w razie wypadku ubezpieczyciel nic nie wypłaci.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczenie przy SWAPIE

Post autor: hak64 » pt mar 13, 2015 15:31

Ubezpieczyciel wypłaci, ale gorzej z przeglądami.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie przy SWAPIE

Post autor: dawid018 » sob mar 14, 2015 23:09

hak64 pisze:Ubezpieczyciel wypłaci
zawsze i w każdym wypadku??bo mam tą samą sytuację i nie wiem czy jest sens latać po urzędach i zmieniac


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

kubbach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 19:29

Re: Ubezpieczenie przy SWAPIE

Post autor: kubbach » sob mar 14, 2015 23:13

Nie chcę wprowadzić nikogo w błąd, ale słyszałem gdzieś że na poinformowanie urzędów o zmianie silnika ma się siedem dni- w takim wypadku zawsze można odpalić gadkę "wczoraj zmieniłem silnik, nie zdążyłem zmienić informacji w dowodzie" :D


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Ubezpieczenie przy SWAPIE

Post autor: dawid018 » sob mar 14, 2015 23:34

kubbach pisze:Nie chcę wprowadzić nikogo w błąd, ale słyszałem gdzieś że na poinformowanie urzędów o zmianie silnika ma się siedem dni
żle słyszałeś bo 30 dni jest


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ubezpieczenie przy SWAPIE

Post autor: hak64 » ndz mar 15, 2015 11:34

dawid018 pisze:zawsze i w każdym wypadku?
Nie zawsze i nie w każdym przypadku.
Obowiązek zrekompensowania powstałej szkody ciąży na ubezpieczycielu w przypadku szkody z OC sprawcy. Tu można liczyć na odszkodowanie, nawet jeśli pod maską był silnik bentleya, a zamiast tylnej kanapy, było jakuzzi. Trzeba tylko udokumentować nakłady poniesione na dokonanie tych przeróbek. Gorzej, gdy szkoda następuje z naszej winy. Pół biedy, jeśli będzie to kolizja, ale przy wypadkach nasze auto może trafić w ręce rzeczoznawcy (biegłego), który oceni, czy dokonane przeróbki miały (lub mogły mieć) wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym (osiągana prędkość, skuteczność hamowania). W zasadzie także i w takich przypadkach na ubezpieczycielu ciąży obowiązek naprawienia szkody, ale jeśli w dokumentacji wypadku znajdzie się informacja, że samochód był przygotowany do rajdów i mógł uczestniczyć w wyścigu, to jest problem. W warunkach ubezpieczenia jest bowiem klauzula o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela w takich zdarzeniach.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

wiecznyromantyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 24, 2014 21:40

Re: Ubezpieczenie przy SWAPIE

Post autor: wiecznyromantyk » pn mar 16, 2015 17:16

hak64 pisze:
dawid018 pisze:zawsze i w każdym wypadku?
Nie zawsze i nie w każdym przypadku.
Obowiązek zrekompensowania powstałej szkody ciąży na ubezpieczycielu w przypadku szkody z OC sprawcy. Tu można liczyć na odszkodowanie, nawet jeśli pod maską był silnik bentleya, a zamiast tylnej kanapy, było jakuzzi. Trzeba tylko udokumentować nakłady poniesione na dokonanie tych przeróbek. Gorzej, gdy szkoda następuje z naszej winy. Pół biedy, jeśli będzie to kolizja, ale przy wypadkach nasze auto może trafić w ręce rzeczoznawcy (biegłego), który oceni, czy dokonane przeróbki miały (lub mogły mieć) wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym (osiągana prędkość, skuteczność hamowania). W zasadzie także i w takich przypadkach na ubezpieczycielu ciąży obowiązek naprawienia szkody, ale jeśli w dokumentacji wypadku znajdzie się informacja, że samochód był przygotowany do rajdów i mógł uczestniczyć w wyścigu, to jest problem. W warunkach ubezpieczenia jest bowiem klauzula o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela w takich zdarzeniach.
Czyli tak. Z przeglądem nie mam najmniejszego, bo u mnie to nawet silnik rakietowy przejdzie. Ubezpieczyciel wypłaci bez problemu, nawet jak mam te 2.8 pod maską, a opłacam 1,6. Zawsze mogę powiedzieć tak jak napisał ktoś wcześniej, że wczoraj zmieniłem silnik i mam 30 dni na zmianę tego w papierach, jakby ktoś się czepiał nagle. Dodatkowo mogę przynieść wszystkie papiery z cenami części i mi wypłacą dodatkowo. W samochodzie oprócz zmienionego silnika i tych wszystkich dodatkowych rzeczy typu skrzynia, hamulce i paru innych pierdół będzie wyglądać jak zwykłe auto i nikt mi nie powie, że samochód startuje w wyścigach, bo niby na jakiej podstawie. Wolałem się upewnić, żeby nie było problemów w razie ewentualnej kolizji/wypadku i musiałbym płacić z własnej kieszeni, a nie z OC. Jest coś jeszcze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości