PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Pawelek19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: śr wrz 26, 2012 14:14
Lokalizacja: Ciechocinek

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Pawelek19 » wt mar 03, 2015 09:55

Okej, dziękuję Ci bardzo. Byłem nastawiony na około 2000 :)



lukastg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 14:46

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: lukastg » śr mar 04, 2015 21:34

Wiesz jak Ci policzą całkę to niekoniecznie otrzymasz te 4-5 kafli jak tyle auto jest warte (chyba że za tyle sobie je naprawisz)



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » śr mar 04, 2015 22:03

lukastg pisze:Wiesz jak Ci policzą całkę to niekoniecznie otrzymasz te 4-5 kafli jak tyle auto jest warte
No faktycznie niekoniecznie chcą płacić, ale jest to bezprawne, a ja wiem jak to ugryźć.
Jeśli ubezpieczyciel zaniży wartość szkody, albo nie zechce wypłacić całości, to daj znać. Zrobimy odwołanie z wnioskiem o weryfikację szkody.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Pawelek19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: śr wrz 26, 2012 14:14
Lokalizacja: Ciechocinek

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Pawelek19 » czw mar 05, 2015 00:28

Dzięki koledzy, zgłosiłem. Teraz czekam na rzeczoznawcę. Szkoda mi trochę golfika, bo był w dobrym stanie bo mechanicznie wszystko porobiłem i raczej nie bity :/ Boje się, że będą chcieli zaniżyć jego wartość. A miałem sezon zacząć z efektem "wow" :/



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » czw mar 05, 2015 09:40

Pawelek19 pisze:Szkoda mi trochę golfika, bo był w dobrym stanie
Dlaczego napisałeś w czasie przeszłym? Nawet jeśli ubezpieczyciel stwierdzi, że to szkoda całkowita, to i tak będziesz mógł go naprawiać do wysokości kwoty oszacowania przed wypadkiem.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Pawelek19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: śr wrz 26, 2012 14:14
Lokalizacja: Ciechocinek

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Pawelek19 » czw mar 05, 2015 10:37

No wiem, ale już bardziej mi sie bedzie oplacalo kupic 1.8t albo diselka kilka lat młodszego. Nie ma co gdybac, czekam na wycenę :)



krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: krzysiek_GTI » pn mar 09, 2015 02:56

Witam mam pytanie ile moge sie spodziewać z OC auto ma zgniecione podłużnice drzwi od kierowcy sie przestawily cały słupek sie cofnoł szyba wybita silnik przestawiony ze skrzynia nie ma biegów zablokowana skrzynia 4bieg tylko , ile za te uszkodzenia moge sie spodziewac ?. czy sie liczy ze auto było malowane robiona podłoga itp ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: kl0cek » pn mar 09, 2015 11:02

Ile moge dostac za przedni zderzak, pani cofała i hakiem mi uszkodziła, zderzak pekniety i rzeczoznawca stwierdził ze do wymiany, jednak był w kiepskim stanie, tzn miał sporo odprysków malutkich od kamyków ale pekniec zadnych nie było. Pytam gdyz nie wiem czy sie odwoływac jak mi zaproponują cene


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: Mavrick » wt mar 10, 2015 08:30

krzysiek_GTI pisze:czy sie liczy ze auto było malowane robiona podłoga itp ?
Raczej nikt na to nie patrzy przy tak starych autach ale nie zaszkodzi wspomniec przy ogledzinach o tym fakcie. Szkoda calkowita wiec zapewne (jezeli wezmie pod uwage to ze blache zrobiles) to moze z jakies 3-4 klocki dostaniesz + wrak. W co zes tak przywalil?...
kl0cek pisze:jednak był w kiepskim stanie, tzn miał sporo odprysków malutkich od kamyków ale pekniec zadnych nie było. Pytam gdyz nie wiem czy sie odwoływac jak mi zaproponują cene
Za zderzak pewnie dostaniesz 100% ceny nowego ale za usluge lakiernicza moga Ci policzyc polowe ceny z racji wczesniejszych uszkodzen.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt mar 10, 2015 08:43

krzysiek_GTI pisze: ile za te uszkodzenia moge sie spodziewac ?
To jest szkoda całkowita. Koszt naprawy przekracza wartość pojazdu przed wypadkiem. Po czymś takim powinieneś chodzić z kołnierzem ortopedycznym - idź do lekarza (za uszczerbek na zdrowiu dostaniesz więcej niż za to auto).
kl0cek pisze:czy sie odwoływac jak mi zaproponują cene
Jeśli ubezpieczyciel do wyceny użyje kosztu zamiennika, to warto cię odwołać (chyba, że zderzak już był zamiennikiem). Drobne odpryski będą miały wpływ na wycenę kosztów malowania (rzeczoznawca uwzględni % zużycia) i zaproponują pewnie połowę kwoty.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

Re: PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: krzysiek_GTI » wt mar 10, 2015 17:00

To jest szkoda całkowita. Koszt naprawy przekracza wartość pojazdu przed wypadkiem. Po czymś takim powinieneś chodzić z kołnierzem ortopedycznym - idź do lekarza (za uszczerbek na zdrowiu dostaniesz więcej niż za to auto).
, gdzie mam sie udać z dokumentami od lekarza? boli mnie klatka, plecy i szyja, nie ide do lekarza narazie bo nie chce do szpitala isc :hmm:


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: hak64 » wt mar 10, 2015 17:38

krzysiek_GTI pisze:bo nie chce do szpitala isc
Jeśli myślisz, że w szpitalu czeka na ciebie wolne łóżko, to jesteś w błędzie (ponadto możesz przecież nie zgodzić się na leczenie szpitalne). A do lekarza trzeba iść niezwłocznie, jak tylko zaczynasz odczuwać dolegliwości. Jeśli to zrobisz po dwóch tygodniach od wypadku, to zapomnij o odszkodowaniu! Ubezpieczyciel stwierdzi, że uraz nie miał związku z wypadkiem, bo przez dwa tygodnie nic ci nie było.
krzysiek_GTI pisze: gdzie mam sie udać z dokumentami od lekarza?
Szkodę osobową możesz zgłosić ubezpieczycielowi osobiście (tak samo jak szkodę rzeczową /samochód/). Tego rozwiązania jednak nie polecam, bo ci rzucą ochłapy. Zajmuję się odszkodowaniami ładnych parę lat i co nieco mi wiadomo w przedmiotowej materii. Chcesz wiedzieć więcej, napisz na PW.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: krzysiek_GTI » pt mar 13, 2015 16:29

A wiec panowie był u mnie rzeczoznawca, szkoda całkowita golfik z 93r zadbane auto no ale niestety to odszkodowanie porażka wartosć 2,5tys pojazdu przed wypadkiem ,wartosc wraku 500zł czyli na czysto mi wyplacą 2tyś zł smieh na sali rece opadają :grrr: :grrr: :grrr:


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

PYTANIA-ile dostane za takie uszkodzenia, za ile to naprawie

Post autor: wesol » pt mar 13, 2015 16:41

odwolaj sie ze nei zgadzasz sie z ta kwota to napewno wytargujesz jeszcze ze 500 zl. Zawsze tak jest ze idzie cos tam wywalczyc jeszcze pare zlotych.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości