Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

ddominik0077
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: czw sie 08, 2013 01:16

Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Post autor: ddominik0077 » śr gru 24, 2014 02:32

Witam. A więc pare lat temu kupiłem na Litwie samochód. Do samochodu dostałem tylko dowód rejestracyjny , ubezpieczenie i przegląd- wtedy na litwie nie trzeba było spisywać umowy kupna-sprzedaży. Samochód kupiłem od chłopaka który kupił ten samochód również bez umowy oraz go nie przerejestrowywał. Samochód przez właściciela wbitego w dowód nie został wyrejestrowany później nie został przerejestrowany przez późniejszego właściciela oraz nie został przerejestrowany przezemnie . W tym jest największy problem iż niedawno zgubiłem dowód rejestracyjny. Mam tylko ubezpieczenie w którym są dane typu imie i nazwisko właściciela który to ten samochód zarejestrował. Jak teraz mam odzyskać dowód rejestracyjny do tego samochodu ? Chciałbym go przerejestrować no ale niestety nie mam dowodu. Kontakt z właścicielem wbitym w dowód jest raczej niemożliwi iż mieszka ode mnie 350km i podobno przebywa w anglii.



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Post autor: lxxx20 » śr gru 24, 2014 04:12

Z tego co mi wiadomo to jeżeli nie posiadasz umowy kupna sprzedaży samochodu to tak naprawdę dla urzędu nie jesteś jego właścicielem, gdyż nie masz dokumentów potwierdzających iż jesteś jego właścicielem, dlatego dowód rejestracyjny może odzyskać tylko i wyłącznie osoba która jest w dowodzie. Sprawa jest do wyprostowania ale musisz sie kontaktować z właścicielami, po za tym jak chciałeś go zarejestrować jak nie masz umowy kupna czy chociaż by fakturę ? Raczej to nie możliwe chyba że o czymś nie wiem.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Post autor: hak64 » śr gru 24, 2014 12:03

Tak, jak przedstawił to przedmówca. Nie masz szans na zarejestrowanie samochodu jeśli nie posiadasz dokumentu potwierdzającego zakup. Swoją drogą, to dziwne, że kupując samochód na Litwie (gdzie niby nie trzeba mieć umowy) nie spisałeś umowy kupna, choć wiedziałeś, że u nas jest wymagana. Bez kontaktu z poprzednim właścicielem nie odzyskasz ani dowodu rej, ani możliwości rejestracji (brak umowy).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ddominik0077
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: czw sie 08, 2013 01:16

Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Post autor: ddominik0077 » sob gru 27, 2014 14:54

Jeżeli spiszę lipną umowę kupna-sprzedaży , jakieś tam dane mam na ubezpieczeniu, by była szansa na zarejestrowanie auta ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Re: Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Post autor: hak64 » sob gru 27, 2014 15:03

ddominik0077 pisze:Jeżeli spiszę lipną umowę kupna-sprzedaży , jakieś tam dane mam na ubezpieczeniu, by była szansa na zarejestrowanie auta ?
Tak! oczywiście, że może ci się udać zarejestrować auto. Zauważ jednak, że "lipna umowa", to fałszowanie dokumentu, w związku z czym, może ci się udać trafić przed oblicze Temidy, a w takim przypadku i tak nie pojeździsz tym autem, bo trafi na policyjny parking, za który będziesz musiał płacić...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ddominik0077
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 0
Rejestracja: czw sie 08, 2013 01:16

Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Post autor: ddominik0077 » sob gru 27, 2014 17:41

Dobra. Załatwiłem umowę. Właściciel przyleciał do mnie helikopterem i napisaliśmy umowę od nowa. Właśnie odleciał na jamajkę i kontakt z nim mi się urwał.
Teraz z samą umową kupna-sprzedaży mam udać się do wydziału komunikacji ? Czy wydział komunikacji normalnie zarejestruje mi auto jak nie zostało wyrejestrowane przez właściciela ?



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Samochód niewyrejestrowany i zgubiony dowód !

Post autor: lxxx20 » sob gru 27, 2014 20:28

ddominik0077, Tu nikt ci nie będzie radził i namawiał do nielegalnych przedsięwzięć skoro jak mówisz "załatwiłeś umowę" to idź do WK i zasięgnij informacji u źródła czy na podstawie takiej umowy ci zarejestrują pojazd.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości